Alter Bridge - The Last Hero (2016)

Εγώ δεν λέω ότι δεν είναι καλό . Απλά πιστεύω ότι θα μπορούσε ακόμα μεγαλύτερα πράγματα .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι και αδύναμο έχει μελωδιάρες ειδικά στη μέση του.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Μελωδιάρες και κιθάρες-λατρεία προφανώς έχει, για Alter Bridge μιλάμε. Ίσως έχει να κάνει και με το ότι πέφτει μετά τα πρώτα πέντε και πριν από Calm the Fire/Waters Rising, δε ξέρω, πάντως είναι με διαφορά το κομμάτι που μου κάνει λιγότερη εντύπωση από το δίσκο.

Από τα αγαπημένα μου στο άλμπουμ. Sing along refrain και γέφυρα που με σκοτώνει κάθε φορά που το ακούω.

H ΜΠΑΝΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΗΣΗ, ΤΟ “ΧΙΤΑΚΙ”. Καλο ειναι να παιξει και λιγο παραδοσιακοτατο χαρντ ροκ ειχε πεσει παρα πολυ χεβυ νοοτροπια με Τρεμονστερ, παντως οτι και να παιξουν δεν μπορουν να βγαλουν μετριοτητες.

Τι φιλερ το Φορτρες, δεν υπαρχει αυτο ε…

το peace is broken και εμενα αδυναμο μου φαινεται , αλλα οκ εμενα το fortress δεν με τρελανε γενικοτερα αν και live μου φανηκαν καλυτερα τα κομματια του.
το show me a leader μου αρεσε υπερβολικα πολυ

Πολύ νωρίς διέρρευσε. Όχι και έτσι ρε να πάρει![emoji13] Μέσα στην ημέρα λέω να υποκύψω.

1 Like

Έτσι.

[SIZE=3]5/5 AND COUNTING[/SIZE]

Album of the year, again…

Το ακούω τις τελευταίες μέρες, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζει ενώ με το fortress είχα ξετρελαθεί.

Τι κομματάρες έγραψαν πάλι! This Side Of Fate!

Cradle To The Grave,Crows On A Wire,My Champion,Poison In Your Veins μου εκαναν περισσοτερο κλικ,καλος ειναι ο δισκος,σαν συνολο με κερδισε,δεν θα πω για δισκο της χρονιας κλπ.

Χτες πρωτη διπλη ακροαση για μενα. Μου φανηκε πολυ δυνατος και καλυτερος απο οτι περιμενα.
Δισκος της χρονιας δεν ξερω αλλα ειναι στο ιδιο υψηλο επιπεδο με τις προηγουμενες δουλειες τους.

Και γω χθες το άκουσα πρώτη φορά ολόκληρο και ανυπομονώ να το ξανακούσω σήμερα. Είχε και άλλες κομματάρες με τρελές ακολουθίες και σόλο και φυσικά ρεφραίν αλλά το This Side Of Fate μου φάνηκε σαν να τα είχε όλα στον υπερθετικό βαθμό, το κατάλληλο mood, φωνητική μελωδία και κλαίουσες - σχεδόν γκαρυμουρικές κιθάρες. Το πρόσεξα και πολύ παραπάνω βέβαια γιατί το έβαλα στο καπάκι άλλες 4-5 φορές. Θα δούμε και σήμερα.

Tο This Side Of Fate ειναι ασυλληπτο.

ρε τι δισκαρα ειναι αυτη !!! ακουγεται μονορουφι !

εκανα μια μικρη κωλοτουμπα ε ; Ειναι δισκαρα αλλα ακομα εχω την αισθηση αν ο Τρεμοντις ηταν εντελως αφοσιωμενος στον συγκεριμενο δισκο θα μιλαγαμε για τον δισκο που θα ξεπερναγε το ονομα τους. Το Black Album τους κατα μια εννοια.

Σιγουρα ειναι στο top της λιστας μου για φετος. Δεν ξερω ακομα θεση …

παντως για τα bonus που λεγατε, νομιζω αυτο ειναι το αγαπημενο μου

Με ψήσατε και έβαλα να το ακούσω.

Μετά από 1 λεπτό ακρόασης: Δε νομίζετε ότι η παραγωγή είναι λίγο φορτωμένη; Όποτε φορτσάρουν οι κιθάρες, ο ήχος “τρίζει”…

το ηθελες λιγο πιο καθαρο ; λιγοτερο μπασαρισμενο ;