Atheist - Jupiter

Ο καινούργιος δίσκος των ATHEIST είναι έτοιμος και θα κυκλοφόρησει 8 Νοεμβρίου από τη Season Of Mist !!!

Track list :

[ol]
[li] Second to Sun[/li][li] Fictitious Glide[/li][li] Fraudulent Cloth[/li][li] Live and Live Again[/li][li] Faux King Christ[/li][li] Tortoise the Titan[/li][li] When the Beast[/li][li] Third Person[/li][/ol]

Εννοείται αναμένουμε απ΄τους καλύτερους τα καλύτερα:):!:

Αυτό μάλιστα,είναι σπουδαίο νέο.
Υπομονή, και ελπίζουμε σε ποιότητα και νεωτερισμούς…

Λογικά θα τα έχει και τα δύο. Mετά το comeback των Cynic που είχαν να δώσουν νέες ιδέες, είμαι αισιόδοξος…

Αυτά είναι, θα έχουμε νέο Αtheist και νέο Intronaut μέσα σε μερικούς μήνες. Όσοι γουστάρετε Atheist, ψάχτε και Ιντρονοτ όπως και δήποτε.

Άντε ντε! Επιτέλους ! :smiley:
Το είχαν καθυστερήσει αρκετό καιρό!
Αναμένουμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον!
8 τραγουδάκια είναι ψιλο-λίγα αλλά δεν μας χαλάει, μακάρι να είναι συμπαγής δίσκος, χωρίς fillers και να μας πάρει τα μυαλά!
Όμορφο και το εξωφυλλάκι!
Κρίμα πάντως που δεν θα παίζει ο Tony Choy στο album.
Αν και ο “αναπληρωματικός” του από τους καψηματίες Gnostic θα είναι άπιαστος επίσης…

Προσυπογράφω και την πρόταση του Red Rum περί Intronaut.
Αν και δεν έχουν μεγάλη ηχητική συγγένεια με τους Atheist, θα σας αρέσουν.
Ειδικά αυτό το Prehistoricisms είναι για λιώσιμο…

Δεν ήξερα ότι ετοιμάζουν καινούργιο δίσκο οι Ιntronaut, άλλος ένας δίσκος που θα ακούσω με προσοχή όταν κυκλοφορήσει…

Έτσι μπράβο. Και εξώφυλλο μιαμ, που φέρνει και λίγο σε lazarus bird !

το προηγούμενο intronaut ήτο δισκάρα.

Περιμενουμε σαν τρελοι.
Παμε μωρη μπανταρα !

Aντε να δουμε!!!

Καινούριο κομμάτι εδώ: http://www.atheistmusic.com/

Πολύ καλό μου φαίνεται…πιστεύω με μια γεμάτη ακρόαση, θά’χχω καλύτερη εικόνα…αλλά πιστεύω ότι θα μαρέσει:):!:

Όντως πολύ καλό το κομμάτι.Ας είναι όλος ο δίσκος γαμάτος[-o<

κομματαρα…αντε να δουμε τι δισκαρο θα βγαλουνε…8)

Εγγύηση είναι τα άτομα:):!:

Leakare στα γνωστα μεροι κ αυτο…

Γενικά ο δίσκος πολύ κάλος μου ακούγεται μέχρι στιγμής, παρά τα κάποια “μοντέρνα” (βλέπε DEP) στοιχεία. Για να κάνουμε και τις συγκρίσεις, Traced in the air δεν είναι.
Όμως αυτο το Faux king christ κομματάρα ρε μπούστηηηηη!!!

Εχθες επεσε η πρωτη ακροαση.
Σιγουρα εχει ψωμι ο δισκος, μ αρεσε πολυ το Second To Sun και το Live and Live Again, αν και στο συνολο του ο δισκος δεν με τσιτωσε οσο θα περιμενα.
Εντυπωση μου εκανε και το Τοrtoise the Titan μιας και δεν εχουμε ακουσει κατι παρομοιο στο παρελθον απο τους Αtheist. Διαφορετικο κομματι κι ισως θα ηταν καλυτερα αν ειχε περισσοτερα τετοια μεσα το αλμπουμ.

Θετικη και η μικρη διαρκεια του, αλλα σιγουρα θελει κι αλλες ακροασεις.

η διασκευη rush που είναι??

Ότι έχω ακούσει μέχρι τώρα, από youtube με ικανοποιεί απολύτως…και βλέπω να το παίρνω:):!:

Μιλάμε για ΕΠΟΣ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ !!! … Νιωσιματικό μέχρι εκεί που δεν πάει σε λέω!!! Μιση ώρα οργασμού και στύσης!!! :wink: