Asian Horror

τις περισσότερες που εχω δει τις γράψατε απλα να αναφέρω και αυτο :

ειναι διαμαντάκι ιδικά οι καμένοι θα το ευχαριστηθούν…

Mια ταινία που έχω σκυλίασει να δω αλλά δεν μπορώ να την βρω ούτε σε βίντεο κλαμπ ούτε σε τορεντ καλό (όσα βρισκω δεν έχουν πολλά seeds συνήθως) είναι το a tale of two sisters. Έχω ακούσει τα καλυτερα για αυτή τη ταινία αλλά ακόμα δεν μπόρεσα να την δω γαμωτο. Ας γράψει κάποιος 2 λόγια να την έχουμε και αυτήν εδώ μέσα.

*επίσης όποιος έχει κανέναν καλό τορεντακι η λινκ απο rapid ας κάνει έναν κόπο να μου στείλει ένα μνμ :stuck_out_tongue:

Ωραία ταινία με καταπληκτική ατμόσφαιρα…Από τις καλύτερες που έχω δεί !Την έχω σε dvd (Τartan Asian Extreme, μια έποχη τα έπαιρνα σαν τρελός,τα είχε το play.com 4-5 ευρώ!).Αν αξιωθώ να το riparw, θα σου πω…

Dead ο άγιος βαγγελης(γιατί άγιος βασιλης δεν υπάρχει) σου έστειλε μήνυμα…
διαλέγεις και παίρνεις.

thanks st. vaggelis 8):lol:

Άξια αναφοράς αποτελούν τα παρακάτω :

01. INNER SENSES (2002)

Μια γυναίκα βλέπει διάφορα οράματα με πνεύματα (πρωτότυπο)…Επισκέπτεται ένα ψυχολόγο για να της λύσει το πρόβλημα αλλά αυτός όχι μόνο δεν της βρίσκει εξήγηση (θεραπεία πείτε όπως νομίζεται!), αλλά αρχίζει και ο ίδιος να βλέπει τα ίδια! Απίστευτη ατμόσφαιρα που παίζει πολύ με τα νεύρα σου και σε έχει συνέχεια στην ‘τσίτα’!!

02. ΟΝΕ MISSED CALL (2002, 2005, 2009)

Tρείς ταινίες έχουν κυκλοφορήσει με τον τίτλο One Missed Call (το αμερικάνικο re-make δεν το αναφέρω…) από τις οποίες η πρώτη ήταν καλή οι υπόλοιπες δύο συμπαθητικές…
Η υπόθεση τώρα, ξαφνικά μια παρέα από έφηβους αρχίζουν να δέχονται στο κινητό τους ηχητικά μηνύματα, που περιεχόμενο τους είναι οι κραύγες τους 30 δευτερόλεπτα πρίν πεθάνουν!!Και όπως καταλαβαίνετε σιγά-σιγά η παρέα μειώνεται δραματικά…

03. APARTMENT 1303 (2007)

Στο διαμέρισμα 1303 ένα κοριτσάκι 13 ετών κάνει πάρτυ για τα γενέθλια του και ξαφνικά πηδάει από το μπαλκόνι και σκοτώνεται!Η μητέρα της τρελαίνεται και η μεγαλύτερη της αδερφή αποφασίζει να ερευνήσει την υπόθεση…Αυτό που ανακαλύπτει είναι πως σε εκείνο το διαμέρισμα έχουν προήγηθει πολλές αυτοκτονίες νεαρών κοριτσίων και σε συνδιασμό με ένα ημερολόγιο που βρίσκει (το οποίο εξιστορεί την ιστορία των πρώτων ιδιοκτητών του διαμερίσματος) βγάζει άκρη…
Ωραία ταινία - όχι ιδιαιτερα πρωτότυπη και αύτη αλλά από τις καλέ!!!

04. CELLO (2005)

Η παραπάνω είναι από τις αγαπημένες μου!! Μια καθηγήτρια τσέλου,καθώς γυρνάει σπίτι μέτα από έναν διαπληκτισμό που είχε με μια μαθητριά της, τη γλυτώνει τελευταία στιγμή από ένα τρακάρισμα με το αύτοκίνητο…Τη επόμενη μέρα βγαίνει για μια βόλτα με την μικρή της κόρη, ή οποία βλέπει ένα τσέλο και της ζητάει να το αγοράσει…Μετά την αγορά τα πράγματα δεν πάνε καλά και η πρωταγωνίστρια ψάχνει να βρεί την αιτία του κακού…Δεν γράφω τίποτα παραπάνω για την ύποθεση γιατί όλα τα ύπολοιπα θα ήταν spoiler και δεν λέει…

τα επη τα εχετε αναφερει

mike -visitor Q (εχει το ιδιο περιπου θεμα με το θεωρημα του πασολινι)
mike- ichi the killer (παιζει ο tsukamoto σε αυτην την ταινια, τον μποντιμπιλντερα:lol:)

tsukamoto -tetsuo (εχει βγει και tetsuo 2εγχρωμο οχι τοσο καλο οσο το πρωτο)
guinea pig -εχω δει τα 2 πρωτα ,oπου βασανιζουν και πετσοκοβουν μια γυναικα χωρις λογο

να προσθεσω :

meatball mashine (μοιαζει με tetsuo αλλα φυσικα ενα ειναι το tetsuo)

rubbers lover (γιατι γουσταρουμε cyber-ριλες )

The Bottled Fools - Hellevator