Architects

Από σεβασμό σε όποιον θέλει να περιμένει… αν και δεν νομίζω πως είμαστε και πολλοί αυτοί που ασχολούνται με την μπαντα… εγώ να πω πως με έπαιρνε και λίγο σοκ παραπάνω… γενικά μόνο αυτό ακούω τις τελευταίες μέρες και λίγο rush για το review… χαχαχχα… από μένα είναι ναι… μεγάλο ναι

Δεν περίμενα να διαλέξουν αυτό για επόμενο single, αρκετά anthemic το τραγούδι, νταξει album με 15 single έρχεται, φαντάζομαι ο καθένας έχει το δικό του αγαπημένο…

Λίγες μέρες έμειναν δεν υπάρχει λόγος για περαιτέρω spoilers

3 Likes

3+σήμερα λοιπόν, άιντε να κάνουμε και καμία κατάταξη στα έως τώρα…

1.All Our Gods Have AbandonedUs
2.Lost Forever // Lost Together
3.Hollow Crown
4.Holy Hell
5.Daybreaker
6.Nightmares
7.The Here and Now
8.Ruin

και κλιπακι δώρο

2 Likes

showtime

3 Likes

:point_up_2: top 3 κομματιών του δίσκου κατά τη γνώμη μου.
Αναμένεται/τε και το review, combo από @Ktn και τον υποφαινόμενο.

2 Likes

Πω, πολυ ωραιο το Goliath.
Εχει βγει spotify o δισκος?
Νικαταπι, το Animals το βαζεις στα 3 κορυφαια του δισκου επισης?
(εγω ναι πριν τον ακουσω :stuck_out_tongue: )

ΥΓ. Οκ το βρηκα spotify και το ακουω τωρα ολοκληρωμενο, δες που θα γινω fan Architects.

2 Likes

Simon Neil λεει, δε λετε τιποτα ρε τσουτσεκια;

2 Likes

Σε όλα.

obv

3 Likes

Σιγουρα θα σ’αρεσει εσένα μωρη μουχρίτσα.

1 Like

Κλαιω, γιατι αυτος ο χαρακτηρισμος εν προκειμενω :joy:
Τον υιοθετω ομως, γιατι οχι. Ως τωρα μου αρεσει πολυ.

1 Like

Ετσι ειμαι ορεξάτος, κι επειδή ξέρω οτι ακούς εμπορικά πραγματάκια στα κρυφά :laughing:

1 Like

ΧΑααχχα ποια κρυφα, επι χρονια ειχα αβαταρ Lady Gaga σε διαφορους τοπους.

Πατησα παυση ομως για να δω WandaVision.

1 Like
5 Likes

:clap:t2::clap:t2::clap:t2::clap:t2: +1000000000

Να το ακούσω?

Εγώ δεν μπορώ να συμμεριστώ τον ενθουσιασμό , οπότε πάω να κάτσω στη γωνίτσα μου απογοητευμένος σαν " γεροπαράξενος " όπως λέει η κριτική των παιδιών και στην μικρή μερίδα που ξενέρωσε ( όπως λέει επίσης η κριτική )

Black Lung , Animals φυσικά και Goliath μου άρεσαν πολύ. Τα υπόλοιπα για μένα δεν , με κάποιες στιγμές

Υπερβολικά πολλά τα ηλεκτρονικά στοιχεία / μπλιμπλικια για τα γούστα μου και ίσως πολύ μελωδικότερος από αυτό που θα ήθελα . Και είμαι από αυτούς τους γεροπαράξενους που δεν έχουν εκτιμήσει ακόμα τους BMTH ώστε να το θεωρήσω κάτι θετικό που πήγαν σε αυτά τα μονοπάτια

Στιχουργικά και όσον αφορά τις φωνητικές γραμμές , βέβαια , είναι σταθερά εκ των κορυφαίων . 10/10 σε αυτό ξανά

2 Likes

Πάντως θα σου λεγα να δώσεις λιγες ευκαιρίες ακόμη. Παρότι σχετικά “εμπορικό”, νομίζω είναι αρκετά grower δίσκος.

1 Like

Αυτα ειναι για μενα τα στοιχεια των Architects που με ιντριγκαρουν και με κανουν να τους ξεχωριζω απο την πλεμπα στο συγκεκριμενο ειδος μουσικης παντως… ποιοι ειναι οι BMTH?

1 Like

Οι Bring Me The Horizon

Σίγουρα είναι ενδιαφέρουσα η προσθήκη αυτή σε αυτά τα είδη , ειναι από τα ατού τους δεν έκαναν και καμιά στροφή 180 μοιρών

Απλα για τα δικά μου γούστα ήταν too much στον φετινό δίσκο

Θα σου αρέσει πιστεύω και ο προηγούμενος ( εάν τυχόν δεν έχεις ακούσει )

Ούτε για μένα είναι καμία τρελή στροφή, φυσική εξέλιξη. Giving Blood, Impermanence, Discourse is dead, Goliath κομματαρες από αυτά που δεν είχαμε ακούσει… ωστόσο πόσο τρελαίνομαι με το Little Wonder :gem::gem::gem: πολύ ιδιαίτερο και το demi god

2 Likes