Architects

Τι έλεγαν τα δύο καινούργια? Κοντά σε ποια παλιότερα είναι?

Πολύ ωραίο το σετ, προφανώς θα γκρινιάζω γιατί το πιο πίσω που πήγαν ήταν Lost Forever, αλλά γενικά αναμενόμενα εξαιρετικοί και τα καινούρια δυνατά (ένα κλασικό post-2014 Architects κι ένα μελωδικό πιο κοντά σε φάση Holy Hell).

Λογικά θα το βγάλουν και επίσημα/κυκλοφορήσει τριγύρω σύντομα. :black_flag:

2 Likes

Άμα πιάσετε κανεναν να κυκλοφορεί ξεσταραβωστε μας και εμας…

Το έκαναν και στην προηγούμενη περιοδία αυτό, το πιο πίσω που πήγαιναν ήταν το daybreaker… Ήδη έχουν αποκλείσει το μα ακούσουμε ξανά τραγούδι από το hollow crow… θα ήθελα πολύ να το δω αλλά και τα 20 μου φάνηκαν πολλά… από όσα σχόλια διαβάζω όλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι…

2 Likes

Πωπω τι setlist ήταν αυτό… όσο ξεκινάν με nihilist δεν θα μου λείπει τίποτα… εν τω μεταξύ μέχρι στιγμής έχουν διαρρεύσει μόνο Memento mori/wasted hymn nihilist, πρέπει οπωσδήποτε να κυκλοφορήσει το live σε κανονική έκδοση… τι εικόνα, τι ήχος… έχουν ξεφύγει τα παλουκαρια… δεν πιστεύω να μας έρχονται πλέον ελλαντα

https://www.setlist.fm/setlist/architects/2020/royal-albert-hall-london-england-4b820b26.html

Όσο υπάρχουν


2 Likes

Λίγο πριν το Memento Mori είχα πάει ψυγείο και δεν είδα τίτλο.

Με το που έσκασε as above, so below έφυγαν μπύρες, έφυγαν τσιρίδες, έφυγαν όλα.

3 Likes

Ένσταση!!! Πρέπει να μεγαλώσουν το setlist τους και άλλο πως τολμάνε να πετάνε απέξω τόσες κομματάρες :sneezing_face:

1 Like

Discourse is dead πολλά υποσχόμενο.
Αντε μωρη μπανταρα να ακουσουμε το δισκο.

2 Likes

Πω πω μιλάμε σήμερα ήρθαν τα Χριστούγεννα λίγο πιο νωρίς…

Έχω χάσει τα λόγια μου…

Holy hell η απόλυτη στιγμή

1 Like

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο . Μπορώ να το δω και εγώ από κάπου ;;

Αυτό ακριβώς

Unsurprisingly for a band whose visionary guitarist and creative fulcrum died of cancer at the age of just 28, Architects have circled the abyss for three albums now. Tom Searle departed this world four years ago, but his influence – directly or not – is felt throughout the superb run of 2014’s ‘Lost Forever // Lost Together’, 2016’s ‘All Our Gods Have Abandoned Us’ and 2018’s ‘Holy Hell’. These classic albums liberated the Brighton band from generic metalcore drudger, drenched in such sadness they choked the air flow in any room their songs were played in. They made Architects an important band; a metal band that matter.

2 Likes

^ Ε ναι.

Επίσης :smiling_face_with_three_hearts:

s

Αν υπάρχει κανείς που ψάχνει ακόμα το οπτικοακουστικό, ας κοιτάξει προς Ρωσσία.

3 Likes

Είχαν κανονίσει χτες προβολή όλοι μαζί (η μπάντα) και στο Τουίτερ έγινε χαμουλης… ειπώθηκαν πολλά σχετικά με τα τραγούδια τι να πρωτοσχολιασεις… Το αποτέλεσμα πάντως που προέκυψε είναι σκέτο αριστούργημα :black_heart:

Επίσης αυτό…

Πόσο ακόμη θα έσπερνε με κόσμο;;

2 Likes

Post love. Post truth. :wave:

5 Likes

Πω πω αρρώστησα… ένα συν ένα δώρο τα breakdown κάθε Τετάρτη?

2 Likes

Εξαιρετικό και αυτό. Δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο μου αρέσει περισσότερο . Και μάλλον δεν χρειάζεται κιόλας

4 Likes

Πραγματικά δεν χρειάζεται… και δυστυχώς είναι μακρυς ο δρόμος ως τις 26/2

2 Likes
2 Likes
5 Likes

It’s out there… :see_no_evil: :hear_no_evil: :speak_no_evil:

2 Likes

Πολύ ησυχία έπεσε. Δεν το ακούσατε ή σοκαριστήκατε; :stuck_out_tongue: