Arcturus 04-02-2012 @ Gagarin 205 in Athens

Δύσκολα θαρρώ, αν και ποτέ δεν ξέρεις αφού σίγουρα γνωρίζουν πόσο τους αγαπάνε σε αυτό τον τόπο. Λολ, τόσο που δε θα γίνει σολντ-άουτ, αλλά ισχύει.

λέω να τους στείλω ένα μέιλ πάνω στο θέμα, επαναλαμβάνοντας σε πολλά σημεία ότι είμαστε και το καλύτερο κοινό στην Ευρώπη. :stuck_out_tongue:
Πάντως το είχα σίγουρο το sold out.

To δικό μου γράφει 209 πάνω, οπότε γιαυτό το λέω.

Εγω εχω το 858 Νο :yahoo:

Καθολου στραβα δεν αρμενιζουμε, 30 ευρω εχει. Και τη προηγουμενη φορα 30 ευρω ειχε θα μου πεις, αλλα ειχε μαζι και τους Theatre of Tragedy.

Γενικα δεν ξερω, ειμαι ντεμι - ντεμι. Θα το αποφασισω κυριολεκτικα τη τελευταια στιγμη.

Δεν είχαν κάνει όμως σολντάουτ ούτε το 2005 που ήταν πολύ πιο μέσα στα πράγματα με νεο δίσκο κτλ σε μαγαζί μικρότερο του Γκαγκάριν.

Τσιμπησα και γω το εισιτηριακι μου. Στο μεηλ που θα στειλεις ντεκαρντ, ανεφερε ειδικα το wintry grey σε παρακαλω. :wink:

Εχω ακουσει τα καλυτερα για τις λαιβ εμφανισεις τους. Ειναι η πρωτη φορα που θα τους δω. Ανυπομονησια ειναι η μονη λεξη που χαρακτηριζει την τωρινη μου κατασταση. :smiley:

Ισχυει. Οι Arcturus για ενα Κυταρρο ειναι κατα τη γνωμη μου μ ενα εισιτηριο της ταξης των 23 ευρω. Μια χαρα θα πηγαινε κοσμος.

ε πραγματικά…τα 30άρια πλέον δεν δίνονται τόσο εύκολα όσο πριν 2 χρόνια…
απλά είναι μια σίγουρη συναυλιάρα και θα πάω στάνταρ αρκεί να το πάρω απόφαση να κατέβω κάποια στιγμή για το εισιτήριο…

πηρε φιλος συνεντευξη απο ics και μαλλον ναι ειναι η απαντηση στην ερωτηση σου,αλλα θα σου πω πιο σιγουρα οταν τη δω ‘‘τυπωμενη’’ =p

[B]Φυσικά και ΔΕΝ δίνεται εύκολα πλέον…[/B]

Πολύ περισσότερο όταν υπάρχουν τα[B]…merch. [/B]και σκάς κανά 10-15ευρο για [B]τι-σερτ μπάντας[/B], άλλο ένα 10ρι (??) για το νέο[B] σιντί[/B] τους, κοκ… :-s

Βάλε και τη [B]μπύρα [/B]*μέσα (άλλο ένα 5αρι???)

Τουλάχιστον κανά 50 φεύγει από τη τσέπη σου… :stuck_out_tongue: #-o

[COLOR=“DimGray”]*ναι ναι τη παίρνετε απ’ έξω περίπτερο…Αλλά, σας φθάνει;;;[/COLOR] :lol:

Κρατούμενο 1:Δυστυχώς δεν μου φτάνουν τα λεφτά και για merch,οπότε ή παίρνω σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις που ξέρω πως θα δύσκολα θα βρω αλλού (πχ Sanctuary) ή ευχαριστώ το σύμπαν που κατάφερα έστω και να πάω…βάλε μετά και τα μεταφορικά (ταξί,μετρό κλπ)

Κρατούμενο 2:Σουρώνω σχετικά εύκολα οπότε ποτέ αλκοόλ σε συναυλία… :stuck_out_tongue:

άσχετο με το τόπικ…

αλλά όλο και ανακοινώνονται συναυλίες και δεν ξέρεις που σκατά να πρωτοπάς…!!!
:frowning:

να ειχε 1-2 σαπορτ εγχωρια ρε γμτ κατι θα γινοταν. 30 ευρο+5 μπυρα+μεταφορα πυγαινελα ( γιατι δεν ειναι βασικο αυτο ?). για cd και μπλουζακι ουτε καν το κουβεντιαζω. ακομα και 10 ευρο να χει ( ναι καλα 22 ευρο ειχε amorphis to t-shirt). δλδ πρεπει να διαθεσουμε σονει και καλα 2 μεροκαματα για να δουμε μια μπαντα μονο…
και προσεξτε το 2005 ειχε με το ιδιο εισητιριο 3 suport ( THEATRE OF TRAGEDY+siva six+ funeral revolt ). ε μα…

ps. γουσταρω καργα να τους δω αλλα με αυτες τις συνθηκες χλωμο :-k [-X

…ναι και αναγκαστικά κάνεις την επιλογή.

Π.χ. τούτο το τριήμερο είχε από [B]Arch Enemy, Acherontas & Devils Blood[/B].

Για το πρώτο μεν, μπαντάρα αλλά…σου δίνει απλώς metal live. Για το δεύτερο, δεν είχα παρέα να πάμε, ενώ για το τρίτο λαιβ που ήξερα πως η (εξίσου μπαντάρα) δεν δίνει απλώς metal live αλλά… [B]LIFE experience [/B]και φυσικά ΔΕΝ το μετάνιωσα!!! :stuck_out_tongue:

Κανα προσφατο σετλιστ εχουμε?

Το πιο πρόσφατο που μπόρεσα να βρώ απο 9 Σεπτεμβρίου στη Νορβηγία…:slight_smile:

[SPOILER]
Evacuation Code Deciphered
Ad Absurdum
Nightmare Heaven
Deception Genesis
Alone
The Chaos Path
Daemon Painter
Painting My Horror
Master Of Disguise
Kinetic
Shipwrecked Pioneer Frontier
Raudt Og Svart[/SPOILER]

Ομορφο αλλα ψιλομικρουλι, δεν ηταν headline ελπιζω :stuck_out_tongue:

Οπότε guys απ’ότι διάβασα δύσκολα sold-out ε… οκ, γιατι δεν έχω πάρει ακόμα το δικό μου

Παροτι ειμαι μεγαλος fan αποφασισα να μην τους δω αυτη τη φορα. Ακομα και το My Angel να παιξουν, μικρη σημασια εχει. Θα παω Black Shape of Nexus που παιζουν την ιδια μερα.

http://www.rocking.gr/news/Oi_Arcturus_katafthanoun_se_liges_meres_stin_Athina_Gnwriste_tous_apo_konta/11877/