Amon Amarth

Ισως η καλυτερη περισυνη συναυλια…με φοβερη δυναμη πραγματικα ηταν μεγαλη καυλα εκεινη η βραδια!
Γενικα τους γουσταρω φυσικα παρα πολυ…αγαπημενο το Versus The World και το Fate of Norns…φυσικα μου αρεσουν και τα υπολοιπα!!Αντε να ξαναρθουν να ξεδωσουμε…

Μερικες photo απο το περυσινο Live…

αξιολογη μουσικη αν και στα τελευταια τους αλμπουμς καπου αρχισαν και με κουραζουν, οπως επισης με εχει κουρασει κι ολο αυτο το pagan / viking στυλακι. τεσπα περισσοτερο ξεχωριζω το Versus The World.

Ζητω οι vikings φορεστε τα κρανη σας και ετοιμαστειτε

Το αγαπημένο μου είναι φυσικά το “Once Sent From The Golden Hall”, το οποίο είχε προκαλέσε μεγάλη αίσθηση τότε, το 1998, στους metal κύκλους και έκανε πολλά άτομα με διαφορετικά ακούσματα να ενδιαφερθούν! :yes:

Από εκεί και πέρα, μου αρέσουν αρκετά και τα επόμενα albums τους, αλλά από ένα σημείο και μετά μου φαίνεται ότι επαναλαμβάνονατι και προσωπικά με κουράζουν λιγάκι… :roll:

Είμαι τυχερός που στο live που τους είδα εγώ, είχαν απίστευτα σκηνικά (μέχρι και τριήρη, καθώς και καμια 10ρια vikings που αναπαραστούσαν σκηνές μαχών την ώρα που έπαιζαν οι Amarth!)
Και ο φωτισμός ήταν εκπληκτικός και ονειρεμένος!

@μοργκοθ : γουσταρες ε? 8)

μαρεσουνε παρα πολυ και συγκεκριμενα το πρωτο και το τελευταιο τους αλμπουμ. Πιστευω ειναι τα καλυτερα τους. Ενδιαμεσα το χανε κουρασει καπως.
2 φορες που τους εχω δει λαηβ στην Γερμανια γαμησανε και τις 2. Περισσοτερο την πρωτη που ητανε δικο του ς σοου. Την δευτερη που ητανε σαππορτ στους Ντιμμου (που σαι ρε Θεριον) υποσκελιστηκαν

Ελαφρως :smiley:

Maiden1979 σε μισω…:frowning:

Πολυ Γαματη Μπαντα!!!
Εχω ακουσει βεβαια μονο το With Oden αλλα θα ψαξω και τα παλαιοτερα!!
Αγαπημενο Κομματι μου το Prediction Of WareFare

απο το επισημο site…

On May 1st, (Labour day here in Sweden) we enter Fascination Street Studio to start recording our seventh full-length album.
We have 10 killer songs, some classic Amon Amarth tunes, some really epic moments and some of the most brutal stuff we’ve ever written! We are confident that this will be our best and most diverse album to date!
Jens Bogren will be producing the album, he produced With Oden On Our Side. We’re looking forward to yet another successful collaboration.
We’ll barricade ourselves for the next month and a half. The album will be recorded in the traditional way, starting with drums, followed by guitars, bass, and vocals.
There are plans for some cool guest appearance but nothing we can reveal just yet.
We will try our best to keep you updated with vlogs, photos and a studio diary. Provided that we can tear ourselves away from the PS3, wii and of course… a healthy serving of Swedish vodka
.

:lol: :lol: κατι καμμενα παληκαρια…
δισκαρα σαν το With Oden…θα ναι!

μακαρι να’ναι ετσι οπως τα λενε!

Φοβερό γκρουπ. Να φανταστήτε οτι δεν κάνω και τούμπες για μελωδικό σουηδικό death, αλλά αυτούς τους γουστάρω με τρέλα. Αγαπημένο άλμπουμ το Fate Of Norns. Ειδικά το ομώνυμο κομμάτι το’χω λιώσει τελευταία.

Αντε παρτε μπρος ! Ενα απο τα αλμπουμ που αναμενω για φετος.
Προσωπικα αγαπημενα το ντεμπουτο,το With Oden… και το Fate Of Norns.
Αγαπημενο τραγουδι το The Last With The Pagan Blood.
Και μπονους βιντεακι : http://youtube.com/watch?v=LXwnQ4bjCbw

2 νεα για τους Αμαρθς:

Swedish Viking metallers AMON AMARTH have set “Twilight of the Thundergod” as the title of their seventh full-length album, due this fall via Metal Blade Records.

