Astral Aeon/Gospel of grief/Nipenthis!

BLACK METAL LIVE ON 24/01/2009 AT ON STAGE CLUB (KONDRIGKOTONOS 54, ATHENS) ASTRAL AEON GOSPEL OF GRIEF NIPENTHIS STARTING TIME: 20:00 ENTRANCE: 8 EURO (DRINK INCLUDED) ASTRAL AEON DEBUT ALBUM ALSO AVAILABLE

ζητώ συγγνώμη για τα κεφαλαία, αλλά έτσι το βρήκα και το έκανα επικκόληση εδώ!!

Θα είμαστε εκεί όλοι η τρελοπαρέα!!!

Γαμωτο δυστυχως δεν θα μπορεσω να κατεβω με τα διαβασματα και την κωλοδουλεια…Περιμενω ρεπορτ!

Fuck, παίζουν οι Nipenthis; Πολύ θα ήθελα να τους δω live (Αντώνη, that’s a promise :Ρ). Επίσης, οι Gospel of Grief είναι μπαντάρα και πραγματικά θα ήταν ευχής έργο να τους δει κάποιος live.
Πολύ καλό setlist.

Δυστυχως λογω διαβασματων και δουλειας δε μπορεσα να κατεβω για το λαιβ…Κριμα γιατι οι γκοσπελ ειναι φιλαρακια και γουσταρω πολυ και τους αστραλ!Καποιος που πηγε κανα ινφο??

Χάλια ήχος και απαραάδεκτη συμπεριφορά από το κοινό!!! Ότι και να πω είναι λίγο. Τους πρώτους δεν τους πρόλαβα και πολύ καθώς όταν έφτασα σκότωναν τo King of a Stellar War…τα παιδιά θέλουν πολύ δουλειά και προφανώς είχαν μαζέψει όλη την τάξη τους-μιας και όλοι ήταν πιτσιρίκια, που την έκαναν αμέσως μόλις τελείωσαν το set τους.
Οι Gospel Of Grief είναι πολύ δεμένη μπάντα και ο frontman έδωσε ρέστα…αν και έφερε στι μυαλό κάτι από Ghaal…οι κιθάρες ήταν πολύ πίσω και τα drums φουλ τριγκαρισμένα σε εκνευριστικό βαθμό!
Οι Astral Aeon έπαιξαν μεταξύ συγγενών και φίλων, γύρω στα 15 άτομα πρέπει να είχαν μείνει και οι μπάντες που έπαιξαν πριν δεν έκαναν καν τον κόπο να τους παρακολουθήσουν(!!!) παρόλα αυτά γάμησαν παίζοντας κομμάτια από το άλμπουμ τους που κυκλοφορεί συν 2 διασκευες σε Burzum και Bathory.
Mετά μην γκρινιάζετε γιατί η σκηνή πάει σκατά…

gia to oti skotwnan to king of a stellar war, an oi sun8hkes htan pio an8rwpines kai o hxolhpths den htan toso anais8htos den nomizw oti 8a eixe auto to apotelesma. toulaxiston auta ta “pitsirikia” exoun mesa tous to feeling kai goustaroun polu auto pou kanoun. kai nomizw den paizei rolo h hlikia… se 2 xronia pantws otan tous deis alla 8a les :):smiley:

Τα greeklish απαγορεύονται.

8O8) απαγορεύονται; Δεν το λέει πουθενά

http://www.rocking.gr/modules/forum/announcement.php?f=31

οκ σορρυ δεν το διάβασα

Mακάρι να γίνει όπως λες, δεν έχω πρόβλημα με την ηλικία των παιδιών, άλλωστε είπα ότι θέλουν δουλεία. Ο ήχος ήταν χάλια σε όλες τις μπάντες αλλά είναι απαράδεκτο στο τελευταίο συγκρότημα να μένουν 15 άτομα…αυτό το έχω δει και στους Order of the Ebon Hand πριν μερικά χρόνια σην Πετρούπολη. Αυτό είναι που με πείραξε όπως και το γεγονός ότι δεν έκατσαν ούτε οι μπάντες να δουν τους τελευταίους. Όχι δεν είμαι μέλος των Astral Aeon :stuck_out_tongue:

