Antonis Panoutsos appreciation thread

Για να μάθουνε να μην κάνουνε πλάκα με την Ισλανδία και τον Γκρέταρσον. Οπως είπε και ισχυρός άνδρας του ποδοσφαίρου, η έκρηξη του ηφαιστείου που με τη σκόνη του ματαίωσε τις πτήσεις σε όλη τη Βόρεια Ευρώπη ονομάζεται «η οργή του Γκρέταρσον» και προκλήθηκε από την πλάκα που κάνουν στον νέο τεχνικό διευθυντή της ΑΕΚ. Πολύ χειρότερα θα συμβούν σε όποιον αμφισβητήσει του στόχους του αδάμαστου τεχνικού διευθυντή της ΑΕΚ, που ανάμεσά τους είναι ο θρυλικός Ρέγγαρσον. Για την κατανόηση των ισλανδικών επωνύμων να σημειωθεί ότι το Γκρέταρσον σημαίνει «Ο γιος της Γκρέτας», Πέτερσον «Ο γιος του Πέτερ» και Ρέγγαρσον «Ο γιος της Ρέγγας».

:lol2: :lol2: :lol2:

Δεν περιγράφω άλλο!

μου αρεσει το στυλακι που σχολιαζει και τον παω πολυ περισσοτερο απο τον καρπετοπουλο

Καλά αυτό ήταν ανεπανάληπτο.:lol:

Αυτό που γουστάρω πολύ στον Πανούτσο είναι η αυθεντικότητά του, γράφει ο,τι γουστάρει, κράζει “τζιζ” θέματα και έχει μια αντίληψη για το ποδόσφαιρο αρκετά κοντινή στη δική μου. Αλλά κυρίως κάνει πάντα την αυτοκριτική του και ποτέ δεν νομίζει ότι είναι κάτι παραπάνω από ένας απλός αρθρογράφος που έτυχε να γράφει σε μια εφημερίδα ή να μιλάει σ’ ένα ραδιόφωνο. Σε αντίθεση φυσικά με τον καραγκιόζη rock-star-wannabe της δημοσιογραφίας και του παρασκηνίου Καρπετόπουλο.

πάντως κ ο πανούτσος έχει βάλει στην ίδια πρόταση τις λέξεις “βαλίτσα, τρένο, 1996, αλεξανδρούπολη, κόζια κτλ”.

εμένα μου αρέσει πολύ, τον διαβάζω συνεχώς κ θεωρώ πως κάνει την πιο σωστή κ πιο σκηρή κριτική στα τραγελαφικά της ΑΕΚ…

ο πανουτσος ειναι θεος…
παντα μου αρεσει να τον διαβαζω και παντα ειμαι με το χαμογελο…
ανετα σε μαγνητιζει με τον λογο του…

το μονο φαουλ το εχει κανει τοτε στην εκπομπη στον αλφα που εκανε με τον καρπετοπουλο που ειχε καλεσμενο τον ανατολακη και πανω στην κουβεντα τον ειχε φερει σε παρα πολυ δυσκολη θεση λεγοντας και ρωτωντας αν ειχε ακουσει τιποτα για την παραγκα, αν υπαρχει και διαφορα ομορφα…
γιου φαουλ…

ναι πάρα πολύ φάουλ, καθώς είναι γνωστό πως την παράγκα την έφτιαξε ο καρπετόπουλος…

Tον βαριέμαι ασύληπτα

[SIZE=“5”]Ρέγγαρσον «Ο γιος της Ρέγγας». [/SIZE]

:lol3::lol3::lol3:

Έλα ρε, έχει κάνει τέτοιο πράμα?
Να το σβήσεις το θρεντ τότε!

Ο άνθρωπος έχει εφεύρει την κλίμακα Άλβες για τα κοντρόλ των άμπαλων ποδοσφαιριστών, τι να λέμε τώρα! :lol:

Ένα έπος που είχα διαβάσει κάποτε ήταν για τα ολοσελιδα των νέων μεταγραφικών αποκτημάτων που αναλύουν σε μια μεγάλη φωτογραφία όλα τα πλεονεκτήματα και βαθμολογούν…π.χ. αριστερό πόδι 8, κεφάλι 9, δύναμη 7, αντίληψη κτλ…

Έλεγε πως σε κάθε τέτοια περίπτωση για όλες τις κατηγορίες μπορείς να γράψεις κάτι αρνητικό π.χ. δεν είναι το ψηλό παιχνίδι το δυνατό του σημείο, δεν θεωρείται η ταχύτητα το μεγάλο του προνον κτλ…και λέει πως η μόνη κατηγορία που δεν γίνεται αυτό είναι το μυαλό…κάθε φορά λένε έξυπνος παίχτης με αντίληψη κτλ κτλ…

