Amon Duul II @ Gagarin 21-3

http://www.goethe.de/ins/gr/ath/kue/mus/elindex.htm

Το ποστ του bluezlick λέει επίσης ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ GOETHE INSTITUT - ATHENS. Μην ρωτήσεις από που το έμαθα, όλα μαθαίνονται πάντως. :slight_smile:
(btw ελπίζω να μην “σπρώχνεις” τις συναυλίες τους or something (βλ. τσιράκι) επειδή ξέρω ότι είσαι συντάκτης του rocking (προφανώς) για να τσιμπάς τίποτα προσκλησούλες γιατί θα 'χω πέσει πολύ έξω για σένα και κάτι τέτοιο δεν θα 'ταν ευχάριστο.)

Μαθε να εκφραζεσαι για ατομα τα οποια δε γνωριζεις. Και οχι, δεν ειναι συντακτης του Ροκινγκ.

Edit: (για να εξηγηθω):

To forum εχει 7 χιλιαδες μελη. Εαν επρεπε να διαλεξω ενα ατομο το οποιο ακουει & παιζει τη μουσικη που γουσταρει διχως κομπλεξ και προκαταληψεις, αυτος θα ηταν ο σακης (μπλουζλικ). Δεν εχουν ολοι σεκρετ ατζεντα ξερεις. Και γενικα κουλαρε λιγο με το υποτιμητικο υφος, επειδη μετα απο ενα σημειο καταντα προσβλητικο γι’ αυτον που το διαβαζει. Ετσι μιλας στα ιντερνετς; Δε με νοιαζει. Κραξε οσο θες, οποια διοργανωση θες, αλλα ε, αδερφε, υπαρχουν και ορια. Κατι ποστς σαν το παραπανω ειναι πολυ πιο χεβυ απο το οποιο μπινελικι

Τώρα σε ποιόν από τους 2 αναφέρεσαι, στον αλτεργκάου ή στον Στέλιο;
Γιατί τον Στέλιο τον γνωρίζω και μιλάμε και στο εμεσέν at the moment. Άμα θίχτηκες για τα λεγόμενα μου στον άλτεργκραουντ πάρε ένα υπνοστεντόν, πέσε για ύπνο και τα λέμε αύριο το πρωί κι αυτό άμα έχεις καθαρότερο μυαλό.
Τέλος, ελπίζω να μην είσαι έτοιμος να ξεκατινιαστείς on the web για τον λόγο που νομίζω γιατί θα 'σαι τόσο ανόητος όσο δεν φανταζομουν ποτέ. (μην βγάλεις το μπλοκ από μσν για να 'ρθεις να μου πεις ότι κάνεις πλάκα)

Καμια επαφη, μπερδευτηκα. Αμα δεις το ποστ του bluezlick πιο πισω ειχε κανει copy/paste κομματι απο το press release, και γνκ δες το edit για εξηγηση. Και κοιτα να φτιαξεις το υφος σου.

Και που στο διάολο κολλάει ο bluezlick με όσα είπα εγώ;

εδιτ: Ποιό ύφος δεν κατάλαβα, εγώ έτσι μιλάω και σ’ όποιον αρέσει :!:
Σοβαρά τώρα, δεν νομίζω να έθιξα κανέναν χρήστη από δω, οπότε WHAT THE FUCK DUDE;

Σε ποιον χρήστη όμως αναφέρεσαι λέγοντας του αυτό?:-k

Στον Στέλιο που απάντησε λίγο πιο πάνω. Καλά, το κατάλαβαμε εγώ κι αυτός μόνο ε;

εδιτ: τον bluezlick σαν πηγή τον ανέφερα μόνο ρε παιδιά, για το ότι το ινστιτούτο που είπα όντως στηρίζει το event.

Moi! 8)

Τσιράκι της άλτερ κι έτσι…

Καλα ρε συ, δε βαζεις ουτε ενα quote, ουτε καν ονομα. Το θεωρεις εντελως απιθανο να μπερδευτει καποιος;

Edit: Οκζ.

