Anthrax - Worship Music

Mπαντες χορτασμενων, γερασμενων ‘‘καθαρων’’ τυπων, με οικογενειες κτλ, αν ειχαν λιγο αυτογνωσια, δε θα κυκλοφορουσαν thrash metal δισκους. Το ειδος δε θελει γυαλισμενες παραγωγες και φεηκ τσαμπουκα. Θελει φτωχεια, λυσσα, πρεζα. Κατι απο ολα αυτα τελος παντων.

πολυ ωραιο το κομματι…

…χωρίς να εντυπωσιάζει το κομάτι, δίνει υπασχέσεις για ένα αξιοπρεπές άλμπουμ
…φτάνει όμως μόνο αυτό;
:):!:

Περιμενω οσο τιποτα μια εμφανιση Ελλαδα με full setlist. Ολεθρος. Ακομα και αν ο δισκος δεν ειναι καλος.

το νέο κομμάτι θα σπέρνει live
αν και με χάλασε αρκετά το mainstream-sound like ρεφρενάκι
Καλή εκτέλεση αλλά λίγο ‘μηχανική’

Μου αρεσε πολυ το κομματι, αν ειναι και οι αλλες συνθεσεις του ιδιου επιπεδου τα νεα θα ειναι πολυ ευχαριστα… Το κατεβασα και σαν Free Download απο το site της μπαντας για οποιον ενδιαφερεται. Τοσο καιρο κανουμε υπομονη για νεο δισκο, μηπως ηρθε η ωρα να δικαιωθει η υπομονη μας? Περυσι στο Sonisphere εσπειραν live, ο Belladonna ηταν σε φοβερη κατασταση και το πρωτο δειγμα απο τον νεο δισκο ειναι πολυ δυνατο. Αρα μετα απο χρονια ισως ολα να βρισκουν τον δρομο τους.

“Κυκλοφόρησε”!

ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ?

Παντού.

το ακουσες φιλε??

Πρώτη ακρόαση θετική, mid-tempo στο σύνολό του και αυτό που με εντυπωσίασε είναι τα πιασιάρικα ρεφραίν σε όλα σχεδόν τα κομμάτια…

τωρα ειμαι στο i m alive της πουτανας γινεται απο σολιδια και απο ριφαρες…εχω την εντυπωση οτι παμε για μεγαλο δισκο…

Είναι πραγματικά καλός και μάλλον καλύτερος απ’ότι περίμενα.

Βινυλιακι απο το cdwow με 17 ευρω!

Πρώτη ακρόαση. Κάποια κομμάτια μου άρεσαν, κάποια όχι και τόσο. Μάλλον το Earth on Hell είναι το καλύτερο κομμάτι του δίσκου.
Η γενική εντύπωση πάντως είναι θετική, αλλά βεβαίως δεν μιλάμε για καθαρόαιμο thrash εδώ. Θετικό ότι ο Joey είναι και πάλι πίσω, αποδίδει πολύ καλά.
Σίγουρα πρόκειται για μια αξιοπρεπή και ενδιαφέρουσα κυκλοφορία, λαμβανομένης μάλιστα υπόψη της πολύχρονης απουσίας της μπάντας από τη δισκογραφία, αλλά σίγουρα όχι στις καλύτερες του έτους.
Πιο πλήρη άποψη βέβαια μετά από κάποιες ακροάσεις ακόμα.

εγω του εδωσα καποιες ακροασεις αλλα δεν μ αρεσε καθολου…
με ξενησε βασικα αυτη η φαση (η οποια τι βλεπω παρα πολυ σε θρας μπεη εηρια γκρουπς στις νεες κυκλοφοριες τους) να εχουν τοσο σλοου τεμπος και να χανεται το τουπα τουπα:(

εγω προσπαθω να καταλαβω αν μου αρεσει ή οχι!
ακομα δεν του εχω δωσει τη δεουσα προσοχη, καθως το ακουω αρκετα, αλλα κανοντας διαφορα πραγματα παραλληλα.

καποια κομματια με κερδιζουν ολο κ πιο πολυ με το χρονο, γενικα το ακουω πολυ ευχαριστα, αλλα ακομα δεν εχω κατασταλλαξει.

τη διασκευη refused στο τελευταιο κομματι την τσεκαρατε??

πρωτο τσεκαρισμα που εκανα καλος ακουγεται
πρεπει να τον ακουσω ολοκληρο αρκετες φορες

Tα I’m Alive και In The End θυμίζουν άλλη μπάντα…