vasika uphrksan polla provlhmata kai polles malakies auton ton kairo :stuck_out_tongue: kai nai, polu douleia :stuck_out_tongue: edaksei kaneis den einai teleios!:smiley: βασικά υπήρξαν πολλά προβλήματα αυτόν τον καιρό :stuck_out_tongue: και ναι, χρειάζεται πολύ δουλειά, κανείς δεν είναι τέλειος! όσο για το ότι στους Astral είχαν μείνει ελάχιστα άτομα συμφωνώ μαζί σου… γι αυτό η ελληνική σκηνή είναι τόσο χαμηλά, γιατί δεν την supportάρει σχεδόν κανεις…

καλά παίζει να έγραψα 2 φορές το κάθε πραάγμα #-o

Τι εννοεις τα ντραμς στους Gospel ηταν φουλ τριγκαρισμενα? Εγω που τους ακουσα μονο οι κασες ηταν τριγκαρισμενες(πραγμα λογικο).Ο ηχος μπορει να μην ηταν καλος αλλα γι αυτο δεν φταινε τα παιδια νομιζω…

Πρόσφατα πληροφορήθηκα για το φόρουμ του ροκινγκ και συγκεκριμενα το οτι γινονται συζητησεις σχετικα με συναυλιες και κυκλοφοριες συγκροτημάτων οχι απο δισκοκριτικους αλλά και απο απλους ακροατές (όπως ειμαι και εγω).Ψαχουλεύοντας λοιπόν το φορουμ όλες αυτές τις μέρες έτυχε να πέσω σήμερα στο ποστ για αυτο το λαιβ όπου έτυχε να ειμαι και εγω εκει.Δημιουργησα λοιπον πριν 5 λεπτα λογαριασμο ωστε να απαντησω στο δικο σου ποστ γιατι η μαλλον ειμαι χαζη ή κουφή η ημουν σε διαφορετικο λαιβ.
Όσον αφορα το review σου δεν πιστεύω οτι ηταν και πολυ “αντικειμενικό”.
Συμφωνώ εως ενα σημείο οτι η πρωτη μπαντα λογω του οτι απαρτιζοταν απο 16χρονα παιδια δεν είχε καλη εμφανιση ουτε ηταν καλη παιχτικα αλλα με τι μετρα και σταθμα μπορεις να κρινεις και να συγκρινεις ενα τετοιο συγκροτημα.Οποτε καλο θα ηταν να ειμαστε επιοικεις και να ενθαρρυνουμε παιδια να ασχολουνται με την μουσικη απο το να παιζουν παιχνιδια στο pc.
Και παμε παρακατω…
Το επόμενο γκρουπ κατα την γνωμη μου ήταν ανταξιο των περιστασεων,πολυ δεμενο,με τραγουδιστη εξω απο τα ελληνικα δεδομενα(σπανια συναντω στην ελλαδα τραγουδιστες που να ειναι ταυτοχρονα και performers) το οποιο τελικα και προς μεγαλη μου εντυπωση,δεν “βολευτικε” με καποια διασκευη η οποια θα το εκανε πιο catchy στο κοινο…Επαιξε την μουσικη του,λιγα κομματια ωστοσο(και αυτο ειναι ενα αρνητικο) και κατεβηκε.Παρεπιπτοντως,αυτο που ελεγες για τα τριγκερς δεν το σχολιαζω…διοτι πρωτον μονο οι κασες ειχαν απο οτι ακουσα(ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος) και δευτερον οι non-triggers εποχες των darkthrone δεν υπαρχουν πια…
Οσον αφορα,τελος, το συγκροτημα των φιλων σου (απο οτι καταλαβα απο τα ποστς σου),τυγχανει να τους βλεπω συνεχως τα τελευταια 4 χρονια σε λαιβ εμφανισεις τους.Τους εχω ευχαριστηθει πολλες φορες,αλλα τους εχω βαρεθει αλλο τοσο.Δεν το λεω με κακια ή με εμπαθεια αλλα σιγουρα θα περιμενα κατι πολυ καλυτερο απο εκεινους στο περασμα αυτων των 4 χρονων.Δεν μπορω να σχολιασω κατι παραπανω για την εμφανιση τους γιατι ηταν ακριβως ιδια με αυτην μια εβδομαδα πριν με Vigour, unholy ritual και Shining οπου παλι τους ειδα και εντελει δεν ειχα λογο να τους δω παλι.
Τελος οσον αφορα αυτο που λες περι ελληνικης σκηνης,εχεις δικιο.Πρεπει οι bands να βοηθουν και να στηριζουν η μια την αλλη και να ειναι ολοι αγαπημενοι.Ομως δυστυχως αυτο που προυπαρχει στην ελληνικη σκηνη(απο τις παλιοτερες μπαντες κ καταστασεις) ειναι τα μαχαιρωματα και η αδιαφορια.Οποτε λογικο φαινεται αυτο που συμβαινει (αν και ειναι κακο).

