ASIAN DUB FOUNDATION 11.09.09 @Block 33 & 12.09.09 @ Gagarin

ASD εγγύηση. Ναι ρε, κάτι ξέρουμε από γκρουβ!
Άσε που πρέπει να ρεφάρω που δε μπόρεσα να ανέβω Λάρισα:cry:

Τα μελέ εκεί:)

Ki egw tha paw… Na ta spasw basika, den akous kathe mera tetoies mpantes. O CHANDRASONIC einai megali morfi telika!

Σορυ για τα greeklish, δεν ηξερα. Μου εβγαλαν κιτρινη καρτα! Σωστοι παντως…

Προλάβετε :wink:

Στο gagarin θα εχει εισητηρια το βραδυ σαββατο σιγουρα;
Ειμαι απο μακρια και δεν πολυγουσταρω και τα ιντερνετικα

Ναι θα έχει στο ταμείο :slight_smile:

Παιδια για οποιον δυσκολευεται για οποιοδηποτε λογο οικονομικα, ανθρωπινο ειναι, και δεν θελει χασει τη συναυλια ας στειλει ενα mail στο onestepfwd@yahoo.gr και θα βοηθησουμε οσο μπορουμε. Φυσικα δεν θα βγει προς τα εξω κανενα προσωπικο στοιχειο και ολα θα ειναι μεταξυ μας, ανθρωπινα ειναι αυτα.

ΞΗΓΑ? :-s

οντόπι, σήμερα τσιμπώ τίκετ. Ψηθήτε κ οι υπόλοιποι ε!

Το σκέφτομαι και εγώ αρκετά σοβαρά.

Επειδη εχουμε αρκετα τηλεφωνα απο παιδια που ειναι εκτος Αθηνας, ενημερωνουμε οτι μπορειτε να κανετε κρατηση εισητηριου στο onestepfwd@yahoo.gr . Απλα οσο πιο γρηγορα για να προλαβετε!
Thank you!

Μίλησα με Θεσσαλονίκη και λέει sold out!!!8O

Λοιπόν, δε θα πω πολλά, απλά ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΟ λάιβ σήμερα.

Αν εξαιρέσουμε ότι γαμήθηκε ο Δίας και τέλειωσε αργάμιση, οι ΑDF γάμησαν τα πάντα (και τα κοάλα μη σας πω), μιάμιση ώρα σετλιστ με όλα σχεδόν τα χιτς, πολύ ενεργητικοί όλοι τους, ειδικά ο θεός στα κρουστά που ήταν μεταλλόνι άγριο κι έμοιαζε σα να παιζε στους τέσταμεντ (έκανε και χορνς σε κάποια φάση). Όλα τα μέλη τα δώσαν όλα είτε με χορό, είτε με ξυραφιαστά ραπαρίσματα, γενικώς γαμώ. Flyover, Fortress Europe, Buzzin, Free Satpal Ram, κόσμος πολύς αλλά όχι πήχτρα, είχαμε χώρο να ξεβιδωθούμε στο χορό.
Είδαμε και μπανούλη() αλλά μας την έκανε και δε λικνιστήκαμε μαζί. Κι εγώ κι ο ρεντραμ πάντως παίζει να ερωτευτήκαμε κάπου 45 φορές σε ένα βράδι.
Το σαπόρτ καραμουζάτο ρεγκεσκαπανκ ευχάριστο, αλλά δεν τραβήξαμε και τα βυζιά μας.

Με το που έφτασα στο γκαγκάριν, εμφανίστηκε ο πιο ΤΙΜΙΟΣ τζαμπατζής έβα, γύρω στα 15-16 και παίχτηκε ο εξής διάλογος:

-Φίλε είσαι για το λάιβ?
-Ναι.
-Έχεις εισιτήριο?
-Ναι.
-Παίζει να μου το δώσεις να μπω κι εσύ να μείνεις έξω?
-εεεε… όχι?
-καλά, τουλάχιστον προσπάθησα!
:lol::lol::lol::lol::lol:
ΕΠΟC!

να πω την αμαρτια μου βαριομουνα τελειως να παω κι ας ηταν 10 βηματα απ το σπιτι μου:lol:
παντως εκει π ακουγα ενα υποκωφο ροκαδικο νταμπα ντουμπα απο το παραθυρο ξεκιναει ξαφνικα με μεγαλυτερη ταχυτητα ενα σολο sweet child o mine αι βγαζω το κεφαλι μ να ακουσω οτι προλαβαινω ο αθλιος:p

Καλοί οι Asian Dub Foundation , έκαναν 3 encore , πολύ “ζωντανοί” στη σκηνή και μετέδωσαν την ενέργειά τους στο κοινό. Έπαιξαν 1,5 ώρα. Είχε αρκετό κόσμο αλλά πολύ τσιγαρίλα , δυστυχώς. Τα ρούχα μύριζαν τσιγαρίλα , χωρίς να είναι ασφυκτικά γεμάτος ο χώρος. Καλύτερος εξαερισμός χρειάζεται.
Το ελληνικό συγκρότημα που έπαιξε νωρίτερα (reggae-ska-punk) , μου άρεσε αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του. Κάποιος που να το θυμάται;
Συμφωνώ με τον Bleedin Histrory για το θηριώδη τύπο που έπαιζε τα τύμπανα. Πραγματικά εντυπωσιακός από όλες τις απόψεις (παρουσία , παίξιμο , ενέργεια).:yes:
Μοναδικό μελανό σημείο της συναυλίας η ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ με την οποία εμφανίστηκαν οι Asian Dub Foundation. Βγήκαν στις [SIZE=“6”]23:50[/SIZE]. Ενώ το ελληνικό συγρότημα από τις 22:30 μέχρι τις 23:00 περίπου.[-X
Απαράδεκτη τόση καθυστέρηση!!!
Έκλειναν τα μάτια μου από τη νύστα!!!:sleep:

