Arcturus

Ε είσαι.

Ετσι ρε.Chaos Path και ανατριχιλα και σατανισμος.

υμνος…
chaos upon us spawn!the aaarrows of time point us all…

Όσοι ακούν Arcturus και δεν ακούν black metal, ας κάνουν κατά τη γνώμη μου μια προσπάθεια να συνηθίσουν, έστω σε μικρό βαθμό, τα brutal φωνητικά κ ας ψάξουν λίγο την avant-garde black… Έχει πολύ ψωμί εκεί και σίγουρα έχουν να κερδίσουν πολλά… :wink:

On topic: Φυσικά το “La Masquerade…” είναι μεγάλος δίσκος ρε παίδες, ό,τι κ να λέμε… Η επιτομή του avant-garde! :wink:

Οι Arcturus ειναι, ηταν και θα ειναι παντα one of a kind!!! Βγαλανε μονο διαμαντια! Δεν εχω να συμπληρωσω κατι αλλο περαν του οτι το Sideshow Symphonies δεν ηταν απλως καλος δισκος αλλα ενα ακομη ΜΝΗΜΕΙΟ!!!

Αυτο ακριβως.Μπραβο πυραμιδα!

To oποίο sideshow symphonies θάφτηκε δεόντως :-k

Απο ποιον? Απλα ειπωθηκε κατα κορον οτι δεν φτανει τα δυο προηγουμενα…

Στο χάμερ έχω την εντύπωση ότι είχε πάρει κάτω και από 5. Δεν είμαι 100% σίγουρος όμως. Αν το έχει κάποιος ας τσεκάρει

8αρι ειχε παρει…

Γενικοτερα ισχυει οτι: “Γιοβανιτης + Αρκτουρους >= 8” :wink:

Sorry λάθος τότε.

Και καλά έκανε και του βαλε οχτάρι :slight_smile:

Για μενα ειναι και για 9! Ειναι δισκος που στο συνολο του ειναι μνημειωδης…ισως περισσοτερο απο το Sham Mirrors…και ο θεος Simen δινει Ρεσιταλ μιλαμε…τι τρομερη και ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ατμοσφαιρα ειναι αυτη του του εν λογω δισκου;;; RESPECT!

Ακούω από χθες το La Masquerade Infernale πάλι
Νιώθω πολύ τυχερός ως άνθρωπος που έχω ακούσει αυτόν τον δίσκο :!:
Είναι υπεράνω χαρακτηρισμών ο δίσκος
Θα τον χαρακτηρίσουν οι επόεμενς γενιές, γιατί ήταν πάρα πολύ μπροστά…
:smiley:

Αυτο το αλμπουμ ειναι πραγματικα υπερανω κριτικης!!!
Ειναι ενα μοναδικο αριστουργημα!!! Βεβαια για να ειμαι ειλκρινης το ιδιο πιστευω και για τα αλλα αλμπουμ των ΘΕΩΝ αυτων! Ποιο το The Sham Mirrors δεν ειναι αριστουργημα;;; To Sideshow Symphonies δεν ειναι;;; Μονο το πρωτο πιστευω οτι υστερει λιγο αλλα και αυτο κοβει κωλους!!! Κριμα που διαλυθηκαν!!! (Αν και πιστευω οτι θα γινει reunion καποια στιγμη συντομα!)

Για reunion δεν ξέρω… Παίζει κιόλας, αφού οι Mayhem βγάλαν δίσκο και θ’αργήσιουν να βγάλουν τον επόμενο μιας κ έχουν και προβληματάκια ο Hellhammer δε θα έχει πολλές υποχρεώσεις… Άν είναι κι ο Hestnaes λίγο ελεύθερος από τους Dimmu Borgir κάτι γίνεται… Καλά Garm δεν επιστρέφει με την καμία, γι αυτό λέω για τον Hestnaes (που προσωπικά τον λατρεύω!) Αυτά είναι τα προβλήματα με κάτι τέτοιους τύπους, όταν ο καθένας τους έχει ένα σωρό projects ν’ασχοληθεί δε βρίσκει χρόνο… Άλλωστε γι αυτό το διαλύσαν το μαγαζί (όπως λένε, προσωπικά τους πιστεύω…)

Σορρυζ, το Sideshows ειναι μετριοτατο και παλι καλα που το διαλυσανε εκει πανω. Personal point of view.

Οσον αφορα επιστροφη του Garm, δε θα το λεγα απιθανο. Καθολου δηλαδη. Ποτε δεν ειπαν ‘‘διαλυομαστε’’.

[I]Official statement
Tue, 17 Apr 2007
Posted by: Webmaster

Official statement from Arcturus:

A lot of rumours have been going around after our gig in Melbourne. Simen opened the concert with the words “Welcome to the last Arcturus show ever”. This is a decision we made some time ago. We all have a lot of things going on in our carreers and our lives, and therefore can not find the time to continue working with this band.

We are humble and grateful to all the people that have supported and loved us over the years.

Regards,

Steinar Sverd Johnsen
Hellhammer
Simen Haestnes
Knut Magne Valle
Hugh Mingay
Tore Moren[/I]

To ‘‘Last Arcturus Show Ever’’ μ λεει αλλα πραματα… νταξ, δε βιαζομαστε, νεοι ειναι. Πολυ απλα η πορτα προς Garm μερια ανοιξε με τον καλυτερο τροπο…

Edit: Προ κατι μηνων κυκλοφορησαν φημες οτι οι Arcturus καποια στιγμη θα βγαλουν ενα ακομη δισκο…

Εdit no2: Παντως Σορτςμαν δε φανταζεσαι τη ξενερα μου επι Sideshow. Οχι τιποτ’ αλλο, τους ειχα προλαβει στο Sham, ανεβηκα και στη πολη σας γι αυτη τη συναυλιαρα, και μετα μου βγαζουν ενα στεγνο wanna be album ala masquerade, που ομως δε το φτανει ουτε στο 1%. Για κανονικη μπαντα ηταν γαμω, για Arcturus κατω του μεσου ορου. :frowning: Η απουσια του Γκαρμ φανηκε πολυ…

Εγώ πάλι το γούσταρα πολύ και το “Sideshow…” Είτε με Garm είτε με Hestnaes προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όσο για μεγάλες κουβέντες… Μας τα’παν κι άλλοι! :smiley:

Προσωπικα πιστευω οτι το τελευταιο τους ειναι ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!! Τωρα αν αυτη η δηλωση ειναι ανοιγμα πορτας προς Γκαρμ δεν το ξερω και για να ειμαι ειλικρινης δεν μου φαινεται! Προσωπικα μαλλον προτιμω τον Simen τουλαχιστον για κανενα 2 αλμπουμς ακομα!!! Μετα βλεπουμε :stuck_out_tongue:

Ρε κάτσε να επανενωθούν και τραγουδάω κι εγώ αμα λάχει… :stuck_out_tongue:

Κλα αν επανενωθουν σημαινει οτι θα ναι για ενα δισκο και οτι δε θα ξανακανουν live. Οποτε damn. Υπ οψη, για να τους δω με Garm παω μεχρι και Νορβηγια.

Με Simen παλι υπερχλωμο. Αν ηταν να τραβηξει δε θα το χαν διαλυσει εξ αρχης.