Amon Amarth

Το ψηνω με την κοπελα μου να παμε Γερμανια.Ειμαστε και οι 2 φαν της μπαντας και θα
μετραει ασχημα το ολο event.Ο κεφαλας δεν τους ειδα οταν ηρθαν. #-o :?

Το εξωφυλλο του αλμπουμ των ΑΑ.Μπορω να πω οτι ειναι εντυπωσιακο.Φερνει αρκετα
σε ιδεα το εξωφυλλο του Vs The World.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=101586

Το νεο αλμπουμ θα βγει σε 5 :!: εκδοσεις εκ των οποιων η limited (σε 2000 κομματια) θα περιεχει εκτος
του cd,Bonus cd & Dvd απο το λαιβ τους στο Summer Breeze,μια μεγαλη αφισα καθως και μικρες κουκλες
των μελων της μπαντας.Η εταιρεια τους συνεχιζει την μεγαλη προωθηση προς το μερος τους αλλα αυτο δεν
μας χαλαει.

νταξει το εξωφυλλο γαματο συμφωνω, αλλα αυτο με τις κουκλες και τις πολλες εκδοσεις πακετο με επιπλεον λοιπες μπουρδες μου μοιαζει λιγακι ηλιθιο, και γινεται καθαρα για να κερδισουν περισσοτερα. δε ξερω το αλμπουμ αν αξιζει τοσο, τα δυο τελευταια τους δεν μου αρεσαν καθολου.

Συμφωνώ για το εξώφυλλο ότι είναι γαμάτο.

Το Fate Of Nors είχε εξαιρετικές (Fate Of Nors , Pursuit Of Vikings -------->το καλύτερό τους?) και πολύ μέτριες στιγμές.

Το With Oden… ήταν δισκάρα.
Μόνο τα 2 πρώτα του κομμάτια δεν μαρέσουν.(Valhalla Awaits Me , Runes to My Memory).

Amon Amarth – Anaheim, CA – October 1st, 2008

[SPOILER]
1.Twilight of the Thunder god
2. Free Will Sacrifice
3. Asator
4.North Sea Storm
5. Where Silent Gods stand guard
6.Valhalla Awaits Me
7.Guardians of Asgard
8.Runes to my memory
9.Tattered banners and bloody flags
10. Amon Amarth
11.Where is your god
12. Gods of war arise
13. Death in Fire

Encore
14. Cry of the black birds (with intro)
15. Pursuit of vikings[/SPOILER]

Ohh yeah!!!
Τις κομματάρες από το καινούγιο και τα καλύτερα παλιότερα.

8O 8O 8O 8O 8O 8O
πλακα κανεις???

Καλούτσικα είναι αλλά μπροστά στα Twilight Of The Thunder God ,Free Will Sacrifice του καινούργιου (μιας και είναι τα 2 πρώτα του καινούργιου) και στα Gods Of War Arise , Cry Of The Black Birds , Prediction Of Warfare του προηγούμενου είναι τραγουδάκια.:slight_smile:

Γαμαει…αν βγαζαν το Where is Your God και βαζαν το Thor Arise(ή το Varyags of Miklagaard που ειναι η αδυναμια μου απ το καινουριο) θα ηταν αψογη,κοντα σ’αυτη που θα ευχομουν.
Γενικα τα bold μακαρι να τα παιζουν παντα

Πωπω σετλιστ αντε και Ελλαδα συντομα!

Αμα ακοσω το Cry of the Black Birds η το Runes live παιζει να παθω κανα εγκεφαλικο :smiley:

To kainourgio twilight of the thunder god!!!the best for 2008!!!

Με τον Όντιν στο πλευρό μας!!!

Ακολουθεί το Once Sent From The Golden Hall.

With Oden On Our Side. Και το βιντεο του Runes To My Memories ειναι και πολύ METAL!!!

The Avenger από εμένα!!!

http://www.metalkult.com/videos/brewing-mead-with-amon-amarth/

Θεουληδες:lol:

πωπω τι στο καλό φτίαχνουν,θα ήθελα να το δοκιμάσω αλλά…
θεούληδες πραγματικά!:lol:
οι Mount Doom,είναι από τα αγαπημένα μου bands,το 2007 που είχαν έρθει από βλακεία τους έχασα αλλά δεν θα γίνει τώρα.τα 2 τελευταία μου αρέσουν λίγο πιο πολύ από τις προηγούμενες δουλείες τους,αλλά δεν θα με χαλάει να ακούω τους δίσκους από την αρχή μέχρι το τέλος.


Now playing: Firewind - Burning Earth
via FoxyTunes

τωρα κ μετ εισητηριο στο χερι δεν μασ σταματαει τιποτα λεμε!
περιμενουμε να περασουν οι κολομερες…

Εξακολουθει να ειναι το With Oden εχοντας λιωσει τα απαντα τους,απλα τελειοτητα…

θα πω το τελευταίο γιατί περιέργος το έχω λιώσει κανονικά…


Now playing: Paramore - Here We Go Again
via FoxyTunes

Έχοντας ακούσει τα έξι πρώτα, και ανάμεσα σε Once sent… και Fate of Norns, θα πω το δεύτερο…

δεν εχεις ακουσει το καινουργιο?
στο δισκαδικο γρηγορα!