Και έγραφε χαρακτηριστικά “Ζω για την στιγμή που για κάποιον καινούριο παίχτη θα γράφει…Μυαλό: 0. Είναι ηλίθιος…”

:lol::lol::lol:

Θεός…

ελα ρε συ…
ειναι αδικο να βαζεις τον ποδοσφαιριστη στην γωνια και να τον βαρας αλυπητα…
ηταν λαθος η κινηση του ασχετα που ειχε δικιο σε αυτα που ελεγε…
αμα ειναι να πιανουμε τον καθε ανατολακη/καφε/βυντρα και να λεμε τι παραγκα εστεισες ρε μεγαλε…? τι ειναι αυτα…?
κανεναν προεδρο δεν βλεπω να ρωτανε ποτε…
εκει ειναι το νοημα…
τι μου ρωτας τον ανατολακη και τον καθε ανατολακη…

  • Τη μονάδα μέτρησης Καντέρο(από αργεντίνικο παλτό της ΑΕΚ για όσους δε θυμούνται)

πχ Ο boig ξέρει 4 Καντέρο μπάλα.

Και αυτό το κείμενο σχετικά με τα κλισέ των blues ήταν απολαυστικό!

http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=4721&autid=12&sn=13

χαχαχαχα το θυμαμαι αυτο, το χα διαβασει και γω

γενικα το καλοκαιρι που παιρνω αθλητικες εφημεριδες γιατι ειναι συνηθεια στην παραλια πια, παιρνω μονο sportday για τον πανουτσο και μονο…φοβερος λογος, χιουμορ που γουσταρω παρα πολυ και σωστη αντιληψη για το ποδοσφαιρο

βασικα πρεπει να μουν 10χρονων οταν ειχα πρωτοδιαβασει αρθρο του στο βημα…

επισης καποιος να τους ξαναβαλει στην τηλεοραση, πηξαμε στους θαναηλακηδες, βερνικους και τους πουρουπουπουδες

Παρ’ ότι (είμαι πια πεπεισμένος) θέλει να περάσει προς τα έξω αυτή την υπόνοια/εντύπωση, η αλήθεια είναι ότι δεν έχει τίποτα το ουσιαστικό να δώσει, τίποτα “περισσότερο από απλά ποδόσφαιρο”. Ούτε αυτός, ούτε ο Κάρπετ (και δεν είναι οι μόνοι που θα το ήθελαν αυτό αλλά παίρνουν αρχίδια).

Για να περνάει η ώρα όμως καλός είναι.

όποιος πιστεύει ότι ο πανούτσος γράφει “μια από τα ίδια” μάλλον είναι τυφλός

άλλο να μην σου αρέσει/ταιριάζει κτλ, κ άλλο να μην παραδέχεσαι ότι σε ένα χώρο που ο καλύτερος υπογράφει με +, ο πανούτσος (χωρίς να έχει και ανώτερη μόρφωση απ’ όσο ξέρω) γράφει κείμενα που πιάνουν και τον “λαϊκό” και τον “κουλτουριάρη”

Και την “κλίμακα Δριβαλιάρη” για το πόσο άρρωστος γαύρος είναι κανείς!
Η πλάκα είναι πως τον Δριβαλιάρη που αποτέλεσε την έμπνευση του τον έχω γνωρίσει μέσω κοινού φίλου! :lol::lol:

Οπότε Κρισπ, μην ανησυχείς, καλά “σκοράρουμε” και οι δύο στην κλίμακα, άντε ο Δριβαλιάτρης να μας κερδίζει “στα σημεία” :p:lol:

Εγώ από όσο ξέρω στα χρόνια που έζησε Γερμανία σπούδασε ιστορία, αν δεν κάνω λάθος και σε μεταπτυχιακό επίπεδο.

Σίγουρα έχει απίστευτο χιούμορ και του το αναγνωρίζω ακόμα και όταν δεν συμφωνώ με αυτά που γράφει, όπως π.χ. πως “τα blues είναι η πιό βαρετή μουσική” 8O#-o[-X

“τα blues είναι η πιό βαρετή μουσική”

E,λοιπον τερμα τωρα που το ειπε ο Πανουτσος θα το πω κι εγω.Ειναι οντως,για μενα ,η πιο βαρετη μουσικη!!

Που μένεις…?:blow:

:stuck_out_tongue:

Χα,χα!!!Ενταξει μωρε,να πω την αληθεια ποτε δεν με τρελαναν τα blues!Βεβαια παραδεχομαι οτι ειναι η βαση της rock μουσικης,δεν το συζηταμε!Ε,να βαριεμαι λιγο!!:smiley: