American history x

επιτρεπεται να λεμε μονο γαματη ταινια τα σπαει.

οι κακες γνωμες δεν με ενδιαφερουν αληθεια και εφοσον το τοπικ ειναι δικο μου ποσταρεται αλλου τις κακιες σας.

τι ταινια ω θεε
τι σεναριο ω θεε
τι σκνοθεσια ω θεε
τι ηθοποιαρα ο νορτον ω θεοι

Βασικά μιλάμε για μια εκ των 2 κορυφαίων ερμηνειών του Norton(η άλλη είναι το Fight Club) και μάλλον για την καλύτερη αντιρατσιστική ταινία όλων των εποχών. Ως εκ τούτου νομίζω ότι οποιαδήποτε αρνητική γνώμη θα έπρεπε να γίνεται Ban αυτόματα χωρίς καν να γίνεται report στους Mods και το άτομο που την κάνει θα έπρεπε να συλλαμβάνεται από την αστυνομία κινηματογραφικής αισθητικής για εκτέλεση την επόμενη μέρα το πρωί χωρίς να γίνεται καν δίκη.

Από τις καλύτερες ταινίες μου. Εκεί που δαγκώνει πεζοδρόμιο ο τύπος και τρώει τη μπότα στο κεφάλι… Εκεί που ο σφίχτης, ξεπουλημένος, νεοναζί φωνάζει “Hey, Vinyard” και χτυπάει το χέρι στο στήθος και χαιρετάει… Κορυφαία ταινία. Την έχω δει πάνω από 6 φορές σίγουρα…

λυπάμαι αλλά η 25ή ώρα βάζει κάτω και τις 2 ερμηνίες:) άνετα κιόλας. κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα. Συγκλονιστική και αυτό που μυο αρέσει είναι ότι δε μένει στα κλισέ αυτού του στύλ ταινιών αλλά έχει ένα ρεαλισμό που μόνο να σε συγκινήσει μπορεί.

Ναι οντως η 25η ωρα ειναι το κατι αλλο.
Ειδατε πολλοι το american history x χθες βραδυ ε; :stuck_out_tongue:
Φοβερος ο Νορτον, φοβερα διδαγματα.

Πολύ καλή για να’ναι αληθινή…8)

Fixed :slight_smile:

Now it is fixed:) :stuck_out_tongue:

Αυτο. +1 σε ολα

Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως εννοώ το καλή…

δεν ξερω ποσοι το ειχατε διαβασει
γι’αυτο κοπιαρω απο αλλο θρεντ

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=394251&postcount=991

Δηλαδή επιστρέφει στο μίσος έτσι? Πράγματι πολύ πιο δυνατό συναίσθημα αλλά σε κάνει να μπερδεύεσαι σχετικά με το ποια πλευρά υποστηρίζει τελικά ο σκηνοθέτης:-k

Lol, μάλλον κι άλλοι είδαν την ταινία χτες. 8) Όντως, το ‘‘American history X’’ είναι από τις ποιοτικότερες ταινίες ever, την έχω δει 4-5 φορές. Πώς γίνεται να καταρρεύσουν μια για πάντα τα πιστεύω ενός ανθρώπου. Ο Edwart Norton είναι απλά συγκλονιστικός στο ρόλο του. Όταν τη βλέπω καμιά φορά σκέφτομαι ότι αυτά τα καθάρματα (ίσως κάποια από αυτά) δε θέλουν σκότωμα, αλλά βοήθεια. Anyway.

χου ρε παρακαράκτες! :stuck_out_tongue:

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να ταυτίζεσαι με ταινίες, ρόλους κτλ. Εδώ δεν το κάνουν οι ηθοποιοί…

Aπιστευτη ταινιαρα και μεσα στο top 10 μου! :smiley:
Απεριοριστο respekt σε Norton! :bow:

Από τις αγαπημενες μου ταινιες. Αψογη σκηνοθεσια στο λεπτο θεμα του σεναριου. Παιζει και ο Θεος Εντουαρτ:!:

Μαζί με το Fight Club, οι δύο απόλυτα κορυφαίες ερμηνείες της καριέρας του Edward Norton. Ελπίζω κάποτε να επαναλάβει αυτούς τους δύο άθλους, γιατί τώρα τελευταία οι επιλογές που κάνει με έχουν κάπως λυπήσει και απογοητεύσει. :frowning:

Ο Norton εξακολουθεί να παραμένει ανάμεσα στους θεούληδες που λατρεύω, αλλά… :frowning: :frowning:

Αριστούργημα. Τόχω δει 3 φορές, τα σπάει!

Εκτός από το Νόρτον πολύ καλά παίζει και ο Φερλόνγκ…

Το τέλος που πόσταρε ο Σάιναλ είναι όντως ανατριχιαστικό…:-s

μου φαινεται πως ναι

μονο εγω δεν την ειδα, επρεπε να ξυπνησω νωρις γαμωτο#-o #-o

Ανούσιο thread. Τι να συζητήσουμε; Υπάρχει κανείς που να την έχει δει και να μην του άρεσε; Υπάρχει κανείς που θα πει κάτι άλλο εκτός από “αριστούργημα”, “θεός Νόρτον” κτλ. Νομίζω πως συμφωνούμε όλοι για αυτή την ταινία εκτός από τους φασίστες.