Arrested development - Τι γελιο θεε μου!

Επειδη δεν βρηκα thread εδω περα…ειπα να ποσταρω κατι μικρο για την καλυτερη κωμικη σειρα των τελευταιων ετων.

Σιγουρα υπαρχουν καποιοι φανς της σειρας που να γελανε καθε φορα που σκαει πλανο ο Dr τομπαιας φιουνκε :lol::lol::lol:

για να μαζευομαστε

[SIZE=“5”]ΚΑΜΜΕΝΗ[/SIZE] σειρα

[SIZE=“3”]ΤΡΕΛΛΗ ΣΕΙΡΑ [/SIZE]

σουρεαλισμος

πετρα-ψαλιδι-χαρτι

δειτε το οπωσδηποτε

αρκουδια-τζαμαρισμα στο δασος-κουνελι-σκαει-σολο μπασο-ντιν ντιν ντιν :lol: :lol: :lol:

ουτε ενας δεν το εχει τσεκαρει ?

ουτε ενας ?

αμαρτια

η σειρα ειναι ΕΠΟΣ

υπερβαλεις, ΠΑΛΙ

Την ειδα πριν κατι μηνες, και ναι ειναι καμμενο, σε υπερβολικο ομως βαθμο.

Πεφτουν κατα καιρους απιστευτες ατακες αλλα επαναλαμβανεται ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ.

Το καστ καλο, περα απο τον πιτσιρικα, που απο αποψη ποικιλιας ρολων ειναι χειροτερος απο τον τζακ μπλακ (που λατρευουμε)

αλλα και παλι, σε στιγμες, εκνευριστικος. Ειδικα ο Gob.

Πλοκη πουθενα, και γιαυτο κοπηκε, γιατι το παρατραβηξαν.

ρε παιδι μου, δεν θαταν καλυτερο να τα λες αυτα αφου εχεις δει ολη τη σειρα, και εχεις ολοκληρωμενη αποψη, παρα να παιρνεις τοις μετρητοις τι λενε σε αλλα φορουμ. Ημαρτον δηλαδη, τρολλιαζεις το HIMYM για να πεις γιορ 2 Cents που στην ουσια, βλεπεις πως δεν τραβαει

Και οχι, η πιο καμμενη κωμικη σειρα ειναι μακραν το Αlways Sunny in Philadelphia, αλλα ειχε θαφτει στο ερ.

ολα ειναι υποκειμενικα ρε μαν

το χιουμορ του arrested κατ’εμε ειναι καμμενο κ πανεξυπνο

ο τζομπ ειναι θεουλης οπως κ ολο το καστ (μονο ο μπαστερ ειναι βαρετος κ η αδερφη του μαικλ)

εχοντας δει μεχρι τη μεση του 2ου kυκλου κ εχοντας δει κ μερικα επεισοδια του mother

το arrested ειναι εξυπνο
το mother ειναι εξυπνακιδιστικο

αλλα ολα ειναι υποκειμενικα κ ολοι βλεπουμε διαφορετικη εικονα στο σινεμα της ζωης :wink:

[B]παρτε κ ενα φορουμ που καποιοι θεουληδες μιλανε για αυτη τη σειρα απο το 2005

χρονια μπροστα[/B]


http://www.electricrequiem.com/forum/showthread.php?t=11835

Μου θυμίζεις άτομα του τύπου

“-τι? τώρα έμαθες τους death burbulithrator? Εγώ τους ήξερα από το πρώτο demo που έχει μόνο ρεψίματα”

χαχαχαχαχαχα

mrwhatisname: Και το Seinfeld δεν εχει πλοκη, ειναι σειρα που εχει να κανει με το απολυτο τιποτα, και γιαυτο εχει κανει τις μεγαλυτερες τηλεθεασεις (70 εκατομμυρια θεατες ανα επεισοδιο). Δεν ειναι σειρα για να την βλεπεις και να νιωθεις εκλεκτος η εξυπνοτερος, ειναι καθαρα σειρα που σε αντικατοπτριζει στην καθημερινοτητα.

Awake, χαιρομαι που σου αρεσε. Μολις την τελειωσεις, και εφοσον φυσικα εχεις δει Seinfeld, τοτε εμπα για Curb your Enthusiasm, σειρα του δημιουργου του Seinfeld, στην οποια πρωταγωνιστει ο ιδιος.