ΥΓ. το νοημα των reviews ή των “και καλα” reviews ειναι να πληροφορουμε αυτους που δεν πηγαν,για το πως ηταν το λαιβ αλλα και για να ανταλλαξουν αποψεις αυτοι που πηγαν.Δεν ειναι ουτε για να προωθουμε τους φιλους μας και τις φιλικες bands ουτε για να ριχνουμε λασπη στις αλλες bands για να βγουνε οι φιλοι μας γαματοι.Αυτο ειναι μιζερια!και αυτο παει πισω την ελληνικη σκηνη…
Ο νοων,νοητω

Πρόσφατα πληροφορήθηκα για το φόρουμ του ροκινγκ και συγκεκριμενα το οτι γινονται συζητησεις σχετικα με συναυλιες και κυκλοφοριες συγκροτημάτων οχι απο δισκοκριτικους αλλά και απο απλους ακροατές (όπως ειμαι και εγω).Ψαχουλεύοντας λοιπόν το φορουμ όλες αυτές τις μέρες έτυχε να πέσω σήμερα στο ποστ για αυτο το λαιβ όπου έτυχε να ειμαι και εγω εκει.Δημιουργησα λοιπον πριν 5 λεπτα λογαριασμο ωστε να απαντησω στο δικο σου ποστ γιατι η μαλλον ειμαι χαζη ή κουφή η ημουν σε διαφορετικο λαιβ.
Όσον αφορα το review σου δεν πιστεύω οτι ηταν και πολυ “αντικειμενικό”.
Συμφωνώ εως ενα σημείο οτι η πρωτη μπαντα λογω του οτι απαρτιζοταν απο 16χρονα παιδια δεν είχε καλη εμφανιση ουτε ηταν καλη παιχτικα αλλα με τι μετρα και σταθμα μπορεις να κρινεις και να συγκρινεις ενα τετοιο συγκροτημα.Οποτε καλο θα ηταν να ειμαστε επιοικεις και να ενθαρρυνουμε παιδια να ασχολουνται με την μουσικη απο το να παιζουν παιχνιδια στο pc.
Και παμε παρακατω…
Το επόμενο γκρουπ κατα την γνωμη μου ήταν ανταξιο των περιστασεων,πολυ δεμενο,με τραγουδιστη εξω απο τα ελληνικα δεδομενα(σπανια συναντω στην ελλαδα τραγουδιστες που να ειναι ταυτοχρονα και performers) το οποιο τελικα και προς μεγαλη μου εντυπωση,δεν “βολευτικε” με καποια διασκευη η οποια θα το εκανε πιο catchy στο κοινο…Επαιξε την μουσικη του,λιγα κομματια ωστοσο(και αυτο ειναι ενα αρνητικο) και κατεβηκε.Παρεπιπτοντως,αυτο που ελεγες για τα τριγκερς δεν το σχολιαζω…διοτι πρωτον μονο οι κασες ειχαν απο οτι ακουσα(ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος) και δευτερον οι non-triggers εποχες των darkthrone δεν υπαρχουν πια…
Οσον αφορα,τελος, το συγκροτημα των φιλων σου (απο οτι καταλαβα απο τα ποστς σου),τυγχανει να τους βλεπω συνεχως τα τελευταια 4 χρονια σε λαιβ εμφανισεις τους.Τους εχω ευχαριστηθει πολλες φορες,αλλα τους εχω βαρεθει αλλο τοσο.Δεν το λεω με κακια ή με εμπαθεια αλλα σιγουρα θα περιμενα κατι πολυ καλυτερο απο εκεινους στο περασμα αυτων των 4 χρονων.Δεν μπορω να σχολιασω κατι παραπανω για την εμφανιση τους γιατι ηταν ακριβως ιδια με αυτην μια εβδομαδα πριν με Vigour, unholy ritual και Shining οπου παλι τους ειδα και εντελει δεν ειχα λογο να τους δω παλι.
Τελος οσον αφορα αυτο που λες περι ελληνικης σκηνης,εχεις δικιο.Πρεπει οι bands να βοηθουν και να στηριζουν η μια την αλλη και να ειναι ολοι αγαπημενοι.Ομως δυστυχως αυτο που προυπαρχει στην ελληνικη σκηνη(απο τις παλιοτερες μπαντες κ καταστασεις) ειναι τα μαχαιρωματα και η αδιαφορια.Οποτε λογικο φαινεται αυτο που συμβαινει (αν και ειναι κακο).

