Amorphis & Poisonblack live in Greece

παρών!!! :smiley:

Kai γω με αριθμο 402…:wink:

τελικα δεν αξιζει να παω , μετα απο σκεψη…

ειναι ακριβο το εισητηριο , δεν εχω ακουσει νοτα απο Poisonblack , δεν εχω ακουσει την μπαντα καθολου στα τελευταια album της και απότι ξερω δεν παιζει νοτα απο την θεικη δισκαρα The Karelian Isthmus

μετα απο αυτο το album αγορασα και το Tales…το οποιο με απογοητευσε τοσο πολυ που αποφασισα να μην ξανασχοληθω με την μπαντα (ενταξει το γαμησα…)
την Tuonela δεν την εχω πολυακουσει

8O Σοκ και δέος!!!

Όργωσαν ότι βρήκαν στη Θεσ/νίκη! Συγκρότημα με προσωπικότητα. Ο Joutsen εξωπραγματικός.

Δύο encore, 18 κομμάτια, άντε γεια. Περισσότερα στο report τώρα είμαι ψόφιος.

Και μενα μου ρθε μηνυμα απο φιλο θεσαλλονικιο οτι σπειρανε χθες

οπωτε το βραδακυ παμε να ακουσουμε φιλανδικους μυθους!!! :smiley: :smiley:

θα τα σπάσουμε όλα σήμερα!!!:metal:

Ο “κύκνος”;;;; Και γαμ… τα επώνυμα ο τύπος!!!

Θα είμαστε εκεί και εγώ με την Corpsette. Αυτά που άκουσα για τη Θεσσαλονίκη μπορώ να πω πως με χαροποίησαν ιδιαίτερα 8)

Κι εγω θα ρθω! :smiley: Τι ακουσατε ρε παιδια για πειτε.

Και σας παρακαλω παιδια τελειωστε πριν τις 12 γιατι αλλο ταξι η τσεπη μας δεν το αντεχει…Και δεν ειναι και Ομονοια να παρουμε κανα βραδυνο#-o …Για τον ηχο παντως δεν λενε τα καλυτερα…Ελπιζω το γκαγκαριν να βοηθησει.

Better Unborn. :wink:

Εχμ, οντως το γαμησες λιγο. :stuck_out_tongue:

Η τριαδα Tales/Elegy/Tuonela ειναι απιστευτη πραγματικα. Το Am Universum που ακολουθησε δεν ειναι κακο, ενω το Far From The Sun ηταν μετριο. Επισης αυτα που εχω ακουσει απο τα δυο τελευταια δεν με εχουν ξετρελανει ενω η φωνη του καινουριου τραγουδιστη μου φαινεται αχρωμη.

+1

μονό που ήθελα να παίξουν κ shaman, απ’το καινούριο, το οποίο είναι απλά θεικό.

τι ώρα τέλειωσε θεσσαλονίκη ρε παιδιά??
πόσα παίξανε από silent waters??

ενω η φωνη του καινουριου τραγουδιστη μου φαινεται αχρωμη.[/QUOTE]

η ερμηνεία στο weaving the incantation είναι φοβερή…
και εκεί βλέπεις ότι δεν είναι καθόλου άχρωμη…

η ερμηνεία στο weaving the incantation είναι φοβερή…
και εκεί βλέπεις ότι δεν είναι καθόλου άχρωμη…[/QUOTE]

μολις ανεφερες το μονο κομματι που δεν μ αρεσει απο το δισκο…:roll: :smiley: …αλλα και παλι σπερνει!

Μεταξύ άλλων έπαιξαν τα : Black Winter Day, The Smoke, Drowned Maid, House of Sleep, Leaves Scar, Silent Waters, Towards and Against, Alone, Castaway, Divinity… Εννοείται άψογα!
Ο καινούργιος τραγουδιστής αποδείχθηκε άξιος αντικαταστάτης του προηγούμενου και τα brutal φωνητικά του ακόμη καλύτερα μιας και τους απέδωσε περισσότερο ‘‘χρώμα’’ κατά τη γνώμη μου. Καλός ήχος. Αρκετός κόσμος.
Έχω επίσημα την πρώτη μου συναυλιακή πένα!!!
:smiley:

ενταξει
γαμησανε
απλα και ομορφα
ο νεος τραγουδιστης ειναι θεος
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΦΩΝΗ
vulgar necrolatry ρεεεεεεεεεεεεεεε
πωπω

το greed παλι δεν το ακουσα!!!γιατι γαμω την γκαντεμια μου?!?!

για poisonblack δεν σχολιαζω
αμα αυτοι ανεβασαν την τιμη στα 32 νιωθω οτι με ληστεψαν

εκτενεστερα σχολια αυριο
παμε για υπνο
μπαι μπαι

Εντάξει. Μιλάμε για ΣΥΝΑΥΛΙΑ ε. Τι να πω, οι Amorphis είναι απλά θεοί, και αυτό που είδα συγκαταλέγεται στις κορυφαίες συναυλιακές μου εμπειρίες του τελευταίου χρόνου. Να πω για την τρομερή ποικιλία στην εναλλαγή των τραγουδιών, την απόδοση, την ε-ξαι-ρε-τι-κή παρουσία του νέου τραγουδιστή, ή για το πραγματικά θερμό κοινό? Απόλαυση, απλά…

Όσο αφορά τους Poisonblack, καλοί αλλά βαρετοί απο ένα σημείο και πέρα… αλλά αυτό που είδαμε με τους Amorphis ήταν απλά τρομερό… fuck yeah.

Πολυ ωραια συναυλια!Οι Amorphis ειχαν τελεια παρουσια,δεν τους περιμενα τοσο καλους.Επισης τον τραγουδιστη τον θεωρουσα λιγο αδιαφορο πριν αλλα μετα το συγκεκριμενο live αναθεωρησα τις αποψεις μου,ηταν καταπληκτικος.
Βεβαια πολλα απο τα αγαπημενα μου κομματια δεν τα παιξαν και με στεναχωρησαν λιγο αλλα νταξ γενικα το ευχαριστηθηκα το live.

Φοβεροι οι Amorphis! Οσον αφορα τους poisonblack δεν με αγγιξαν ιδιαιτερα…