Anathema - Weather Systems

2o σερί γαμηστερό τραγουδάκι. Πολλά υποσχόμενος ο δίσκος όπως φαίνεται.
Μεχρι στιγμής απο τα 2 αυτά τραγούδια αυτό που κρατάω είναι ότι υπάρχει νεύρο κ ένταση, είτε πρόκειται για μελαγχολικές στιγμές είτε για πιο uplifting φάση όπως είναι το Untouchable.

Mου άρεσε πολύ.

και μενα μου αρεσε με 2 ακροασεις…ακουγεται πολυ φρεσκο!!! :slight_smile:

άκουσα το the beginning of the end στις αρχες τις προηγούμενης εβδομάδας και ήταν αρκετό για να το ακούω κάθε βράδυ. Τώρα απλά περιμένω σε αναμένα κάρβουνα για την κυκλοφορία.

Pop και επισημα πλεον λοιπον, τι να πω, προφανως για αλλα αυτια απο τα δικα μου, αλλα δυστυχως οτι και να κανουν θα εχω την αναγκη να τους τσεκαρω, μπας και.

http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu=main&pid=137991&l=2

:expressionless:

Προς τι το “:|”;;;

ΥΠΝΟΣ ΒΑΘΥΣ…

Τωρα το ακουσα. Ε ενταξει, εδω θα ειμαστε μετα απο εναμιση χρονo κι ειμαι σιγουρος, θα λεμε ολοι μαζι “μετριουλι ηταν τελικα”. =p

Προς εξέφραση πρώτης αντίδρασης. Με μια δεύτερη δεν με χάλασε καθόλου πάντως :slight_smile:

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω!

Πάντως το pre-order έχει βγει εδώ και καιρό (το παρήγγειλλα με το που άκουσα το The Beginning and the End) στο επίσημο μαγαζί της εταιρείας τους (το γνωστό Burning Shed) σε διάφορες εκδόσεις.

http://www.burningshed.com/store/kscope/collection/222/

Ενδιαφέρον έχει το limited digibook το οποίο θα περιέχει και μια 5.1 μίξη του δίσκου, με 12 λίρες Αγγλίας! :slight_smile:

Δεν ξέρω αν έγινε αντιληπτό αλλά εδώ:

το λινκ περιέχει προεπισκοπήσεις όλων των κομματιών του άλμπουμ.

οι οποίες αρχικά μου φάνηκαν προεπισκοπήσεις μέτριων κομματιών, αλλά σε μια δεύτερη ακρόαση δεν είναι κακές :slight_smile:

Damn you! Δεν το έλεγες από την αρχή; :lol:

Τους Anathema μεχρι και το A Natural Disaster τους έχω πολύ ψηλά. Το προηγούμενο μου άρεσε αρκετά, χωρίς να το θεωρώ το κάτι το συγκλονιστικό. Τα δύο νέα κομμάτια που άκουσα στην ολότητα τους μου άρεσαν επίσης αρκετά, οπότε αναμένω το δίσκο και πιστεύω δε θα με απογοητεύσουν. Μπορεί να μην πιάνουν τα μεγαλεία του παρελθόντος, αλλά δείχνουν να είμαι ειλικρινείς με το δρόμο που διάλεξαν και αυτό μου αρκεί. Μεγάλωσαν και μεγάλωσα (μαζί τους), το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα ήθελα ένα Silent Enigma ή ένα Judgement πάλι.

Καλα εμενα ενα Judgement δεν θα με χαλαγε καθολου,αλλα παντως και τα δυο τραγουδια που κυκλοφορησαν τα βρισκω πανεμορφα,αναμενουμε να ακουσουμε και τα υπολοιπα λοιπον.Με τα teaser γενικα δεν τα εχω πολυ καλα,οποτε μεχρι να τα ακουσω ολοκληρα τα κομματια μου ειναι αδιαφορη η προεπισκοπηση.Εδω για το τελευταιο κομματι το μονο που ακουγεται ειναι ενας μπαρμπας να απαγγελει.Πλακα θα εχει να ειναι κανενας θεατρικος μονολογος το κομματι:lol:

Έρχεται Πάνο. Καθαρίζεται. Σιγά μη βγάλουν και Eternity ρε παιδιά.

Ούτε καν Pentecost III ??? :frowning:

Και αυτο εδω τι ειναι;

http://www.svartrecords.com/shoppe/releases/723-anathema-eternity-2lp-black-vinyl.html

:slight_smile:

Μαριε για φαντασιωσεις μιλαμε,οχι για το τι αναμενουμε να γινει.Οπως και να χει η στροφη που ακολουθουν δεν με ενοχλει και δε με χαλαει καθολου,το Natural Disaster το θεωρω τεραστιο αλμπουμ και το We’re here μου αρεσει επισης πολυ

Οι Ρώσσοι είναι φίλοι μας :wink:

για καντε ενα ψυχικο

βγηκε παιδια τρεχατε!