Anthrax

βασικα δεν τιθεται θεμα συγκρισης των περιοδων των Anthrax

απλα οτι ο bush ειναι πιο καλος τραγουδιστης
και θα γουσταραμε να τον βλεπαμε εστω και μια φορα στην ελλαδα με τους anthrax

edit:

μολις ειδα οτι στο νεο τους αλμπουμ θα εχουν 2 διασκευες

new noise απο refused
και we die young απο alice in chains
γαματες επιλογες - ελπιζω να τους βγει και καλο το αποτελεσμα

ίσως πρέπει να ψάξεις καλύτερα την ιστορία πίσω από το περσινό Sonisphere και την πρεμούρα να μην ακυρώσουν κυρίως αυτή τη συναυλία. Και τότε ήμουν υπέρ της μη επιστροφής του Bush για λόγους αξιοπρέπειας και μόνο, αλλά τουλάχιστον είπα πως θα έχω τη δυνατότητα να τους δω με αυτόν.

Ο Bush είναι στους καλύτερους performer στο metal και το μόνο που τον έχει κρατήσει πιο πίσω σε σχέση με άλλους είναι η τιμιότητά του. Αν οι Anthrax περιόδευαν για πολλά χρόνια και ουσιαστικά έμεναν στην επιφάνεια είναι κατά βάση λόγω της ενέργειας που τους προσέφερε ο Bush.

Η συμπεριφορά του Ian και του Charlie (γιατί αυτοί είναι οι Anthrax) απέναντι στον Bush υπήρξε μια φορά κατάπτυστη και η 2η είναι too much…

Μισή αλήθεια.
Οι Anthrax με τον Bush έβγαλαν έναν εκπληκτικό δίσκο (Sound), ένα πολύ καλό (We’ve Come) και δύο μετριότητες. Φυσικά, η κληρονομιά των Anthrax είναι τα 80’s αλλά υπάρχουν και άλλοι παράγοντες.

α) η κοροϊδία στα πήγαινε - έλα του Belladona
β) η απόδοση στα live που μεταξύ Bush και Belladona (τη σήμερον ημέρα τουλάχιστον) δεν συγκρίνεται καν

ρε παιδιά μη γελιόμαστε. ο μπελαντόνα ήταν μουστόγρια το 2005. 5 χρόνια μετά μόνο χειρότερος μπορεί να είναι. μιά φορά πάντως την απίστευτη ενέργεια του Bush δεν μπορεί να την έχει. φυσικά και είναι ρισπέκτ το άτομο και έχει τραγουδήσει και τα πιό κλασσικά κομμάτια της μπάντας αλλά όποιος έχει δεί τον Bush ζωντανά ξέρει τί έχασε με αυτή την αλλαγή.

Συμφωνω με Outshined, ο Bush ξελασπωσε τους Anthrax περυσι… Και αν και δεν μου αρεσουν καθολου τα Stomp 442 και Volume 8 - The Threat Is Real, προτιμουσα Bush… Το λεω αυτο για να δειξω οτι σαν περιοδος, μαλλον μου αρεσει πιο πολυ αυτη με Belladonna… Εχω πει οτι δεν χαλιεμαι τοσο πολυ που θα ερθουν με Belladonna, το αγαπημενο μου αλμπουμ τους ειναι το Among The Living με αυτον, τρελαινομαι για Spreading The Disease και Persistence Of Time, αλλα δεν μου αρεσει καθολου η συμπεριφορα στον Bush… Και αμφιβαλλω αν θα τα βρουν με Belladonna και για τον δισκο μετα. Αρα σκεφτομαι και το μετα, δεν θα παψουν να με ενδιαφερουν οι Anthrax μετα τις 24 Ιουνιου… Ειναι ενα συγκροτημα που αγαπω πολυ, με τρομερο παρελθον, αλλα απο μονοι τους κανουν αβεβαιο και ασταθες το μελλον τους… Και εννοειται οτι ο Bush σαν σκηνικη παρουσια ειναι σε καλυτερη κατασταση τωρα…

:lol::lol:πρεπει να σουν μεσα στους armored saint\brainstorm
στο αν αρα ξερεις ποια ειναι η διαφορα.
ο τυπος ειναι τρελος
και γνωμη μου ειναι οτι τα sound+we come ειναι super
ειδικα το sound ειναι γαμω τα album

