Μastodon Vs. Baroness

Όχι ρε φούστη! Ξέχασα να βάλω επιλογή Αλκίνοοσιωαννίδης :expressionless:

Τι κάνω εγώ ο τρουμέταλος εδώ μέσα? Πάω να φύγω εβαλες.Τον τραγουδιαρη γιατι οχι?

Mastodon ω ρε.


Listening to: Iron Maiden - Wasted Years
via FoxyTunes

Τι να πω τωρα δηλαδη??? Μα ΦΥΣΙΚΑ M A S T O D O N :respect::band:οι ανθρωποι ειναι απιστευτοι μουσικοι, συνθετες, παικτρονια και ειδικα το Crack The Skye ειναι απο τα πιο ιδιαιτερα και τελεια αλμπουμ και για εμενα το καλυτερο της δεκαετιας μακραν ( το μονο που το κοντραρει και μου αρεσει επισης τρελα ειναι το Toxicity…)

μαλιστα, ανοιξε και το ροκ χαρντ οταν ευκαιρησεις.

Νταξει μπορεις να το πεις το καλυτερο του χρονου αν πιστευεις ετσι,αλλα οχι και δεκαετιας.

Κοιτα σιγουρα απο το 2000 και μετα εχουν βγει πολλα καλα αλμπουμ, αλλα απλα καλα,αλλα αξιολογα, αλλα παρα πολυ δυνατα με προοπτικες να αφησουν ιστορια… Το θεμα ειναι οτι αυτο το αλμπουμ το Crack The Skye μαζι με το Toxicity ειναι νομιζω τα αλμπουμ που θα μνημονευονται περισσοτερο στο μελλον σαν τα πιο επιδραστικα και ιστορικα αλμπουμ της δεκαετιας που σε λιγο τελειωνει… Σπανιως αλμπουμ γινεται να με αγγιξουν τοσο πολυ απο την πρωτη ακροαση και καθε φορα να νιωθω ολο και πιο ‘‘δεμενος’’… Να μην το βαριεμαι ποτε, οποια στιγμη και να το βαλω μεσα στην μερα, σε οποια ψυχικη κατασταση και να βρισκομαι…

Ειναι απλα αριστουργηματικο και ο καθενας μπορει να το ‘‘νιωσει’’ και να το ερμηνευσει με τον τροπο του…

Το ιδιο και η δισκαρα των θεων gojira “From Mars to Sirius”
Το ιδιο και αλλα τοσα αλμπουμς.Αυτο παει συμφωνα με αυτον που τα ακουει.

Αυτα στα λεει ενας φανμποης των μαστοντον τωρα.

Πολυ καλο το From Mars To Sirius και πολυ καλοι και οι Gojira, αλλα αποψη μου ειναι οτι Mastodon, δεν θα γινουν ποτε… Ειδικα στιχουργικα δεν τους πλησιαζουν καν… Παραδεχομαι οτι ειμαι ‘‘αρρωστακι’’ με τους Mastodon αλλα πραγματικα πιο αλμπουμ ειναι πιο εμνευσμενο απο το Crack The Skye απο το 2000 και μετα? Θεωρω οτι οι Mastodon αν διορθωσουν τα live φωνητικα τους, θα ειναι το next big thing στο Metal και σε πολλα χρονια θα συγκρινονται με πολλα απο τα Ιερα Τερατα αυτου του χωρου…:metal:

Και εχουν γινει κιολας σαν τους μαστοντον.Μαζι με αλλα 2-3 συγκροτηματα ειναι οι συνεχιστες της μεταλ.

Και αυτο που πεταξες με τους στοιχους ειναι ακυρο.

nightwing.

ΑΥΤΟ=ΣΤΙΧΟΣ

ΑΥΤΟ=ΤΟΙΧΟΣ

AYTO=ΣΤΟΧΟΣ

Λέξη ΣΤΟΙΧΟΣ δε μπαίζει. οκ?

Ειναι νεα λεξη.

Ωραιος τιχος

ανθρωπε μου τι ναρκωτικα παιρνεις;
δλδ ο ορισμος του μουλτι/σουπερ/ντουπερ φεησπαλμ σκηνικου.
κοψε τα σε παρακαλω.

Ακυρο? Στα 2 πρωτα αλμπουμ τους ειδικα στο Terra Incognita και το The Link δεν νομιζω οτι γραφουν καλυτερα απο τα θεικα Leviathan και Blood Mountain…

Γνωμη μου ετσι… Περι ορεξεως…

Φσστ,φιλος τα 2 πρωτα αλμπουμ των μαστοντον δεν ειναι το leviathan και το blood mountain

Crack The Skye βερσους Malval πολ ΤΩΡΑ.

συγχώνευση με φεησπαλμ θρεντ άμεσα όμως!

Από την αρχή φαινόταν οτι θα είχε επική κατάληξη το thread.

Εννοειται οτι ξερω οτι το πρωτο τους αλμπουμ ειναι το Remission απλα εβαλα τα επομενα 2, γιατι τα θεωρω ‘‘μεγαλο’’ αλμα στιχουργικα…

Απο τη στιγμη που αναφερεται το ονομα μαστοντον τα παντα επικα.:stuck_out_tongue: