Μastodon Vs. Baroness

Εδώ σας έχω. Ζαλίστηκα με τη εν λόγω σύγκριση παντού. Βγάλτε εδώ τα λυσσακά σας.

Άμα θέλετε εξειδικεύστε το και Crack the skye Vs. Blue Record, δε με νοιάζει.

Ας μιλήσουν οι ψήφοι.

Εντιτ: παρακαλώ σκοτωθείτε όμορφα, ενώ την κάνω για δισκοεξόρμηση, μη δω αίματα στο πάτωμα όμως.:stuck_out_tongue:

Το ότι δεν έχουν καμία σχέση γιατί δεν μπήκε στις επιλογές;:):!:

Mήπως γιατί δεν ισχύει :?:

:wink::!:

σωστος…ειδικα με το τελευταιο, εχουν αρχισει να εχουν πολλα κοινα στοιχεια!:wink:

ρε παιδια κατι συμβαινει

δεν ξερω

δεν γινεται να μην εντοπιζεις κοινα στοιχεια στις 2 μπαντες

δεν ειναι οτι οι μεν παιζουν σαν darkthrone
και οι αλλοι σαν evanescence

ειναι σαν να λεμε οτι οι vader δεν εχουν σχεση με τους slayer ή τους morbid angel

αληθεια ποσοι εντοπιζουν οτι εχουν κοινα σημεια και ποσοι πως δεν εχουν
να εχουν ακουσει ομως και τις 2 μπαντες
οχι πχ μονο το blood and thunder απο mastodon

Άδικο πολλ.

Mastodon ρε… κλειδώστε το poll, δεν έχει νόημα.

οι βισονες αυτη τη στιγμη ειναι καλυτεροι και απ’ τους δυο.
τα 2 ιπι baroness ειναι φοβερα, οπως και τα 3 πρωτα των μαστοδοντων.
αμα τεθει συγκριση στις πρωτες κυκλοφοριες, ναι οι μαστοδοντες νικαν.
αλλα! κοκκινο και μπλε κερδιζουν blood mountain και crack the skye.
και βεβαια υπαρχουν ομοιοτητες αλλα ο ενας εχει επηρεαει τον αλλον, με τη διαφορα οτι στο blue record ακους ριφφ (που γι’ αυτο ακουμε αυτου του τυπου τις μπαντες) και οχι παπαρολογιες.

poll για μαλλιοτράβηγμα χωρίς επιλογή “lionel ritchie”/“tina turner”/“τσέχες και λοκ” κλπ δεν είναι ροκιν πολλ. [-X

ον τοπι ε δε νομίζω να μην ξέρετε την άποψή μου για τους μπαρονές… :stuck_out_tongue:

:wink::!:

Η οποία είναι ίδια με τη δική μου ξερωγω.

Πείτε όχι στα υποκατάστατα.

Αν συνθέσουμε δισκογραφία High On Fire και Baroness φτιάχνουμε μια μπάντα που πλησιάζει αρκετά Mastodon. Αν βάλουμε και Big Business μαζί στους άλλους 2, τότε έχουμε μια όμορφη κόντρα. =)

^
Οι Baroness μου μοιάζουν ψεύτικοι.
Δεν ξέρω γιατί.
Πραγματικά, πριν ακούσω ήμουν εναντίον τους.:stuck_out_tongue:
Αυτή η mastodon wanna be - σλατζοντουμοποστμεταλλοειδή - είμαστε δύσκολοι στο άκουσμα με απωθεί.
Ούτε τα εξώφυλλά τους μ’αρέσουν.

Μαστοντον ρε παλιανθρωποι.Επη σαν το Mother puncher,iron tusk,blood mountain,crystal skull,crack the sky,the last baron,seabeast,και ολα τα υπολοιπα δεν ξαναγραφονται.Ασε που δεν εχουν φωνητικα οι baroness γιαυτο εχουν χασει απο την αρχη.

Βασικά βρήκα τι δεν μ’ αρέσει σ’ αυτούς (ακούγοντας το πρώτο ep).

Τα maiden riffs. Τα οποία έχουν και μέιντεν ήχο, αντί να είναι πιο “σάπια” όπως θα έπρεπε για το είδος.
Γενικά μπαντούλα της σειράς μου φαίνονται.

Έχουν φωνητικά οι mastodon δηλαδή?

Δν ξερω εσυ τι λες?

Oι επικριτες τους λενε οτι μονο τα εξωφυλλα τους αξιζουν.

Οχι.Γι’αυτο και μας αρεσουν!

παντως Nightwing αν εχεις ακουσει μονο το “March of the Fire Ants” σου συνιστω ν’ ακουσεις και ολοκληρο το Remission.

To χω ακουσει ολο το remission.Α,και δεν ειπα το “March…”,“Mother Puncher” ειπα.:stuck_out_tongue:

Φανατικος μαστοντονακιας απο δω.

αερα…mastodon!!!