μάγος είσαι? :lol:
όσα χρόνια και να περάσουν αυτή τη συναυλία δεν θα την ξεχάσω ποτέ

JOHN BUSH Says ‘Timing Is Right’ For ANTHRAX’s Reunion With JOEY BELLADONNA

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=140308

ολοκληρη συνεντευξη…

Παρατήρηση 1: Στο Blabbermouth ήθελαν να βγάλουν λαβράκι για το σήριαλ John Bush - Anthrax, αυτό το ξέρουμε. Αλλά μη θάβετε το θάνατο του Dio για χάρη μιας τελειωμένης υπόθεσης ρε γαμώτο!:blow:
Παρατήρηση 2: O Bush τα είπε όλα. Δε δέχεται να γίνει πουτάνα κανενός καραγκιόζη που μια τον διώχνει μια τον παρακαλάει να γυρίσει πίσω. Αν και στα κλασσικά άλμπουμ ήταν ο Belladona ο Bush ερχόταν και έδενε με τους υπόλοιπους Anthrax το τελευταίο διάστημα, όπως είπα και σε άλλο θρέντ. Απλά respect.Rock on Bush:!:

μπαντα που στην αναπαντεχη τους επανοδο, εβαλαν τα παντα στο παγο και αρχισαν τα σηριαλ…

Αν μου το ελεγε κανεις αυτο 20 χρονια πριν…θα παιζαμε μπουνιες.

ΙΑΝ, ΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕ!

Οντως οσο το σκεφτομαι, τοσο πιο πολυ ξενερωνω… Γουσταρω και Belladonna, αλλα αυτη δεν ειναι συμπεριφορα απεναντι στον Bush… Γιατι ρε πουστη ενεργουν ετσι?

βασικά απ’ότι έχω καταλάβει και από τις συνεντέυξεις που εχουν δώσει εδώ και κεί, ο ian ήθελε τον bush…και ακόμα τον θέλει…απλά ο bush τους είχε πεί ότι το άλμπουμ για να το τραγουδίσει θα πρέπει να συμβάλλει και αυτός στην συγγραφή του. όμως οι anthrax θέλαν κάτι χειροπιαστό πρίν τα μεγάλα live και λογικά η δισκογραφική θα πίεζε και αυτή με τη σειρά της…οπότε η μόνη λύση που έμενε για να μείνουν οι anthrax σαν μπάντα ήταν να φέρουν πίσω τον belladonna. αυτό…:wacko: εγώ πάντως λάτρεψα την μπάντα με την φωνάρα του bush, ευτυχώς που υπάρχουν και οι armored saint. :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=EdGb6YjsWyw Παλι με το ονειρο του Bush μειναμε…

Ευτυχως τους αλλαξαν ωρα στο προγραμμα… Πολυ το χαρηκα δεν ηταν ωρα αυτη στη 1.00 μεσα στο κατακαλοκαιρο, λες και ειναι μπαντα που εχει 3 χρονια στην δισκογραφια… Καλο το setlsit τους απο Πολωνια…

  1. Caught in a Mosh
  2. Got the Time (Joe Jackson cover)
  3. Indians
  4. Antisocial (Trust cover)
  5. Madhouse
  6. Only
  7. N.F.L.
  8. I Am The Law

Αν και μικρο, αλλα σε 1 ωρα τι να πρωτοπαιξουν? Θα μπορουσε και καλυτερο, αλλα δεν με χαλαει…

αυτό δεν είναι μία ώρα σετ εκτός και αν τα κομμάτια διαρκούν 7μιση λεπτά το ένα

Μου αρεσει που παιζουν το Only

Θελω να δω πως θα βγάλει το οnly o Belladonna…

Καπως ετσι…

Παραδόξως καλά το πάει.:slight_smile: Για να δούμε θα πάει το ίδιο καλά και τα δικά του?

Ωραίο το setlist αλλά χράει ακόμα ενα κομμάτι από το Spreading The Disease ε??

Εγω βρηκα ενα σετ-λιστ απο την σελιδα τους στο fb με μια ακομα προσθηκη:

[SPOILER]1. Caught in a Mosh
2. Got the Time
3. Indians
4. Heaven and Hell (first time ever!)
5. Antisocial
6. Madhouse
7. Only (Joey’s new favorite song)
8. NFL
9. I Am The Law

Πολυ ενδιαφερον παντως το πως θα ακουστει το Only απο Belladonna…![/SPOILER]