Καλοί οι Asian Dub Foundation , έκαναν 3 encore , πολύ “ζωντανοί” στη σκηνή και μετέδωσαν την ενέργειά τους στο κοινό. Έπαιξαν 1,5 ώρα. Είχε αρκετό κόσμο αλλά πολύ τσιγαρίλα , δυστυχώς. Τα ρούχα μύριζαν τσιγαρίλα , χωρίς να είναι ασφυκτικά γεμάτος ο χώρος. Καλύτερος εξαερισμός χρειάζεται.
Το ελληνικό συγκρότημα που έπαιξε νωρίτερα (reggae-ska-punk) , μου άρεσε αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του. Κάποιος που να το θυμάται;
Συμφωνώ με τον Bleedin Histrory για το θηριώδη τύπο που έπαιζε τα τύμπανα. Πραγματικά εντυπωσιακός από όλες τις απόψεις (παρουσία , παίξιμο , ενέργεια).:yes:
Μοναδικό μελανό σημείο της συναυλίας η ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ με την οποία εμφανίστηκαν οι Asian Dub Foundation. Βγήκαν στις [SIZE=“6”]23:50[/SIZE][-X. Ενώ το ελληνικό συγρότημα από τις 22:30 μέχρι τις 23:00 περίπου.
Απαράδεκτη τόση καθυστέρηση!!!
Έκλειναν τα μάτια μου από τη νύστα!!!:sleep:

oi plus dots ήταν το σαπόρτ.

Πολύ σωστά τα είπε ο οπλαρχηγός, το λάιβ ήταν πανέμορφο. Πολυσυλλεκτικό, κόσμος πολύς, και έμορφος (ρε πόσα μα πόσα αστέρια υπήρχαν!), με πολύ κεφάτη διάθεση και συμμετοχή. Ο ήχος σε γενικές γραμμές βοηθούσε την κατάσταση, και όσο πήγαινε το βράδυ το πάρτυ άναβε. Οι +… ήταν εντάξει. Η κολεκτίβα των ΑDF θεωρώ πως τα έδωσε όλα, πραγματικά όλοι ήταν ένας κι ένας. Καλά ο περκασιονίστας, όπως είπε ο Bleedin ήταν τεράστια μορφή! Το μόνο “παράπονο” που έχω, ήταν ότι κάτι τέτοιες μπάντες ίσως θα ταν καλύτερο να τις βλέπουμε σε ανοιχτούς χώρους, γιατί εκεί παίζουν μπαλάρα με γκολ από τα αποδυτήρια. Κάτι σαν το ποδόσφαιρο, παίζεται και σε κλειστό, αλλά δε λέει μια. Αλλά εντάξει, σιγά που με χάλασε κιόλας.

Το σετλίστ ήταν μαχίμι, με τα τραγούδια των ανκόρ να σκοτώνουν. Εντάξει, το τσιγάρο ήταν λογικό αφού υπήρχε καθυστέρηση. Α, και τώρα που το ανέφερα, ο νέος νόμος είναι φάντασμα…Επίσης δε με χάλασε που άργησε, αφού προλάβαμε μετρό. Στην τελική εντάξει μωρέ, σαββατόβραδο ήταν.

Χορέψαμε τρελά, τραγουδήσαμε και ξεφαντώσαμε. Α, και μου έκαναν εντύπωση και κάποιοι που έμεναν ακίνητοι. Πως μπορείτε ρε παιδιά. Φίλ δα μπιτ! Φλαϊόβα λέμε!

Εδιτ: επίσης θεϊλα συμπέρασμα που βγάλαμε με μπλίντιν: Ο dude κυκλοφορεί σε πολλά νούμερα! Μιλάμε ένας τύπος ήταν κανονικός σωσίας του:lol:

επερασαμε ομορφα ακουω! ενα τηλ δεν πηραμε![-X δεν σου ξαναπαιρνω δισκο:lol::stuck_out_tongue:

Ρεμάλι δε σε πήρα γιατί ξέρω πως εσύ δουλεύεις. Το λαμβάνω σοβαρά υπόψη μου σα σωστή κριτική όμως και σου υπόσχομαι να είμαι καλό παιδί από δω και πέρα.

Θεσσαλονικη ηταν πολυ καλοι. Πολυ ενεργεια και διαθεση και πολιτικοτατοι με αναφορες στο Δεκεμβρη και την αστυνομια. Απλα ειχε αφορητη ζεστη και παρα πολυ κοσμο κατι που αναγκασε πολυ κοσμο να μπαινοβγαινει συνεχως…