Amenra + Syndrome live in Athens, 22/09/12

την άλλη φορά δεν κάνεις τέτοιο λάθος απλά .

άνγκμαρ τρολάρεις σκληρά .

ό,τι πιο άκυρο περίμενα να διαβάσω, άκου εκεί “Neurosis δεν θα γίνουν ποτέ” .
γουατ δε φακ ρε μαν, τι σκατά σκέφτεσαι, διαγωνισμός είναι;

Ε, ντάξει ρε, θα ξανάρθουνε λογικά οι SCORPIONS για ένα τελευταίο λάηβ, no worries. :smiley:

Εδώ παίξανε μια ώρα οι καραφλομαλλιάδες οι γκραντ μαγκους και έχετε παράπονα από τους νιτσεϊκούς;

[SPOILER][/SPOILER]

ο αλλος διπλα συγκρινει αμενρα με μπλακ μεταλς, ο αλλος απο δω με νιουροσις. τιστεσειςρεμαλακες. αλλο πραμα κανουν οι αμενρα και το στηριζουν απ’την αρχη της καριερας τους. γιατι να μπλεκουμε σε συγκρισεις; σε μπαντες τοσο ιδιαιτερες οι μονες συγκρισεις ειναι με τα προηγουμενα λαηβς.

έσεις που έχετε facebook για πάτε μία να δείτε τι γράφει ένας τυπάς στην CTS
[I]
Οφείλει να δώσει κάποιες εξηγήσεις κτλ κτλ[/I]

μετά τι γράφει;

Άκυρος εντελώς

22 eyrw gia emfanisi 50-55 leptwn,pws tin krinetai?mias kai to gnwrizate…

Αλλά εντάξει, από οπαδούς των tool τι να περιμένει κανείς…

[B]CTS Productions[/B] Αρχικά μην ξεχνάμε ότι υπήρξε και η εμφάνιση του Syndrome. Έπειτα, τι σε κάνει να είσαι τόσο βέβαιος ότι το γνωρίζαμε; Δεν υπογράφουν όλες οι μπάντες από πριν την διάρκεια του set που θα παίξουν. Η συγκεκριμένη μπάντα δίνει τόση ψυχή (και μιλάω κυρίως για τον τραγουδιστή) που μπορεί να της είναι ψυχικά και σωματικά αδύνατον να παίξει παραπάνω. Συνήθως παίζουν 45 λεπτά, χθες έπαιξαν 65 λεπτά. Κατανοούμε απόλυτα το γεγονός ότι δεν ένιωσες να ικανοποίησε από την διάρκεια. Κι εμάς προσωπικά δεν μας έφτασε, θέλαμε κι άλλο κι αν έπαιζαν κι άλλο, πάλι κι άλλο θα θέλαμε. Τώρα σχετικά με την τιμή. Η τιμή διαμορφώνεται από πολλούς παράγοντες. Βέβαια και πάλι κατανοούμε ότι εσένα και κάποιους άλλους δεν σας αφορά και ότι η ποσότητα και όχι η ποιότητα είναι μερικές φορές που μετράει. Αν θέλεις να υπονοήσεις ότι κάναμε αρπαχτή, να σε ενημερώσω ότι τέτοιου τύπου συναυλίες, μία διοργάνωση είναι ευτυχής με το να βγάλει απλά τα έξοδά της και τίποτα περισσότερο. Αν εξακολουθείς να νιώθεις αδικημένος, μπορούμε να μιλήσουμε σε προσωπικό μνμα και να σε ?ανταμείψουμε? αν μπορούμε με κάποιον τρόπο.

αυτός δεν γνώριζε που πήγαινε; είδε φως και μπήκε;

έτσι μοιράζει τα 22ευρωπουλά του σε εισόδους μαγαζιών;

gtp αυτός και το facebook όλο και αυτός μαζί με το facebook του

Ισχύει ότι δεν θα γίνουν “μεγάλη” μπάντα έτσι όπως το εννοείς (γιατί για’ μένα είναι τεράστια) για τον απλούστατο λόγο ότι δεν το επιδιώκουν. Παίζουν γιατί ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΝ (όσο γραφικό ή δήθεν μπορεί να ακούγεται αυτό) υπάρχει πολύ ΨΥΧΗ σ’ αυτό που κάνουν και πιστεύω φάνηκε και χθες.


[I]
Πραγματικά δεν ξέρω αν μπορείτε να το εισπράξετε, εύχομαι ολόψυχα να μπορείτε όλοι σας.[/I]

Τα συναισθήματα που έχουν νιώσει με 30-50 άτομα από κάτω, δεν τα ένιωσαν με 10.000 άτομα από κάτω. Αυτά δεν τα λέω εγώ, οι ίδιοι τα λένε :wink:

Επίσης, οκ μπορεί να έχουν βασική επιροή τους, τους Neurosis, αλλά ούτε χρειάζεται να γίνουν (έχουμε Neurosis και είναι παραπάνω από αρκετοί, δεν θέλουμε και δεν γίνεται να υπάρξουν άλλοι) και κατά την άποψή μου, έχουν πολύ προσωπικό ήχο.

