Arch Enemy live in Athens Gagarin 205 20/01/12,Thessaloniki Block 33 21/01/12

Πάντως εγώ το 2009 γούσταρα πολύ τους archenemy και πέρασα καλά στο Live μόνο παράπονο ήταν η μικρή διάρκεια. Φέτος δεν ξέρω αν θέλω να ξαναπάω άμα μου πει κανένας να πάμε κάτι μπορεί να γίνει. Για βίντεο γουολ δεν ξέρω στην Θεσσαλονίκη πάντως δεν έχω δει ποτέ βίντεο γουλ στο μπλοκ 33

Είχαν μία οθονίτσα/προτζεκτορα (ή κάτι τέτοιο τελος πάντων) οι Samael τρο 2007 που μέχρι να τη στήσουν/προγραμματίσουν μας σπάσανε τα νεύρα! Σιγά μη φέρουν και γιγαντοοθόνες…

edw eixane pantws…

Εκεί Καναδάς, εδώ Ελλάντα! Ντεν ξέρει από τέτοια κόλπα…

[SPOILER]Καλά και γω τους Guardian στη Γερμανία τους είδα με πυρσούς, φωτιές και όλα τα σκηνικά του dvd σε past and future secret κλπ και τεράστια γιγαντιοθονη με σκετσάκια και κλιπάκια αλλά εδώ στο ίδιο τουρ ένα πανό είχαμε μόνο και πολύ μας ήταν.:p[/SPOILER]

Από όσο βλέπω στις τελευταίες τους εμφανίσεις παίζουν 16 κομμάτια (4 νέα) και 2 σόλο
Πάνω κάτω το ίδιο πλήθος με 09 στην Αθήνα!

set list απο χτες απο Ρουμανια

[SPOILER]Khaos Overture
Yesterday is Dead and Gone
Revolution Begins
Ravenous
Enemy Within
My Apocalypse
Bloodstained Cross
Taking Back My Soul
Drum Solo
Under Black Flags We March
Dead Eyes See No Future
Guitar Solo
(Chris & Micheal)
Burning Angel
No Gods, No Masters
Dead Bury Their Dead
We Will Rise

Encore:
Snow Bound
Nemesis
Fields of Desolation [/SPOILER]

Ξέρει κανείς το πρόγραμμα?

Έχει ανακοινωθεί τι ώρα θα είναι στη σκηνή οι Arch Enemy?

8:15 λογικα ανοιγουν οι support, ε γυρω στις 9 - 9:15 θα βγουν οι Arch Enemy

ετσι πιστευω

Edit: Λιγες ωρες ακομα για να τα σπασουμε ολααααααα!!!

Για να δούμε αν θα έχει κέφια η Αγγελική :stuck_out_tongue:

Παιδιά επειδή ακόμη το σκέφτομαι (30 ευρώ είναι αυτά), θα βρω εισιτήρια στην πόρτα;

Δεν ειναι sold out, και μη ξεχνας ειναι 35 στη πορτα.

Δεν υποτίθεται ότι και στην πόρτα θα το άφηναν 30 ευρώπουλα;

Νομίζω έχουν πει πως θα είναι 30e και στην πόρτα…

Πέρασα από Tickethouse σήμερα. 30? θα είναι και στην πόρτα. Απ’ ότι μου είπαν έχουνε μείνει αρκετά. 19:00 λένε ανοίγει το εκεί ταμείο.

Ακόμα το σκέφτομαι προσωπικά.

Τελικά ψήθηκα να πάω.

Κι εγώ το σκεφτόμουν (ελέω ευρώ), αλλά πηγαίνω μιας που δεν τους έχω δει, μην μου μείνει και τραύμα :lol:

Πάντως θα μπορούσε να είναι και λίγο πιο φθηνό.

Όχι θα μπορούσε, θα έπρεπε. Όπως το Sanctuary.

Τρομερό live…
Απίστευτη ενέργεια και ορεξάτο το συγκρότημα!
Με το καλό να ξαναέρθουν!

Ωραία περάσαμε χθες!

Η μπάντα πολύ ορεξάτη, άλλο επίπεδο στα lives, το κοινό θερμό, συμμετείχε πιο ενεργά.

Set list γαμάτο, αν και θα ήθελα και το Instict ή το I Will Live Again. :slight_smile:

Όλοι παιχταράδες, η Angella τυπάκι και επικοινωνιακή, κρίμα που δεν έπαιξαν λίγο παραπάνω στο encore.

Με το καλό να μας ξανάρθουν.

Οι Insidead νομίζω κέρδισαν κόσμο χθες, πωρωτική μουσική, κέφι και διασκευές. Θα παρακολουθήσω σίγουρα τον νέο τους δίσκο.

[B][SIZE=“4”]\m/[/SIZE][/B]

φοβερη αποδοση, τρομεροι επαγγελματιες, η αντζελα για αλλη μια φορα απεδειξε οτι δεν ειναι στη μπαντα μονο για το ιματζ, αλλα εγω εριξα κι ενα δακρυ που δεν παιζουν πια τιποτε απο την εποχη λιιβα :cry:

Για την καλή απόδοση συμφωνώ κ εγώ! Λίγο δεν κράτησε όμως ή εμένα μου φάνηκε ότι τελείωσε γρήγορα;