Arcturus

Εμεις απλα ελπιζουμε και περιμενουμε με τα αυτια μας και τα ματια μας ορθανοιχτα!!! Ας ειναι οποιος θελει απο τους 2! Αλλωστε και οι 2 ΘΕΟΙ ειναι !!!

Δηλαδή δεν πιστεύεις ότι το διέλυσαν λόγω πολλών υποχρεώσεων;

+100000000000000000000000

Οχι. Θα μπορουσαν ανετα να βαλουν την μπαντα ‘‘on hold’’. Ειναι το πλεον λογικο. :yes:

Κατι αλλο παιχτηκε. Υπ’ οψη, πολυς κοσμος ψιλοστραβωσε με το Sideshow… και σκεφτειτε οτι το ετοιμαζανε κοντα στα 2 χρονια…

Πραγματικα δεν προκειται να μπω στην διαδικασια να σκεφτω γιατι το εσπασαν! Ας επανενωθουν και δεν με νοιαζει τπτ αλλο! Μου την σπαει απειρα ο κοσμος που σπαζεται τοσο ευκολα! Ρε πουστη μου οι τυποι αλλαζουν, εξελισσονται σε καθε δισκο! Οταν εισαι οπαδος τους οφειλεις να το κανεις κι εσυ αλλιως κατσε σπιτι σου και ακου μονο το La Masquarade!!! Αν ειναι δυνατον τετοια στενομυαλια!!!

Δεν ξέρω… Είναι όλα τόσο εύκολα; Έχουν τέτοια ελευθερία να κάνουν ό,τι θέλουν ή τους πίεζε καμιά δισκογραφική; Δεν υπέγραψαν συμβόλαιο να βγάζουν δίσκο κάθε τόσο εν’όσο ενεργοί; (και κάθε δίσκος θέλει και τη δική του προετοιμασία…)

Νταξ ρε Σορτς δε διαφωνω, εδω να φανταστεις ειχα αποθεωσει το Reinkaos των Dissection. Αλλα οπως και να το κανουμε, σα κομματια ρε γμτ δε μου καναν το κλικ. Ωραιο ειναι, αλλα μεχρι εκει. :frowning:

Υπ οψη, λατρευω παθολογικα τις λοιπες δουλειες τους με αγαπημενο το Sham. Και τωρα βασικα εβαλα το Μασκεραντε και δηλωνω υπευθυνα οτι πρεπει να διαλυθουν οι Σκαριοτ, ο Oyvind (ανεργος πλεον) να παρει ενα τηλεφωνο τους υπολοιπους, να φωναξουν και τον Γκαρμ να χωσει στο στουντιο τιποτα απ τα δικα του και μετα να ξαναρθουν Σαλονικα να ξαναπαμε:!:

να ναι καλα ο Θανουλης μου που μου τους γνωρισε.Τους λατρευωωω! Ειδικα το la masquarade infernale και το sideshow symphonies.Aπιστευτο συγκροτημα απο ολες τις αποψεις!!!δεν εχω λογια:bow2::bow2::bow2::bow2:

To sham mirrors οχι ? [-X

Ειλικρινά μου κάνει τεράστια εντύπωση που κανείς δε λέει κουβέντα για το “Aspera Hiems Symfonia”. Αν και δεν είμαι ο μεγαλύτερος φαν του black metal, ενώ απ’ την άλλη λατρεύω παθολογικά τον Simen Hestnaes και την “άρρωστη ατμόσφαιρα” από “La Masquerade…” και μετά, τολμώ να πω ότι το θεωρώ το καλύτερό τους album. Τις μελωδίες που σκαρφίστηκε o υπέρτατος Sverd σε κάτι “Whence and Wither Goest the Wind”, “Du Nordavind” και δε συμμαζεύεται δεν τις ξανακούμπησαν :!:

Σωστα τα λες !
Ουτε εγω το εχω εκθειασει οσο θα επρεπε. [-X
Εχωντας ακουσει τα παντα απο Arcturus,ναι μεχρι και τα demos & ep’s εχω να πω οτι αυτη
η μπαντα δεν εβγαλε κατι κακο.Ποτε!

Έτσι ρε Ντεθστερ!

Πιστεύω ότι η σειρά έχει ως εξής:

Aspera Hiems Symfonia >> La Masquerade Infernale >> The Sham Mirrors >> Sideshow Symphonies

Οπ, κοίτα σύμπτωση, η σειρά είναι και χρονολογική :!:

Το Aspera Hiems Symphonia ειναι οντως μεγαλο κολλημα.
Ο αγαπημενος μου δισκος απο αυτο το ‘‘insane and genius’’ συγκροτημα.
Επηρεαζει και το υπερτατο εξωφυλλο.

:bow:

Άλλο ένα κοινό μας μεγάλε λοιπόν :!: :smiley: :smiley: :smiley:

μεγάλη δισκάρα το πρώτο ρε, κι εμένα το αγαπημένο μου είναι! πλήκτρα και φωνή ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ λέμε.

το sham mirrors ειναι ο καλυτερος δισκος των 00s. αντικειμενικα.

Καλά δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος δίσκος των 00’s (λίγο δύσκολο βέβαια αλλά ΟΚ), πάντως το Aspera είναι σίγουρα μες στους 4-5 καλύτερους δίσκους των 90’s (αντικειμενικά πάντα :p).

Καλά όλα αυτά θέμα γούστου αλλά εσύ προσωπικά δε θα κόψεις τον εαυτό σου στα 2 για να διαλέξεις ανάμεσα σε αυτό και αυτό:

:):):slight_smile:

αντικειμενικα. ειναι πιο κατω απ’ το sham mirrors, ελαχιστα, αλλα ειναι πιο κατω.

Συμφωνώ με Νταρθ και μετά λέω ότι προτιμώ με ελάχιστη διαφορά το Masquerade από το Sham.