Amorphis @Principal&Fuzz 3&4 Νοεμβρίου 2023

Μια πρόγευση με το σετλιστ της σημερινής συναυλίας της μπανταρας στην Osaka (βλ. διάφορα ώρας, έχει ήδη τελειώσει το live)

Λιγότερο από δύο μήνες για τα live σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα.

Tο σετλιστ στην Osaka κρυμμένο για τους μύστες που τους αρέσουν οι εκπλήξεις

Εξαιρετική επιλογή για support επίσης οι Ισλανδοί Solstafir (θα ανοίξουν οι Lost Society)

4 Likes

Σπόιλερ βρε αθεόφοβε! (Προφανώς μέσσα.)

1 Like

Θα είναι co headliners οι Solstafir νομίζω.

Με βάση την αφίσα support πρέπει να είναι (και στην περιγραφή τους γράφει special guests), αλλά και coheadliners να είναι, μια χαρα.

_big_668x376_0745356001684413174

Το 13 :heart:

1 Like

Τα πράγματα είναι απλά.

Κάνουν τράμπα κάποιο από τα δύο τελευταία με κάποιο (το ομώνυμο;) από Silent Waters, χώνουν The Smoke και κάτι από Tuonela εκεί στην αρχή του ενκόρ, και είμαστε άψογα. :pray:

2 Likes

Χμ το the bee ειναι μεγαλη κομματαρα για εμενα, αν εβγαζα καποιο θα ηταν το seven roads.

Η’ ομώνυμο ή weaving the incantation ή shaman FTW

Ω ναι (1). Ή κανα daughter of hate/golden elk να γινει χαμος

Ω ναι(2). Καλα ειναι απιστευτο οτι κομματια οπως το the way και το summer’s end μενουν απεξω, αλλα με αισιως 14 δισκους τι να πρωτοπαιξεις! Επισης τιποτα και απο Am universum (Alone, goddess, forever more πχ θα ηταν καλες επιλογες, με το πρωτο μονο βεβαια να ειναι “συναυλιακο” σαν κομματι) ή κανα planetary misfortune/evil inside για να θυμηθουμε λιγο και την περιοδο του FFTS. Νομιζω δεν ειναι τυχαιο πως οι δισκοι με τον Koskinen εχουν παραγκωνιστει αρκετα στα setlists τους. Επισης, σε μπαντες με τοσο μεγαλη δισκογραφια το εχω παντα δεδομενο πως θα εχω παραπονα με το setlist, αλλα σε γενικες γραμμες γαμω.

1 Like

Από 2-6 χαμούλης :metal:
Επίσης βάλτε το The Wolf!

2 Likes

Βάλε κι ένα White Swan κυρ Στέφανε.

Xιτάρα επιπέδου House Of Sleep οπότε δεν αγγίζεται. Wrong Direction/Seven Roads από την άλλη τα θυσίαζα χωρίς σκέψη για ένα cranes flew over to the north. :innocent:

Επίσης σημαντικό, ε και δε φέρουν το πινάκι :exclamation:

3 Likes

νταξ μωρέ… βάλε ένα τέτοιο

Summary

images

Summary

κι αυτό άμορφο είναι

3 Likes

Εγώ πάντως παρακολουθούσα ολόκληρη συναυλία, που και τα 15 κομμάτια είναι το The Bee.

Πάντως μια μέρα πριν ή μετά, είναι στον ίδιο χώρο και το πολύ δυνατό φινλανδικό πακέτο από Sonata Arctica/Stratovarius.
Έρχεται παγωμένο φθινόπωρο.

3 Likes

Κολλησα κι εγω με το The Bee. Στο ριπιτ να το λιωνω και δεν το βαριεμαι.

3 Likes

Εισιτήρια από πού βγάλατε; Πήγα σε κάποια φάση να το κάνω, αλλά ήταν τόσο τραγικό το σάιτ που αποφάσισα να πάρω κάποια στιγμή που θα κατέβω κέντρο από τα φυσικά καταστήματα. Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω πολλές ευκαιρίες στον ορίζοντα και όσο το αφήνω στην τύχη του, δεν θα με βγάλει ποτέ ο δρόμος. Οπότε για πείτε, έχει βγάλει κανείς online;

1 Like

Εγω εβγαλα απο το 123tickets. Δεν ειχα καποια δυσκολια.

Αν κανεις ηλεκτρονικη αγορα το εισιτηριο το παραλαμβανεις απο το ταμειο με την κρατηση και ταυτοτητα απ οτι λεει.

1 Like

Συγγνώμη, στο press release γράφει σαφώς
Τιμή εισιτηρίου: 35 Ευρώ (Περιορισμένη προπώληση) - 38 Ευρώ (Λοιπή προπώληση) - 40 Ευρώ (Ταμείο)
Στο 123τικετς γιατί λέει Τιμή προπώλησης 41,80 Ε; Οκ το 1,80 είναι το ονλάιν νταβατζηλίκι. Το 40 ευρώ στην προπώληση τι φάση;

Εδιτ: Το έριξα στο καλάθι και τελικα € 38,00 έχει το εισιτήριο και € 3,80 το ονλάιν νταβατζηλίκι. Τραγικοί.

γιατί τραγικοί? Προσφέρουν μια υπηρεσία και τη κοστολογούν τόσο. Έχουν έξοδα, λογαριασμούς, φόρους, υπαλλήλους να πληρώσουν κλπ. Από το 10% που χρεώνουν ζήτημα να τους μένουν τα μισά. Αν δε σου αρέσει ή τους θεωρείς ακριβούς έχεις την επιλογή να ψωνίσεις από αλλού.

Δεν είπε κανείς οτι κάνουν φιλανθρωπία και ναι προφανώς έχουν και αυτοί έξοδα, λεφτά θέλουν να βγάλουν και δικαίωμά τους να χρεώνουν ότι τους καπνίσει. Όπως είναι και δικαίωμά μου να τους θεωρώ τραγικούς που χρεώνουν € 3,80 για να κρατήσουν το όνομά σου σε ένα χαρτί και να τσεκάρουν στο ταμείο αν είσαι γραμμένος στη λίστα. Και ναι, εννοείται πως θα ψωνίσω από αλλού.

1 Like

10% ηλεκτρονική προμήθεια, αυτή η μάστιγα.

Στο συγκεκριμένο είναι ακόμα χειρότερο, γιατί πρακτικά βγαίνει πιο ακριβά από ταμείο.

1 Like

υπάρχουν άπειρα παραδείγματα απληστίας στον καπιταλισμό. δεν θεωρώ ότι αυτό είναι ένα από αυτά. εκτός αν νομίζεις ότι η λιστά βγαίνει με τευτέρι… και φυσικά βγαίνει πιο ακριβά από το ταμείο. παρεμβάλεται τρίτος και αυτός ο τρίτος φυσικά και θα χρεώσει.

Ας μπει κι ένας τέταρτος, να βγαίνει διπλή τιμή στην προπώληση από το ταμείο, αφού είναι τόσο φυσικό όλο αυτό.

1 Like