Archive

Η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω κατά πόσο είναι δόκιμο να κάνουμε συγκρίσεις με Floyd,λόγω του οτι είναι ελαφρώς άτοπες οι συγκρίσεις δυο συγκροτημάτων τα οποία έδρασαν σε τελείως διαφορετικές δεκαετίες και με τελείως διαφορετικές επιρροές…

Τώρα για τους Archive.
Αυτό που κάνουνε το κάνουνε εξαιρετικά είτε από τεχνικής απόψης,είτε από ενορχήστρωση,είτε από στιχουργικής πλευράς θεωρώ οτι είναι άψογοι.Επειδή είμαι fan δε μιλώ εντελώς αντικειμενικά,αλλά ψύχραιμα πιστέυω οτι το Controlling Crowds parts 1-3 συγκριτικά(για να συγκρίνουμε κιόλας αν θέλετε) ίσως να ήταν λιγότερο δυνατό και εμπνευσμένο σε σχέση πάντα με παλιότερες δουλειές τους,εν αντιθέσει με το part 4 το οποίο βρήκα περισσότερο αντάξιο του ήχου που μας είχε κάνει να τους λατρέψουμε έξαρχής και με εξαιρετικό opening(Pills).Επίσης,πέρα από το Lights που αντικειμενικά ήταν συγκλονιστικό πολύ καλή στιγμή ήταν και το Live at Zenith στο Παρίσι.

Τους γουσταρω πολύ, ατμοσφαιρικοί όπως είπε και κάποιος παραπάνω, αλλά την ομοιότητα με Pink Floyd πού ακριβώς την εντοπίζετε?

Πείτε κανα τραγούδι άμα θέλετε που να την καταδεικνύει, να καταλάβω.

You all look the same to me το πιο γνωστό μου και αγαπημένο από αυτούς άλμπουμ, θα θελα να ψάξω και τα αλλα πιο καλά βέβαια.

To here απο το noise πχ…

Ειναι ατμοσφαιρικοι και τα λοιπα αλλα δεν σκοτωνω κι ολας. βεβαια το fkuc you και το again ειναι 10αρια, εχουν και αρκετα 9αρια οπως numb και you make me feel.

Βγηκε το trailer του Live DVD το οποιο φυσικα ειναι ηχογραφημενο απο τη συναυλια τους στην [B]Αθηνα [/B] ,τον Σεπτεμβρη

Βεβαια απ οτι θυμαμαι ειχε γινει στο Μπαντμινγκτον και οχι στο Λυκαβητο λογω βροχης ,αλλα θα τα σπαει οπως και να χει :smiley:

Κυκλοφορει 21 Μαρτιου

[B][SIZE=“4”]BUMP !!![/SIZE][/B]

…και double post γτ η ΜΠΑΝΤΑΡΑ εβγαλε καινουργιο τραγουδι ενοψει του νεου τους δισκου !

[B][I][U]Archive - Violently[/U][/I][/B]

Το κομματι ΓΑΜΕΙ και πραγματικα εχοντας παρακολουθησει ολη την πορεια των Αrchive απο το Londinium Μεχρι και σημερα, απλα ειναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της προοδευτικης και εξελισσομενης μπαντας .Με διαφορα η πιο underrated μπαντα που ξερω.Ειναι σπουδαιοι και ο περισσοτερος κοσμος δυστυχως το αγνοει .

Να 'ναι καλά ο Παπακαλιάτης που τους έμαθε στο ευρύ κοινό :lol:

(εμένα μου τους έμαθε ένας συμφοιτητής μου - γεια σου Νικόλα)

Γαμει και δερνει το καινουριο κομματι :!:

Αναμενουμε ολο τον δισκο, ο οποιος ξερουμε ποτε βγαινει;

27 αυγουστου

Eιναι εκει εξω :!:

Το σίγουρο είναι πως το Axiom είναι ο νέος δίσκος και τον περιμένουμε 29 Μαϊου. Σύμφωνα με την μπάντα ουσιαστικά θα πρόκεται για ένα κομμάτι!! το οποίο θα χωρίζεται σε 7 μέρη:

?Distorted Angels?
?Axiom?
?Baptism?
?Transmission Data Terminate?
?The Noise of Flames Crashing?
?Shiver?
?Axiom (Reprise)?.

Ακούμε [B][I][U]εδώ[/U][/I][/B] το distorted angels το οποίο είναι στα γνωστά υψηλά στάνταρ των Archive.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι παίζει ακριβώς με το Film “Axiom” ([B][U]click[/U][/B]) που ετοιμάζεται να βγει στις αιθουσες αυτες τις ημέρες στο Λονδίνο, τι σχέση ακριβώς έχει η μπάντα και εάν το Axiom album είναι ουσιαστικά soundtrack της ταινίας. Anyone?

Εξωφυλλάρα btw