Anathema

…εεε πάντως αυτό που έκαναν με το πρώτο line up είναι ένα καλό βήμα:):!:

Δε νομίζω ότι είναι βήμα για κάτι. Ούτε studio reunion θα κάνουν, και πέρα από την Resonance tour, δε βλέπω να πάει παραπέρα το πράγμα.

…καλό βήμα για να ξαναβάλουν στο σετ - λιστ κανά τραγούδι από εκείνη την περίοδο…δεν θα περίμενα κάτι άλλο:):!:

Ο Vincent στην προώθηση της περιοδείας ανέφερε ότι κάποια από τα τραγούδια που θα παίξουν θα είναι για τελευταία μάλλον φορά, οπότε…

Εγώ είμαι πιο περίεργος να ακούσω πώς λέει εν έτει 2015 τα τραγούδια του Silent Enigma (Sunset of Age / Dying Wish)!

Μαύρα χάλια… φωνητικά τραγωδία, κιθαρες με ανυπαρκτο όγκο, μια παρωδία.

Άρα το τρίτο σέτλιστ θα ήταν ακόμα χειρότερο λογικά (με την εξαίρεση φωνητικών από White).

Στο τρίτο σετλιστ αντιθέτως άλλαξαν κιθάρες, και έβγαλαν ικανοποιητικά ογκώδες ήχο. Φανταζομαι για να δέσουν με τα φωνητικά του White, αλλιως θα έβγαινε αστείο το σκηνικό.

https://www.youtube.com/watch?v=aXzJge4PR_U

Αλλα ναι μωρε γιατι να περασουν σε αυτην την περιοδεια απο εδω? Σκεψου να ερχοντουσαν και να χαναμε την 45986η unplugged εμφανιση του Ντανυ αντ’αυτου!

Τα νευρα μου.

τι κομμάτι ρε πούστη μου… (το κανονικό. το βιντεο μου κάνει αντικουκου τραβηγμένο με το κινητό/whatever να το δω)

Anathema reveal details & cover artwork for new studio album The Optimist
Due out on Kscope on 9th June 2017

Kscope

Μια κριτική για τον νέο δίσκο που ιντριγκάρει κάμποσο για το τι δημιούργησαν. για να δούμε

Τρεις συναυλίες στην Τουρκία με το κοινό να ψηφίζει για το σετ λιστ.

Αν τολμήσουν να κανουν κάτι τέτοιο στην Ελλάδα, βλέπω να έπαιζαν μόνο από την μέση και κάτω της λίστας :joy: (δείτε στο λινκ παρακάτω).

Η δικιά μου 10αδα θα ήταν τραγούδια που δεν άκουσα ζωντανά τις φορές που τους έχω δει.

Panic
Lost Control
Hope
Eternity I
Eternity II
Sunset Of Age
Shroud Of Frost
Kingdom
They Die
Crestfallen

Κοντά είμαι σε σένα :slight_smile:

Καλά μακάρι να κάνουν κάτι τέτοιο για εδώ, θα γίνει της πουτάνας! Μας εμπιστεύομαι φουλ ότι θα βάζαμε σωστά κομμάτια, αφού μετά το We’re here οι περισσότεροι απλά σταματήσαμε να τους ακούμε.

καπως ετσι δυστυχως…

Θα είχε πολύ πλάκα ένα by request set Anathema στην Ελλάδα.

2 Likes

Θα ήταν death metal live μάλλον!!

1 Like

Λέτε να έρθουν κι εδώ καμία βόλτα με τέτοια κόλπα; Ενώ μας έρχονταν συχνά αισθάνομαι ότι έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια από την τελευταία φορά…

Το πολύ πολύ να μας τα παρουσιάζανε τα τραγούδια όπως και στο Resonace :grin:

Όχι ότι θα με χαλούσε ένα τέτοιο ακουστικό show.

1 Like