Architects

Σε άλλα νέα, για την προηγούμενη βδομάδα, το album με τις περισσότερες πωλήσεις στην γηραιά αλβιωνα ήταν metalcore…

3 Likes

Ε ναι λοιπόν. :man_astronaut: :rocket: :sparkles:

1 Like

Ρε τα κωλοπαιδα, μας συγκινήσεις ρε πουστη Σαμ…

Beloved distant blue. :broken_heart:

2 Likes

Ανατριχιλα :gem::gem::gem:

1 Like

Όχι απαραίτητα το πιο σωστό τόπικ, αλλά.

Σκουπιδάκια στα μάτια μου.

3 Likes

Ανατριχιλα

Ε ναι μωρέ :bomb:

2 Likes

Dem brutals tho. (Ολόκληρο το σετ από Abbey Road στις 25/3.)

3 Likes

The Classic Symptoms Of A Broken Spirit.

Οκτώβριος.

2 Likes

Άντε να δούμε… 2/2 μέχρι στιγμής
When we were young>tear gas
Λίγο άκυρο το βιντεάκι κατά τα άλλα παράγωγα τα και πάλι και ρεφραιναρα, λίγο animals part 2 αλλά δεν με χαλάει καθόλου

1 Like

Καθε φορα που βγαινει τραγουδι χαμογελω

2 Likes

Κάθε φορά που βγαίνει τραγούδι φοβάμαι ότι θα ακούσω το ίδιο τραγούδι με διαφορετικό εισαγωγικό riff. Μια από τα ίδια πάλι.

1 Like

και με το ίδιο βιντεο κλιπ μην σου πω

Πείτε ένα σχόλιο και για το μπρέικ να δω κάτι.

2 Likes

Αν πραγματικα ηταν break και οχι σεισμος, σιγουρα θα ηταν αυτη

ion_break_sokolata_galaktos_fountoukia_oloklira

Τωρα αν φταιει το eyeliner πασο

2 Likes

Προς μεγάλη μου έκπληξη, μου αρέσει πολύ το The Classic Symptoms Of A Broken Spirit.

Το βρίσκω πολύ ισορροπημένο, με ωραίες μελωδίες (σε αυτές είναι βασισμένος όλος ο δίσκος) και σωστή ροή. Pop δομές με rock υπόβαθρο. Προσωπικά μου κάνει περισσότερο από το Those Who Wish to Exist, το οποίο με κουράζει αρκετά στα καθαρά του σημεία.

Το μόνο που με χαλάει είναι η παραγωγή των κιθαρών, σε πάρα πολλά σημεία αν μου έλεγε κανείς ότι είναι distorted synth θα τον πίστευα. Είναι ψιλοindustrial η φάση πλέον, αλλά από την άλλη θεωρώ ότι τους ταιριάζει.

2 Likes

Θελω να γραψω και εγω μερες τωρα για το δισκο αλλα ακομη δεν. Παντως αυτο που τον βοηθαει σιγουρα ειναι και η δομη και ο αριθμος των τραγουδιων. Επισης ουσιαστικα ειναι ο πρωτος τους δισκος χωρις τον tom. Εχει μεσα κομματαρες που πιστευω πως live θα ειναι οτι πρεπει. Αγαπημενο μου ως τωρα το burn down my house και ακολουθούν a new moral ground και all the love in the world. Επισης εκτος απο το industrial τους παει πολυ το οποιο punk στοιχειο κατι που ισχυε εξαπανεκαθεν

2 Likes

Εδώ τι εννοείς ακριβώς;

Οτι στους δυο ποηγουμενους ειχαν και κομματια που ειχαν υλικο γραμμενο απο τον tom searle ο οποιος ηταν συνθετης ολων των τραγουδιων της μπαντας εως το 2016 που πεθανε. Οποτε εδω ουσιαστικα ειχαν να γραψουν μονοι τους τα τραγουδια και να κινηθουν ανεξαρτητα στο στυλ που θελανε.

1 Like