Προσφατα επαιξε πρωταγωνιστικο ρολο και σε ταινια του Woody Allen.

Δεν ξερω, με το curb ευχαριστηθηκα πιο πολυ σε σχεση με το Seinfeld.

Το AD παντως επρεπε να το δω 3 φορες για να πιασω ΟΛΕΣ τις ατακες (δεν ειχαν βγει αγγλικοι υποτιτλοι τοτε το 2005 που την ειδα, μεχρι που αγορασα τα dvd και ησυχασα).

Εχω δει την πρωτη σεζον.Ωραια σειρα αλλα μεχρι εκει για μενα.
Οντως εχει καμμενο χιουμορ αλλα οχι το καλυτερο.
Το καλυτερο το εχει το…

Και εδω θαμμενη ειναι.4-5 ατομα εχουμε ποσταρει.Απλα απιστευτη σειρα
με τελειως καμμενο χιουμορ.

ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ!!!:stuck_out_tongue:

(αν και δεν εχω δει το Arrested development…)
aweke αντε με το the wire παίζει να ειναι η καλύτερη δεν ξερώ(θα την αρχίσω σε 2 βδομάδες) αλλα για την πιο καμένη και καλή κωμική σειρά(kai για μενα δεν αλλάζει αυτο!!!) ειναι ΜΑΚΡΑΝ το It’s Αlways Sunny in Philadelphia και ειναι κρίμα να μην την ξερόυν πολλοί…

το It’s Αlways Sunny in Philadelphia ειναι εποc!!Kλανω στα γελια…το αρεστεντ,ειχα δει αρκετα αλλα οκ,didnt like γενικα,κουρασελ…
edit: (κουρασελ,all copyrights reserved απο Ντουντ)


:lol3:

Τρελή σειρά, από τις καλύτερες κωμωδίες που έχω δει! Σε τέτοιου είδους σειρές για μένα δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο η υπόθεση όσο οι χαρακτηρες και το Arrested Development σε αυτό τον τομέα είναι τοπ! Πάρε τον ένα και χτύπα τον άλλο! Κρίμα που το κόψανε (λόγο χαμηλής τηλεθέασης και μόνο) περιμένω όμως την ταινία :smiley:

η σειρα γαμαει.φακτ.

καμμενο,αφαιρετικο χιουμορ υψηλοτατης παρανοιας και ευφυιας.

σκηνες σαν το πετρα-ψαλιδι-χαρτι μεταξυ μαικλ και τζομπ

σκηνες οπου ο φουνκε ειναι καμουφλαρισμενος με μπλε μπογια και παρακολουθει τη γυναικα του

και χιλια δυο μικρα σημεια

δεν τα εχει δειξει αλλη αμερικανικη κωμικη σειρα

εξαιρουνται οι βρεττανοι (monty pythons/blackadder/faulty towers) που ειναι οι μαστορες του εκλεπτυσμενου ψυχεδελικου χιουμορ

Κωμωδια με Κ κεφαλαιο.

up για να ριξω απο κορυφη παπακαλιατη-κανακη

(αλλα παντα τα σκουπιδια ερχονται πρωτα)

fact:roll:

Bump-άκι γιατί μόλις τελείωσω τον πρώτο κύκλο και πρέπει να το φωνάξω: Η ΣΕΙΡΑ ΓΑΜΕΙ!

Οι αυτοαναφορές και τα inside jokes δίνουν και παίρνουν, ενώ κάθε επεισόδια έχει ένα φοβερό τρόπο να ενώνει τις διάφορες “καταστάσεις” που βιώνει κάθε μέλος της οικογένειας Bluith.

Αρχίστε να το βλέπετε, γιατί αλλιώς κάποια στιγμή θα αναγκαστείτε να πείτε “I’ve made a huge mistake”!

Εγώ που άρχισα να το βλέπω,είδα 5-6 επεισόδια και με κούρασε πειράζει? :roll:

oχι, το ξαναεπιασα προσφατα, τρελες ατακες ανα σημεια, αρκετα καμμενο(δεν το λεω σαν πλεονεκτημα) και επαναλαμβανομενο οσο τπτ αλλο…εν τελει μετριο, με τις στιγμες του…

Εντελώς offtopic και άσχετο,το έχεις πιάσει το Californication?
Αν όχι απορώ! :stuck_out_tongue:

edit:
Kαι μια απλή αναφορά στον κορυφαίο της σειράς:

Θεός…