Το quote το έβαλα (περίπου, χαχ), πάτα πάνω στην λέξη “ποστ” που έγραψα πριν την λέξη bluezlick και θα το διαπιστώσεις… άσε που έτσι κι αλλιώς εκείνη την ώρα στον Στέλιο απαντούσα.
Μάλλον μπερδευτήκαμε αμφότεροι οπότε το κλείνουμε εδώ κι επανερχόμαστε στο τι θα κάνετε.

BAN, πάντως μιλάς λίγο εκ του ασφαλούς ε. κεγω αν είχα εισιτήριο για roadburn δε θα πάταγα στο λαιβ της αλτεργκραουντ και θα έκραζα κι απο πάνω όσους πάνε! είναι όμως σα να έφερνε η αλτεργκράουντ για πρώτη φορά τους σάμπαθ με 35ε και να λες μη πας γιατι σε κλέβουν. χαίρω πολύ, αλλά.

πάντως είναι αρκετά πιθανό να μην πάω τελικά, για άσχετους λόγους όμως =|

Your argument is invalid. Δεν θα τους δω στο roadburn (ίσως για μισή ώρα μόνο).
Αλλά γενικά μην το βάζεις ως επιχείρημα γιατί ακόμα κι αν δεν τους έβλεπα καθόλου, στον καράφλα δεν θα τα 'σκαγα για κανέναν λόγο, πόσο μάλλον με αυτό που συμβαίνει εδω (την σύγκριση με Sabbath την αφηνω καλύτερα στην άκρη ε =P).

τα ναρκωτικα να τα παρετε στην ωρα της συναυλιας! μην τα χαλατε απο τωρα εκτος εαν κανετε απλα δοκιμη για το πως θα ειστε στο Live!

οποιος θελει παει κ τους βλεπει οποιος δεν γουσταρει καθετε σπιτι του κατεβαζει μουσικη απο το PC κ το παιζει επαναστατης σε φορουμ!

λιγες μερες εμειναν
απο θεσσαλονικη παντως πηρα το πρωτο τικετριο!
επισης οσοι θα κατεβουμε απο τα βορεια να πατε να κλεισετε τα τρενα σας! παιζει πολυ κινηση γενικα κ οι θεσεις δεν ειναι πολλες! :wink:

τα λεμε στο Live παιδια

το βρήκες, ωραίος.

Βασικά τι κάθομαι κι ασχολούμαι, άμα ο κόσμος είναι χάλιας από μόνος του τέτοια θα τρώει στη μούρη, κι απλά μερικοί είμαστε αναγκασμένοι να τα υπομένουμε, καλό βράδυ στα φυτά.

υποθετικό σενάριο: η αλτεργκραουντ φέρνει με 35ε πχ τους sleep ή μια random αγαπημένη σου μπάντα που δεν έχεις ξαναδεί και πιθανότατα δε θα σου δωθεί πάλι η ευκαιρία να ξαναδείς. τι κάνεις?

Θες να πούμε πόσα από τα άτομα που θα πάνε Amon Duul τους έχουν ως αγαπημένη μπάντα;

ειμαστε χαλιες κ ζωα εσυ τι χαλιεσε?

κοιταξε για την alterground μπορω να πω μονο τα χειροτερα μια που κ η προσωπικη μου επαφη μαζι τους μου αφησε πολυ κακες εντυπωσεις! τεσπα

αλλα εμενα με ενδιαφερει η μουσικη κ το group ειναι απο τα αγαπημενα μου κ επειδη περα που ακουω παιζω κ αυτην την μουσικη οποτε οφειλω να στιριξω τετοιες προσπαθιες κ εας βγαζει λεφτα εις βαρος μου γιατι ρε φιλε ποιος αλλος θα εφερνε τους Amon Duul? Παλι Deep Purple Scorpions k Maiden Θα δουμε!
οποτε απο το να τα σκασω σε DVD η στην CONEX για να βλεπω ΥOUTUBE καλυτερα να μου τα παρει η altregroud η η καθε alterground κ να τους δω Live!
κ στην τελικη τι ψυχη εχουν 35 ευρω για να δεις ενα απο τα ιστορικοτερα γερμανικα Groups?
ομως να πας στο HI μερος να φας τα λεφτα σου για να πηδιξεις κανα γκομενακι θα το κανες αλλα για μουσικη παραπονιεσε! ε τετοιοι σκαταδες ειμαστε κ θα για να δουμε κανα ψαγμενο ονομα θα πρεπει να παμε στας ευρωπας!

