Anathema live in Greece

Σιγά μη δεν έχει… :wink:

Ωπ παλι εδω τα παιδια?Ανησυχισα για μια στιγμη…Πλακα πλακα δε τους εχω δει ποτε.Καιρος ειναι νομιζω

Ζηλεια ψωρα νια νια νια νια νια

Εγω παλι λεω Restless Oblivion εδω και τωρα. Νισαφι πια, μονο τα δυο στανταρ κομματια παιζουν τοσα χρονια. Εκτος του Silent Enigma που νομιζω το παιξαν σ’ ενα ακουστικο… ή κανω λαθος; Δεν ειμαι σιγουρος.

Και μετα παραπονιομαστε για τους Λοστ που οπως και να χει κανουν συνεχεια αλλαγες. Αυτος ειναι κι ο λογος που ψιλοκραζω τους Anathema, σε αντιθεση με τους Lost που οκ, οσες φορες και να τους δεις, σχεδον παντα θ’ ακουσεις κατι καινουργιο.

17 klm Thessalonikis - N. Moudanion, Neo Rysio

Ψήνομαι να παω,αλλά πρέπει να επιλέξω ανάμεσα στους firewind που τους εχω ξανα-δει…

Αθήνα ρε παιδια… τι ειναι αυτα?? :frowning:

Αποκλειεται να μην ερθουν Αθηνα…

Και εγω τους εχω δει πολλες φορες , για μενα η καλυτερη τους η τελευταια στο Ροδον πριν το κλεισουν.2 ωρες και επαιξαν και στο τελος μαιδεν και μεταλικα…

Μπορει παντως να τους δω λονδινο φετος αρχες Νοεμβρη ειναι…

Θα ηθελα και εγω να πας αν δεν ειναι ακουστικο αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα ειναι. Η περιοδεια ειναι λεγεται Hindsight Tour και ειναι απο το τελευταιο ακουστικο Cd οποτε πολυ το φοβαμαι. Για να δουμε ομως, ποτε δεν ξερεις.

κάτι γνωστοί μου πήγαν την Παρασκευή που έπαιζαν Λονδίνο και κατεφέραν να μιλήσουν μαζί τους και είπαν ότι θα έρθουν με το Unholy Trinity Tour…τώρα τι να σας πω…τους έχω δει 1 φορά(δυστυχώς) και ακουστικό να είναι θα πάω…


Now playing: Anathema - Balance
via FoxyTunes

Μακάρι να έρθουν όλοι μαζί!!!:smiley:
Βασικά στέκει…
Και headliners να είναι οι Paradise Lost και πρώτοι να βγούνε , όπως και να έχει μία ώρα παίζουν και ένα τέταρτο.:lol:

Πάντως το πρόγραμμα των τριών βολεύει.

Αναμένουμε…:bounce:

Ρε μη λες τέτοια πράγματα, δε θα μπορούμε να κοιμηθούμε το βράδυ!!! 8O

ΑΝ ΚΑΙ… μάλλον θα προτιμούσα να δω Lost και Anathema ξεχωριστά, σε δικές τους headliner συναυλίες… Λόγω σετλιστ και μόνο (αν και με Λοστ εδώ που τα λέμε ίσως να μην έχει μεγάλη διαφορά).

Lost k Anathema μαζι αλλα με αναθεμα headliners.Ετσι θα παιξουν οι Λοστ 1 ωρα ως συνηθως και οι Αναθεμα οσο θελουν.

Λες σοφές κουβέντες. Τα ταξίδια σου χάρισαν γνώση.

Και My Dying Bride θέλω!!!
Σωστός ο Mackintosh (όπως λέει ο elanor απέκτησε σοφία:lol:) αλλά υπάρχει κίνδυνος τότε οι Lost να παίξουνε 45’ :lol:
Αλλά μας χρωστάνε μία εμφάνιση οπότε θα φτάσει στα 75’ αναγκαστικά.8)

Οι Lost εχουν υποσχεθει ενα καλο show για Σαλονικα. Ο Greg μαλιστα μ ειπε προ δυο μηνων πως κατι κλεισαν για εκει. Οι φημες λενε πως οι Λοστ το κοιταγαν μηπως καθοταν η φαση με το Unholy Trinity, αλλα οι πιθανοτητες δειχναν λιγες.

Απο εκει και περα δε ξερουμε τιποτε αλλο. Οι Λοστ παντως απ τη μερια τους εχουν επισημα κλεισει συναυλιες μεχρι αρχες Νοεμβρη.

Edit: Σε περιπτωση πακετου σε Αθηνα & Θεσσαλονικη, χαλαρα μεσα και στα δυο…

Κοιτα, αν ειναι να παιξουν 45’ , να κοψουν απο το σετλιστ no celebration και μαστουρμπεισον, τα χουμε βαρεθει.Να παιξουν κανα shattered ξερω γω:p

Και να αφησουν τους Αναθεμα να κανουν λαιβ οπως αυτοι ξερουν.Και να ρθουν και οι bride για να τα πιουν ολοι μαζι!

Τι λε ρε, θα σε δαγκασω μη λες τετοια. Το No Celebration το θελουμε, ουστ. :stuck_out_tongue:

Αν το ακουσω αλλη μια δεν θα την παλεψω.Οπως τα erased, one second, say just words

εδιτ, θα ελεγα και το γκοθικ, αλλα αμα το πει ο νικ οπως το ειπε στο Λονδινο, ας το παιξουν και 2 φορες το ιδιο βραδυ

να είναι head θέλω φυσικά και να παίξουν το μέγιστο που μπορούν…
λογικά θα έρθουν και Αθήνα, δεν γίνεται…όπως είχε γίνει και πριν χρόνια όταν είχαν κλίσει για αθήνα 2 live και μετά έβαλαν άλλο ένα Σαλόνικα…
μακάρι να είναι fullset, αλλά και ακουστικό δεν με χαλέι καθόλου…και ας βάλουν όποιους να ναι μαζί τους αρκεί να κάτσουν την πιο πολύ ώρα…8)8)8)8):roll::roll::roll:


Now playing: angelswalkamongus
via FoxyTunes

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ρε μην τα λετε ετσι αποτομα, να μεινουμε στον τοπο θελετε?