Alter Bridge - The Last Hero (2016)

Ένας είναι ο γόης του γκρουπ… η πλάκα είναι οτι πέραν από τις κλασικές 18-25 είχε και κάτι 40αρες εποχής Poison και Motley Crue

ολα τα μωρα στη πιστα , δηλαδη!! χα χα χα.

@plex27 Για ποσο κοσμο μιλαμε;

Το club χωράει 2000 όρθιους (μαζί με 2 μπαλκόνια) και 800 καθισμένους στον εξώστη. Πρέπει να είχε γύρω στις 2500 κόσμο πάνω κάτω.

Εδώ μια φώτο για να καταλάβεις πως είναι (δεν είνα από χθες, αν και λογικά θα ανεβάσουν στο FB τους την φώτο που έβγαλαν με το που τελείωσε η συναυλία)

http://www.bruzz.be/sites/default/files/styles/bn_780/public/article_media/image/ab_credits_milow.jpg?itok=JYLs69db

1 Like

Φαίνεται φανταστικός χώρος .

Μπράβο σου που πήγες . Πάντα τέτοια !

1 Like

Έλα ρε, τρομερός φαίνεται ο χώρος! Μου θυμίζει λίγο το Fabrik στο Αμβούργου, αλλά στο πιο μεγάλο.

1 Like

Δεν έχω πάει σε πολλούς κλειστούς χώρους πλην Βελγίου και Ολλανδίας (και Ελλάδας) αλλά πραγματικά από την πρώτη φορά που μπήκα μέσα σε αυτό το club, έπαθα πλάκα με την οργάνωσή του, τις ανέσεις που δίνει στους θεατές και την ακουστική του. Είναι booked με συναυλίες σχεδόν 300 μέρες τον χρόνο (έχει και 2ο χώρο, το λεγόμενο club που χωράει 300 άτομα) με φοβερή σύνδεση με ΜΜΜ και τρένα και πρέπει να βγάζουν τρελά λεφτά, τα οποία όμως τα επενδύουν και τα “επιστρέφουν” στον πελάτη…

ΟΚ, άλλη περίπωτση (κυρίως γεωγραφικά) η Ελλάδα αλλά πιστευώ ότι ένας τέτοιος χώρος-επένδυση θα μπορούσε άνετα να φέρει κέρδος σε όποιον το κάνει.

ΥΓ: Συνήθως το εισιτήριο είναι από 15-20 ευρώ εώς 40 και πολύ σπάνια πιο πάνω. Από τους λίγους καλλιτέχνες που έχω δει να έχουν εισιτήριο πάνω από 40 ευρώ ήταν ο Χαρούλης!

Έχει και ωραίο κανάλι στο youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUVAw2kdxJlcfCdEcdgXv5A

Πολύ συχνά ανεβάζει ολόκληρες συναυλίες.

2 Likes

Keeping my promise.

Report από Λονδίνο εδώ.

Μεγάλη μπάλα.

4 Likes

Τελικός Champions League.

Πήγα να πω κάτι για την απουσία του My Champion (το πιο σινκαλονγκ του τελευταίου imho), ξανακοίταξα το σετλιστ, ξανασκέφτηκα τι προηγήθηκε και τώρα κάθομαι στη γωνίτσα μου και κοιτάω το πάτωμα.

Τι παίζει με το κράξιμο στους Alter Bridge; Καινούρια μόδα; Πού να το βάζατε και 1ο. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Χώρια η αγάπη για το Dear Hunter. Τους ακούγανε και πρόπερσι.

δεν πιανουν εδω στο Ελλαντα οι Alter Bridge !!!

Μπορει μερικοι να ειναι σαν τον @pantelis79 που θεωρουν τον Myles Kennedy φλωρο ! χε χε χε!

Tremonti Μορφαρα!

Σε οποιον αρεσουν οι Alter Bridge Ας ριξει και μια αυτια στους Projected Που παιζει και ο Phllips , o Friedman που τον εχει ο Tremonti στο προσωπικο του σχημα συν αλλα 2 μελη των Sevendust (Connolly, Hornsby) που θα βγαλουν και νεο δισκο μεσα στο 2017!

Δεν είναι καινούργια μόδα, όχι. Πολύ καλή μπάντα μουσικά, που απλώς έχει φλώρο τραγουδιστή και γι’ αυτό δεν είναι μεγάλη μπάντα :sunglasses:, τα έχουμε πει. Ο Tremonster είναι αξιοσέβαστος. Υπερπαραγωγικός και πάντα ποιοτικός.

Ειλικρινά, βαριέμαι καν να ανοίξω κουβέντα γιατί μπορεί να θεωρεί κάποιος φλώρο τον Myles. Περί ορέξεως το αν αρέσει σε κάποιον η φωνή του (αν και δεν θα έλεγα ότι έχει κάποια love/hate φωνή), αλλά το ότι είναι “φλώρος” ακούγεται πιο εμπεριστατωμένο επιχείρημα.

Δεν είναι μόδα πάντως, απλά τώρα κατάλαβαν ότι μας τα σκάνε.

Όσο για τους The Dear Hunter, είναι μάλλον όλοι αυτοί που ενθουσιάστηκαν πέρσι που βγήκαν #10 στην αντίστοιχη λίστα. Ή και όχι…

1 Like

Δε μου αρέσει μωρέ και υπερβάλλω, that’s all. Μου φαίνεται ότι δεν έχει το γρέζι και την αγριάδα που εγώ αναζητώ. Ας πούμε, τέλειος για τον Slash μου είχε φανεί το Rod Jackson του δεύτερου δίσκου των Snakepit, το έχω ξαναπεί νομίζω. Ο Myles μου φαίνεται πολύ clean.

1 Like

Κατά μία έννοια καταννοω αυτό που λέει ο Παντελής

Εμφανισιακά δεν βγάζει πολύ ροκσταριλικι , ντύνεται συνήθως απλά , όπως μία μπάντα που θα έβλεπες σε μαγαζί

Η φωνή όντως δεν έχει γρεζι , καθόλου αλητικη ας πούμε

Αλλά ο άνθρωπος γαμαει και προσωπικά μ αρέσουν πολύ οι Alter Bridge όπως και οι 2 δίσκοι του slash όπου η καλή έμπνευση του σε συνδυασμό με τον Myles , μου θυμησαν ότι είναι ακόμα alive & kickin’

Ότι υλικό έχει βγάλει ο Slash μετά τους Guns είναι πολύ καλό, απλώς με τον Kennedy αύξησε τη συχνότητα.