ΥΓ. το νοημα των reviews ή των “και καλα” reviews ειναι να πληροφορουμε αυτους που δεν πηγαν,για το πως ηταν το λαιβ αλλα και για να ανταλλαξουν αποψεις αυτοι που πηγαν.Δεν ειναι ουτε για να προωθουμε τους φιλους μας και τις φιλικες bands ουτε για να ριχνουμε λασπη στις αλλες bands για να βγουνε οι φιλοι μας γαματοι.Αυτο ειναι μιζερια!και αυτο παει πισω την ελληνικη σκηνη…
Ο νοων,νοητω

lesmiserable ποιου Gospel-α γκομενα εισαι (αν δεν εισαι φεηκ ενος απ’αυτους);

Δυστυχως αγαπητε μου πεσατε πολυ εξω…
Το συγκροτημα δεν το γνωριζω καν…
Αν εχετε φτασει στο σημειο να πιστευετει οτι ειμαι γκομενα καποιου,τοτε λυπαμαι γιατι η μιζερια και η κατινια σαςεχει φτασει σε πολυ υψηλα επιπεδα…και δεν μου φαινεται τιποτα πια παραλογο απο οσα διαβασα και ειδα στα προηγουμενα ποστς.
Απλα λυπαμαι,γιατι εγω θα παραμεινω μια κοινη ακροατρια του ειδους,αλλα εσεις θα σαπιζετε πιστευοντας οτι σας κυνηγουν οι γκομενες των αλλων συγκροτηματων και οι κλικες…
Και η πλακα ειναι οτι με τους astral aeon εχω ανταλλαξει και 2 κουβεντες σε διαφορα λαιβ,τους αλλους ουτε καν τους εχω δει αβαφτους…χεχε
:lol::lol::lol::lol:

Μην είστε μαλάκες. Οι Gospel of Grief είναι και γαμώ τις μπάντες. Δεν συγκρίνονται με τίποτα των τελευταίων χρόνων στο hellenic blackmetal, παίζουν riffάκια που ακόμα και οι RC θα ζήλευαν. Τώρα να κυκλοφορήσει το καινούργιο να σας φύγει η μαγκιά …
Όσο για Nipenthis, μην τρελαθούμε κιόλας, τα άτομα είναι 16 χρονών και είδη ξεπερνούν άλλους και άλλους. Απλά έχετε μάθει, ότι βλέπετε να είναι συναυλία Christ/Flesh και πάνω. Δεν γίνεται ρε σεις, γιατί απλώς δεν γίνεται.

Και τέλως, Laskos τα εξυπνακίστικα αστειάκια σου ακολουθούνται από μία ξηγημένη απάντηση. Take care my friend…