AMON AMARTH will play four shows at Zeche in Bochum, Germany in late December under the banner “Bloodshed Over Bochum”. The band will play one of the first four albums in its entirety each night along with a “best-of” mix from “Fate Of Norns” (2004), “With Oden On Our Side” (2006) and the upcoming album.

The details are as follows:

Dec. 28 - “Once Sent From The Golden Hall” (1998)
Dec. 29 - “The Avenger” (1999)
Dec. 30 - “The Crusher” (2001)
Dec. 31 - “Versus The World” (2002)

:bounce: [SIZE=“4”]AMON FUCKIN’ AMARTH ΡEEEE KAI TA ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΜΠΛΕΝΤΕΡ ! ! ![/SIZE]:bounce:
εννοειται περιμενουμε μονο τα καλυτερα και απο αυτο το επερχομενο albums τους8)
:band:

(υγ και φερτε τους παλι απο εδω γιατι περσυ τους εχασα ο μαλακας#-o )

Πωπω αυτο το 4-ημερο live event ειναι πορωση!Το ονομα του επερχομενου δισκου
ειναι τυπικο για ΑΑ οπως λογικα θα ειναι και το εξωφυλλο σε αποχρωσεις κιτρινου,
πορτοκαλι και κοκκινου.Δεν μας νοιαζει και πολυ ομως.

Πσσσσ τα σπαει το λαιβ!

Αντε να βγει το καινουριο, εχει λιωσει λεμε το With Oden :smiley:

…:x

It’s Official: AMON AMARTH Added To SLAYER’s ‘The Unholy Alliance: Chapter III’ European Tour

AMON AMARTH will play after MASTODON and before TRIVIUM and SLAYER in Germany and Sweden. AMON AMARTH will play before MASTODON in all other territories.

So far the following dates have been announced for the tour:

Oct. 27 - Manchester, England - Manchester Arena
Oct. 28 - Birmingham, England - NEC
Oct. 30 - London, England - Hammersmith Apollo
Oct. 31 - London, England - Hammersmith Apollo
Nov. 02 - Cardiff, Wales - CIA 7000
Nov. 03 - Glasgow, Scotland - SECC Hall 3
Nov. 05 - Offenbach, Germany - Stadthalle
Nov. 06 - Köln, Germany - Palladium
Nov. 07 - Amsterdam, Holland - Heineken Music Hall
Nov. 09 - Stuttgart, Germany - Hanns-Martin-Schleyer-Halle
Nov. 10 - Winterthur, Switzerland - Eishalle Deutweg
Nov. 11 - Paris, France - Le Zenith
Nov. 12 - Antwerp, Belgium - Sportpaleis/Lotto Arena
Nov. 14 - Milan, Italy - Palasharp
Nov. 16 - Wein, Austria - Gasometer
Nov. 18 - München, Germany - Zenith
Nov. 19 - Berlin, Germany - Columbiahalle
Nov. 21 - Copenhagen, Denmark - Valby Hallen
Nov. 23 - Stockholm, Sweden - Hovet
Nov. 24 - Oslo, Norway - Spektrum
Nov. 26 - Tampere, Finland - Old Ice Hall
Nov. 27 - Helsinki, Finland - Old Ice Hall

Εντάξει ρε φίλος, θα μας γεμίσεις το φόρουμ με τους αμονες; Πάρε αεροπλάνο και πάνε δες τους :!:

Πφφφ!Μεχρι και οι mods σπαμμαρουν σε αυτο το φορουμ. [-X
Ωραια τα νεα σου Θεριε αλλα δεν νομιζω το τουρ να περασει απο Ελλαδα.

Τους εχω δει,αλλα ως σαπορτ στους Borgir και δεν παιξανε πολυ.Και αντε στα τοπικ για τους ντιπ περπλ και τη μαντονα φλωρε μοντ.Φυγε!Ουστ!

Ντεθστερ ναι οντως δυστυχως το τουρ δεν εχει πολλες ελπιδες να περασει απο δω.Ισως φερουν Slayer ή Amarth,αλλα μονους τους.