για αυτο φιλε BAN ξεκολα παρε το τικετριριο σου κ ελα να καουμε ολοι παρεα στο live!

AIMA

Μου αρέσει το κοινωνικό σύνολο που συμβιώνω να έχει στοιχεία σοβαρότητας και κρίσης, γι’αυτό χαλιέμαι.

Λες ότι η alterground σου άφησε τις χειρότερες εντυπώσεις. Αντιλαμβάνομαι ότι παίζεις σε κάποιο γκρουπ οπότε ξέρεις αρκετά γι’ αυτούς (λογικά πάντα). Και ενώ ένιωσες ακόμα κι εσύ τη σιχασιά τους στο πετσί σου συνεχίζεις τι; να τους στηρίζεις. Πηγαίνοντας στο live βασικά δεν στηρίζεις καν το γκρουπ, αυτοί τα φράγκα τους τα πήραν, από κει και πέρα στηρίζεις την εταιρεία.
Θες να σου πετάξω τώρα στη σελίδα 3-4 ονόματα εταιρειών που θα μπορούσαν να φέρουν Amon Duul με τα μισά λεφτά; Με τα μισά λεφτά ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ε (αν συμπεριλάβεις και την χορηγία, μιλάμε 35 ΕΥΡΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ). Μη θεωρείς ότι δεν γίνεται κάτι επειδή δεν το ξέρεις (πού δεν πιστεύω ότι δεν το ξέρεις, αλλά παιχνιδάκια είναι όλα αυτά τώρα).
Παρακάτω, επειδή δεν με ξέρεις καθόλου μη μου λες “τι θα έκανα” γιατί ότι περιέγραψες δεν έχει καμία επαφή με την ζωή που κάνω. Τώρα αν εσύ τα κάνεις τα παρακάτω, τότε δεν χρειάζεται ν’ αναρωτιέμαι γιατί λες όσα λες και γενικά δεν έχει κάποιο νόημα να συνεχίσουμε την κουβέντα όταν δεν μπορείς ν’ αντιληφθείς ορισμένα πράγματα (τα 'χω πει ένα τρισ. φορές, κάνε search κανα ποστ μου ή δες στο θρεντ Συναυλίες και Διοργανωτές ή όπως στο διάολο λέγεται).

Κατανοώ ότι ίσως είναι μία από τις αγαπημένες σου μπάντες και είναι δύσκολο να δεχτείς αυτό που σου λέω, αν όμως το σκεφτείς με πιο καθαρό μυαλό θα δεις ότι έχω δίκιο. Αν δε, η κατάσταση σου είναι σε τόσο κρίσιμο σημείο που δεν αντέχεις να τους χάσεις, τι να σου πω, go for it.

Το γιατί είμαστε σκατάδες απέχει πάρα πολύ απ’ αυτό που λες εσύ, αλλά δεν θα κάτσουμε να το αναλύσουμε.

Σόρρυ, στο live δεν θα έρθω σε καμία των περιπτώσεων, ακόμα κι αν ήταν να δώσω και 10 ευρώ. Ούτε μισό ευρώ σε καθάρματα. Μακριά από καραγκιόζηδες.

σαν Σακης στιριζω μια μουσικη σκηνη που σπανια φενετε κ ακουγετε σε αυτην την χωρα!
καμια εταιρια κ κανενα Group. ακομα κ η επαφη μου με τους Amon Duul δεν ηταν κ η καλυτερη :wink:
οκ τα φραγκα τα παιρνει η εταιρια κ σε αυτο εχεις δικιο. αλλα καποια πραγματα ετσι ειναι!
αφου κ αλλοι μπορουν να φερουν τους Amon Duul II γιατι δεν τους φερανε? :-k
ειληκρινα ρωταω!
να ξερεις οτι οταν θελεις να αλαξεις τον κοσμο δεν κραζεις αλλα κανεις προτασεις!