Arcturus

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Παντως κανατε και οι 2 πολυ καλυ περιγραφη του συγκρουτηματος…

Οι Αρκτουρους ειναι μια τεραστια μπαντα κατα τη γνωμη μου, πρωοτοποροι σε πολλα σημεια. Κριμα που διαλυονται…:frowning:

To La Masquerade Infernale ηταν κατι αιωνες μπροστα.

Sjuk se vlepw!ksekolhsou :stuck_out_tongue:

βασικα εγω μονο το sham mirrors ακουσα πριν λιγο καιρο (:-s ), κι ομως παιρνω το θαρρος να τους χαρακτηρισω θεους!..

…και πολυ καλα κανεις.

Mono to The Sham Mirrors exw akoysei kai afto TA SPAEI .

apla APISTEUTH mpanta!pragmatika lypame pou dialysane giati htan apo tis agaphmenes mou mpantes…alla apo thn allh skeutome oti den phgene parapanw opote kalytera pou fygane me to kefali psila!

Τουλαχιστον γι αυτο το συγκροτημα δεν μπορει να πει κανενας τπτ.
Ολοι οι δισκοι τους ειναι απιστευτοι. Οποτε αν πιστευαν οτι δεν ειχαν
κατι αλλο να δωσουνε (εκτος απο συναυλιες), καλα εκαναν και
διαλυθηκαν στην ακμη τους. Δεν πρεπει πρωτα να παρακμασεις για
να το διαπιστωσεις αυτο! Ομως κλαπς! :cry:

χεχε. συμπτωματικα σημερα επινα καφε με το παλικαρι που εχει το φαν κλαμπ (θα κανουν παρτυ στο τεξας κυριακη 6 μαιου μπαι δε γουει).

ότι εβγαλαν μεχρι και το sham mirrors ειναι αριστουργημα και αιωνες μπροστα. το sideshow symphonies ειναι ενα καλο μεν δισκακι, αλλα λειπει πολυ το στοιχείο του garm και βασικα προσπαθησαν να βγάλουν μία πιο space εκδοση του la masquerade μονο που δε τους βγηκε. τα nocturnal vision revisited και shipwrecked frontier pionneer κομματαρες, αλλα γενικα ο δισκος χανει αν σκεφτεις το μεγεθος του ονοματος Arcturus…

οι περισσοτεροι απο εδω σιγουρα θα εχουν ακουσει ulver, το αλλο γκρουπ του garm, με το οποιο εχει παιξει απο black μεχρι ambient. προτεινόμενα τα Nattens Madrigal, Kveldssanger και Perdition City. ακουστε τα πριν τα αγορασετε επειδη ειναι αλλη φαση το καθενα…

Σωστος για Ulver, κι οσοι ακουσετε και απο αυτους (ειδικα τα τελευταια τους) και γουσταρετε, ριξτε μια “αφτια” και στο πιο προσφατο παιδι του Garm-αρου ονοματι Head Control System (Murder Nature λεγεται το ντεμπουτο τους)…

Οσο για Arcturus τι να λεμε τωρα, απο τις λιγες πραγματικα progressive μπαντες του ακραιου ηχου…

nai kalo groupaki oi Ulver hehe 8) 8)

Oi Ulver ta spane, Head Control System den exw akoysei, lene tipota ?

Ναι μωρέ, καλοί είναι…:wink:

το Themes είναι μεγάλη δισκάρα, όπως και τα προαναφερθέντα.

την παλευουν…:lol: :lol: :lol: :lol:
ενταξει οι τυποι ηταν(και ειναι) (μουσικες) ιδιοφυιες ,δισκαρες σαν το La Masqurade & Sham Mirrors δεν ξαναβγαινουν
καλα κανανε και το διαλυσανε αν θεωρησαν οτι δεν τους επαιρνε αλλο
ειχαν πολλα project και μπαντες ο καθενας(φυσικα ο Hellhammer 1ος) και επειτα το Sideshow μολονοτι ηταν πολυ καλος δισκος,δεν εφτασε τα μεγαλεια των προκατοχων του

πολυ καλο και το dvd τους στο Οσλο

Εγω πηγα να ακουσω το sham of mirrrors,μετα ακουσα καποια τραγουδια με μελωδικα πιανα(ωραια),αλλα δε θυμαμαι να μου εκανε περαιτερω εντυπωση:-s

La Masquerade Infernale—> Τεράστιος δίσκος

avant-garde καλλιτεχνης αρα ενα ακουσμα δεν αρκει
πρεπει να ριξεις αρκετες ακροασεις να καταλαβεις αν σου αρεσει η οχι

Λάθος.Το La Masquerade Infernale δεν είναι ούτε τεράστιο,ούτε γιγάντιο,ούτε οτιδήποτε.Είναι δίσκος που σπάει το βαρόματρο,δίσκος πέρα απο κριτική, δίσκος που ορίζει λέξεις όπως ‘απίστευτο’, ‘γαμάτο’, ‘ονειρικό’, ‘σπέρνει’,κτλ.Και αυτό όποιος έχει ακούσει το συγκεκριμένο δίσκο με mp3 στο κατασκόταδο πιστεύω μπορεί να το καταλάβει και με το παραπάνω.Είναι απλά απερίγραπτο.

υ.γ.:όχι,δεν είμαι αντικειμενικός