Asphyx!

Καφές 3 ευρώ και προμο δισκάκι μαζί, μην τον πιείς ξεροσφύρι.:stuck_out_tongue:

Λιγοτερη γκρίνια παιδιά, τι να πούμε εμείς που δεν ζούμε Αθήνα και δεν θα τους δούμε.

Η προπωληση συνεχιζεται!

Στο Metal Era 17 με promo (Obduktion ή ενα compilation)

so don’t worry:)

ρε ακουσα 2 καινουργια απο το myspace…τι ειναι τουτα μανα μου 8O8O8O χαμος στο ισιωμα λεμε…ειδικα το scorbutics κατεδαφιζει παραγκες, σπιτια και λοιπα οικοδομηματα 8O

ωραιος ο haliseco, τα τσεκαρα κ εγω,

ποιοτης ΑΑΑ

7 ΙΟΥΝΙΟΥ 2009: Ολοι ψηφιζουμε ASPHYX.:thumbup:
Η καλπη εχει στηθει στο mosh-pit του ΑΝ :wink:

Εισιτήριο τσιμπήθηκε… Και το γαμάτο ποιό είναι; Όχι τόσο για Asphyx, αλλά για Dead Congregation βέβαια!!!

εισαι βεβηλος γιαυτο που ειπες, αλλα μαλλον εισαι βεβηλος ετσι κ αλλιως με τετοια ακουσματα.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλτατε!!!:stuck_out_tongue:

Τους Asphyx τους θυμάμαι σε κάτι 7’’ στο γυμνάσιου που τελικά κατέληξαν φριζμπι! Υπάρχουν ακόμα αυτοι ? 8O

πες οτι κανεις πλακα…

Μπά…βάσικα οταν ήμουν 15 μου άρεσαν πολυ τα 7’’ και είχα αρκετα τα οποιά τα έχει ένας κολλητος τωρα, αλλα θυμάμαι πολλά, ένα βράδυ κατέληξαν φρίζμπι…
Θυμάμαι, ένα Anathena split με My Dying Bride, ένα Rotting Christ split Monumentum, κάτι Benediction, Entombed, πολυ πράμα…

Ξέρεις ήταν οι εποχές των fazine, tape trade κ.α να φανταστεις πριν απο κανα 4 χρόνια που καθάριζα τα συρταρια μου και τα μπαουλα μου βρηκα γραμματα του κιθαρίστα των Arch Enemy.

Bλασφημε!!!

Bump!

Την Κυριακή ωρέ! Έχει ψαρέψει κανείς κάνα σετλίστι?

Προσπάθησα εγώ αλλά το μόνο που σήκωσα ήταν …

μια τσιπούρα :lol2:

καλά για σένα θα φέρω το υπερμπρούταλ μαδέρι μου και θα σε κυνηγάω ε! :stuck_out_tongue:

Το Last one on earth ξεθάφτηκε σήμερα και παίζει στο ριπίτ κάνα 3ωρο περίπου.
Ε ρε τι έχει να γίνει!!!

Μακαρι να παίξουν ολόκληρο το υπερ επος και ας μην παίξουν νότα από τα άλλα. serenade in lead! τι να λέμε τώρα.

Επίσης το κλου της βραδιάς θα είναι αν καταφέρω και ψήσω και τον mandrake να έρθει μαζί μου. Χο χο χο! :smiley:

Επηραμε χθες εισιτηριακι. Και btw παιζει να τελειωσαν τα της προπωλησης.

Edit: Ξεχασαμε το σημαντικοτερο. Ναι. Setlist που λετε. Ενα πιο παλιο κι ενα καινουργιο.

[spoiler]01. Vermin
02. M.S. Bismarck
03. The Sickened Dwell
04. Eisenbahnmörser
05. The Krusher
06. Abomination Echoes
07. Diabolical Existence
08. Asphyx (Forgotten War)
09. Wasteland of Terror
10. The Rack

  1. (???)
  2. (???)

01.Vermin
02. Abysmal Arc
03. The Krusher
04. The Sickening Dwell
05. Serenade In Lead
06. Pages In Blood
07. Food For The Ignorant
08. Asphyx (Forgotten War)
09. Wasteland Of Terror
10. The Rack[/spoiler]

Ειμαι ο Γιαννης και μολις τελειωσα.

σωστα ολα αυτα που λες, οντως πιστευω οτι μαζι με Ιnveracity ειναι τα σημαντικοτερα groups που εχουν βγει απο Ελλαδα στο death metal αλλα για να φτασουν σε υψηλο επιπεδο ειναι δυσκολο γιατι τεχνικα δεν πληρουν τις προυποθεσεις.

Δες Hour Of Penance για παραδειγμα η’ μπαντες οπως οι Psycroptic,Αbysmal Dawn,Vale Of Pnath,Fleshgod Apocalypse,Reciprocal.
Αυτες οι μπαντες εχουν φερει φρεσκαδα στη σκηνη.

Εμμ, βασικα δεν εννοω σε εμπορικο, αλλα σε ποιοτικο επιπεδο. Δεν ξερω πως το πηρες δλδ, επειδη το τεχνικο θεμα δε νομιζω πως εχει ιδιαιτερη σχεση. Τους Αbysmal Dawn π.χ. τους ξερω κι ομολογουμενως ανηκουν σε μια φαση που και καλη ειναι και πουλαει. Γενικα μιλωντας.

Και βσκ ξερω πως ακουγομαι υπερβολικος, αλλα… το πιστευω. Ειμαι και λιγο δυσκολος, παιζει τον ρολο του κι αυτο… επειδη πολλα μπορει να μ αρεσουν, αλλα δυσκολα θα μου κανουν το μεγαλο ΜΠΑΜ.

Απο πιο καινουργια death metal παντως, εντυπωση μου εκαναν αυτοι οι Funebrarum.

ουτε εγω εννοουσα εμπορικα ισα ισα που οι μπαντες που ανεφερα ειναι πολυ πιο δυσκολο να πιασουν εμπορικα λογω των πολυπλοκων συνθεσεων τους.

απλα λεω οτι αυτες οι μπαντες (+ Οrigin,Necrophagist,Spawn Of Possession παλιοτερα Decapitated πριν γινουν γνωστοι) αλλαξαν το death metal ηχο στα 00ς.

οι DC ειναι πολυ καλη μπαντα αλλα δεν ειναι τετοιου επιπεδου.
ειναι old school φαση,ωραια κομματια,βγαζουν αρρωστια αλλα το death metal πρεπει να κοιταει και μπροστα,να εξελισεται.