Αυτά, love, peace, rock’n’roll :hippy:

Εεε, δεν το λεω απο θεμα επιδιωξης, αυτα που ειναι πραγματα που απλα συμβαινουν. Και οι Neurosis παιζουν επειδη το νοιωθουν, για αυτο και δεν κανουν προβες, επειδη θεωρουν πως “σκοτωνει” την εκτονωση που εμπεριεχουν οι ζωντανες εμφανισεις τους. Απλα βλεπω πως, οχι τοσο το υφος, οσο πολλα πραγματα που περιστρεφονται γυρω απο τη μουσικη τους με οδηγουν εκει. Και ενα απο αυτα ειναι το κομματι της live εκτονωσης, γι’ αυτο και το ανεφερα ετσι.

H φωτό που postaristike πριν είναι από χτές??!??!?!?

όχι ρε…από το dvd είναι :wink:

εγώ ομοιότητα με neurosis δεν βλέπω …

Προφανώς και έχουν επηρεαστεί γάματα από Neurosis όπως και από άλλους. Δεν ζούσαν σε μια γυάλα χωρίς να έχουν ακούσει ποτέ τους μουσική και ξαφνικά έπιασαν μια κιθάρα και έβγαλαν αυτόν τον ήχο έτσι ξαφνικά. Από εκεί και πέρα όμως εχουν τον δικό τους ήχο. Δεν υπάρχει άλλη μπάντα που να ακούγεται όπως οι Άμενρα. Τέλος. Κάνουν τα δικά τους και στο στούντιο και λάιβ και ουδεμία σχέση έχουν πλέον με Neurosis. Δεν προορίζονταν ποτέ για διάδοχοι και ούτε φυσικά είναι. Είναι οι γαμημένοι Άμενρα που κάνουν αυτό που κάνουν και αυτό το κάνουν γαμημένα θεϊκά!

Κι εγώ έμεινα με μια ξενέρα με το που τελείωσε έτσι άξαφνα το λάιβ στη μία ωρα χθες, αλλά σήμερα αυτό που έχει μείνει είναι ότι ακόμα δεν έχω συνέλθει από αυτό που βίωσα. Τέτοιο καταιγισμό και τέτοια ενέργεια δεν έχω ξαναματαδεί. Αν ήταν να παίξουν 20-30 λεπτά παραπάνω και να μην ακούγεται ο Κόλιν να το χέσω. Μία ώρα; Μία ώρα. Μου αρκεί αφού μου γάμησε το μυαλό σχεδόν ανεπανόρθωτα.

ακριβώς αυτό… άσε που με χτύπησε τόσο δυνατά χτες που είδα το “υπόλοιπο” live στον ύπνο μου… οπότε κομπλέ… :stuck_out_tongue:

Δώσε πόνο!
Αυτό ακριβώς τίποτε άλλο!

Λοιπον, εχουμε και λεμε…Δεν νομιζω κανεις να ζητησε/περιμενει απο τους Amenra να γινουν οι καινουριοι Neurosis, γιατι απλα ειναι οι Amenra, ειναι θεοι σ’αυτο που κανουν και δεν εχουν αναγκη καμια αλλη μπαντα. (Αγαπαμε εξισου παθολογικα Neurosis,ισως και παραπανω). Για την διαρκεια του λαιβ τωρα, δεν νομιζω οτι εχει νοημα να παιξουν παραπανω απο 1 ωρα. Ειναι τοσο φορτισμενη η εμφανιση τους, εχει τοσο συναισθημα και παθος, που νομιζω πως φτανει και περισσευει. Προσωπικα δεν το θεωρησα το χθεσινο ενα ακομα λαιβ, αλλα κατι παραπανω. Δεν ξερω ποια λεξη θα μπορουσε να το περιγραψει. Μυσταγωγικη τελετη; (Πολυ δηθεν, αλλα ετσι το βλεπω). Οσο για τη συμπεριφορα του συγκροτηματος και ειδικα του Κολιν, εμενα μου αρεσε υπερβολικα. Δεν περιμενα απο τους Amenra να μου πουν “Ευκαριστουμε Ατηνα” και “Στην Υγκεια σας”. Δεν περιμενα καν να πουν ενα απλο Thank you. 1 ωρα σερι, χωρις παυσεις (γιατι αλλιως χανεται η ροη), σκοταδι, πονος, τελος.

Για την χθεσινη εμφανιση τους, δεν εχω να πω παρα πολλα. Απλα ισοπεδωση. Απο τον φωτισμο της σκηνης, το στησιμο τους, τα οργανα, τα κουρδισματα (τι λες τωρα;!), τον ογκο του ηχου, το δεσιμο τους σαν μπαντα, την αποδοση ηταν απλα ΘΕΟΙ. Σημερα, δεν μπορω να ακουσω κατι αλλο. Μεγαλη ζημια. Πολυ μεγαλη. Στα 3 καλυτερα λαιβ που εχω δει, απλα.

Αν υπάρχει και κάποιο βίντεο από το εν λόγω λάιβ θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως…

list κανένας;