Anathema - We're Here Because We're Here

Ok, το ξέρω είναι λίγο νωρίς γι’αυτό το θρεντ, μιας και δεν έχει ανακοινωθεί και (επίσημα) η ημερομηνία κυκλοφορίας. Παρολ’αυτά ο ιθύνων νους της μπάντας, mr. Danny έχει αφήσει να διαρρέυσουν αρκετές πληροφορίες σχετικά με το νέο αλμπουμ της μπάντας σε γνωστό forum (soulreaper).
Επίσης κατα καιρούς έχουμε ακούσει διάφορα κομματάκια που πιθανότατα θα βρίσκονται στο νέο δίσκο και γενικότερα θα έλεγα ο δίσκος μας απασχολεί τα τελευταία…1-2 χρόνια (:!:slight_smile: μιας και τα παιδία από το liverpool πάλι “πήραν τον χρόνο τους” μέχρι η εμπνευση (και η οργάνωση) να επέλθει στο στρατόπεδο τους και να μπουν σε τροχιά κυκλοφορίας. :slight_smile:

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Anathema - Horizons

Tracklist:

THIN AIR
SUMMERNIGHT HORIZON
DREAMING LIGHT
EVERYTHING
ANGELS WALK AMONG US
PRESENCE
A SIMPLE MISTAKE
THE STORM BEFORE THE CALM
GET OFF, GET OUT
UNIVERSAL
HINDSIGHT

Eπίσης μέσα στον Ιανουάριο έγινε η μίξη του άλμπουμ με τη βοήθεια του Steven Willson (:)).
Eχμ, πάμε τώρα και σε μια άλλη είδηση για το νέο αλμπουμ, backing vocals (όχι lead ε, back λέμε) σε ένα κομμάτι του αλμπουμ θα κάνει ο…ε…Μr. Valo (αμ θα στον βάλω) των…him. :-s
http://www.youtube.com/watch?v=2ihYn…layer_embedded
Ok…

Πιθανότερη περίοδος κυκλοφορίας του αλμπουμ τον Απρίλιο…(μην το δένετε και κόμπο πάντως, Μάρτιο ο Danny θα είναι εδώ για solo…πάλι…)

Αnyways αγαπάμε anathema! 8)

Και κάποιες Live εκτελέσεις επερχόμενων κομματιών:

Universal : http://www.youtube.com/watch?v=rZXmIUmkT78 8)

A simple Mistake : http://www.youtube.com/watch?v=X0ltlBXDhWU&feature=related

ελπίζω σε δισκάρα επιπέδου a natural disaster…

εγώ ελπίζω να κυκλοφορήσει

:lol: Θα συμφωνήσω…

Οι ενδείξεις λένε δυστυχώς για μετριότητα αλλά θα το ακούσω και ολοκληρωμένο όπως και να χει.

Καταρχάς αυτό και μετά να είναι δισκάρα, όπως είπε ο dude στα επίπεδα natural disaster.
Τα 3 κομμάτια που έχουμε ακούσει άπειρες φορές μου άρεσαν αρκετά και ελπίζω να είναι ακόμα καλύτερο. Αναμένουμε…


ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΑΙ μόλις είδα το thread λέω ανακοινώθηκε…δεν τα κάνουν αυτά ρε παιδιά…κυκλοφορούν εγκεφαλικά…:roll::roll:

Κι εγώ έτσι όπως είδα τον τίτλο νόμισα ότι (επιτέλους) κυκλοφόρησε!
Τα everything, a simple mistake και angels walk among us μου αρέσουν ήδη οπότε είμαι αισιόδοξη :slight_smile:
Τα τυχόν φωνητικά από το Ville εννοείται ότι προσωπικά δε με ενοχλούν καθόλου!:smiley:
Αναμένουμε!

Κάποτε ήθελαν να βάλουν φωνητικά του Dani Filth, στον Valo θα κολλήσουν?

Για το μόνο που είμαι σίγουρος οτι θα σπέρνει είναι ο ήχος του (in Steven Wilson we trust).

Το Everything είναι κομματάρα, το A Simple Mistake ακολουθεί από κοντά ενώ το Angels ψιλοαδιάφορο. Το πρόβλημα είναι ότι τα υπόλοιπα που έχω ακούσει μάλλον προς το Angels φέρνουν… =/

Σοβαρά σου αρέσει περισσότερο το everything από το angels?:-k
ίσως είναι και θέμα στίχων αλλά το angels μου φαίνεται πολύ πιο κοντά στο στυλ τους!

Θα συμφωνήσω με την Nef. Βασικά, για μένα πάει σε αντίθεση με την σειρά του Chrisp:p

Και μόνο που ξεκινάει με το “only you” τόσο μελωμένα με ξενερώνει…

Μετα απο τόσο καιρό και φυσικά έχουν αλλάξει και άλλα.

Ο τίτλος του δίσκου έχει αλλάξει εδώ και λίγο καιρό και πλέον ο δίσκος θα λέγετε:
WE’RE HERE BECAUSE WE’RE HERE και θα κυκλοφορίσει απο την K-scope.

Επίσης έχει γίνει και κάποια αλλάγη στα κομμάτια. Ένα απο τα 3 internet κομμάτια (δεν θυμάμαι πιο) δεν θα έιναι στο άλμπουμ αλλά θα κυκλοφορίσει πιθανότατα πρίν το τέλος της χρονιάς σε ένα EP που θα περιλαμβάνει 5-6 κομμάτια που δεν θα μπούν στο δίσκο.

Τέλος το Mastering έγινε σήμερα και ενώ υπήρχαν φήμες για κυκλοφορία τον Απρίλιο τελικά μάλλον θα κυκλοφορίσει στις 17 Μαίου χωρίς να είναι βέβαια σίγουρο ακόμα.

δισκος σηριαλ… τωρα ειμαστε στον 3ο κυκλο!!!

αγαπαμε (anathema) αλλα ξενερωνουμε κιολας μερικες φορες…

εεε να και κάποιος που γνωρίζει κάτι παραπάνω. Άντε περιμένουμε λοιπόν Μάιο.

και εμένα μου αρέσουν τα κομμάτια που έχουν κυκλοφορήσει :wink: αλλά το αργούν πάρα πολύ. Σε λίγο θα συναγωνίζονται τον Axl και το Chinese Democracy

που τις έμαθες όλες αυτές τις πληροφορίες; ειδικά αυτό το τελευταίο :stuck_out_tongue: βασικά σε λίγες βδομάδες θα ρωτήσουμε τον danny τι γίνεται με το άλμπουμ, αν και αυτό έχει ξαναγίνει και ήδη νιώθω deja vu

^ Τον ειχες ρωτησει το καλοκαιρι?

το καλοκαίρι είχα ρωτήσει και εγώ και έλεγαν για Δεκέμβρη…αχ ναι μας πέρασε…:lol::lol::lol:

Θα γελάσουμε αν προκύψει πατάτα ο δίσκος. Λόγω της μακροχρόνιας αναμονής, that is. Θα ναι και κρίμα, γιατί ποτέ δεν έχουν κυκλοφορήσει μέτρια δουλειά ως τώρα.