AUTOPSY - Macabre Eternal - 16 Μαίου!

16 Μαίου θα κυκλοφορήσει το καινούργιο AUTOPSY!!!:smiley:

Track list :

  1. Hand Of Darkness
  2. Dirty Gore Whore
  3. Always About To Die
  4. Macabre Eternal
  5. Deliver Me From Sanity
  6. Seeds Of The Doomed
  7. Bridge Of Bones
  8. Born Undead
  9. Sewn Into One
  10. Bludgeoned and Brained
  11. Sadistic Gratification
  12. Spill My Blood

Υ.Γ. Το εξώφυλλο δεν μου κάθεται καλά για AUTOPSY, πάντως…:-k(μικρολεπτομέρεια φύσικα αλλά κουβέντα να γίνεται…)

Σημασια εχει το περιεχομενο αλλα οντως το εξωφυλλο δεν λεει τιποτα,
μην πω οτι ειναι και κακο κιολας.

Ε ναι, γιατί μας έχουν μάθει σε απίστευτες καλλιτεχνικές δημιουργίες όπως αυτό

:stuck_out_tongue:

Nihilist, δεν φαινεται τιποτα!

Κατα τα αλλα, αναμενω να μπει μεσα μου η σαπιλα παλι!

Το περσινό ΕΡ (αν και δεν ήταν και τίποτα εξεζητημένο) έκανε πλάκα -τουλάχιστον- στις μισές death metal παλιοσειρές του σήμερα, οπότε και με λαχανί κουνέλια στο εξώφυλλο πάλι θα ΧΩΝΕΙ.

Βασικά το εξώφυλλο του ep παίζει να ήταν και το καλύτερο τους ever.

Δε βλέπω τι κακό έχει το εξώφυλλο.
ΟΚ, πρωτοτυπία μηδέν αλλά κλάην, οι ΟΤΟΨΥ είναι.

Δυο κομμάτια με ριφς [I]Seven Skulls[/I] κι ένα βάλτο τύπου [I]Mutant Village[/I] να έχει και δε θέλουμε τίποτα άλλο…

Ναι, αλλά [U]“Always About to Die”[/U]

καλουτσικο το κομματι

Γάμησε το κομμάτι.

Αυτό!!!

πάντα τέτοια.

:):!:

Με μια πρώτη αυτιά, η διαφορετική προσέγγιση στην παραγωγή αφαιρεί πολύ από την σαπίλα που έβγαζαν παλαιότερα.
Βέβαια υπάρχουν και πάλι κάτι γαμάτα τραγουδάκια όπως τα Macabre Eternal, Bridge Of Bones, Born Undead και το Sadistic Gratification που βγάζει ένα ανατριχιαστικό συναίσθημα. Βέβαια δεν περίμενα πως θα το πω αυτό, αλλά όσον αφορά τα “ανατριχιαστικά συναισθήματα”, οι Death Breath με το Twisted In Distaste (από τη μέση και μετά) τους ξεπερνάνε.
Δεν βαριέσαι. Τους περιμένουμε για live που θα χουν τον γαμάτο ήχο.

Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην ακούσω το leak-αρισμενο αλμπουμ και να περιμένω να σκάσει μύτη το βινυλιάκι…
Το κομμάτι που κυκλοφορεί στο tube πάντως σπέρνει (αν και η παραγωγή μου φαίνεται πολύ γυαλισμένη για Autopsy),περιμένω ανάλογη συνέχεια.

το 'θελα καλύτερο. :frowning:

ουφ… και περίμενα κάποιον άλλον να γράψει πρώτα γιατί οι πρώτες ακροάσεις δεν με ενθουσίασαν και λέω να δεις μόνο σε μένα δεν θα αρέσει τόσο. Αν και θα πάρει πολλές ακόμα δεν έχω ενθουσιαστεί προς το παρόν. Το τελευταίο Abscess μου φαίνεται καλύτερο. Θα δείξει.

Η παραγωγή σαν να είναι αρκετά καθαρή για Autopsy η εμένα μου φαίνεται έτσι; :-k

Sadistic Gratification μιλάμε για πελώριο έπος, ένας δίσκος μόνο του, από κει και πέρα όμως έχει γαμάτα πορωτικά κομμάτια αλλά δε μου βγάζει συνολικά τόση σαπίλα, δε βοηθάει και η γυαλισμένη παραγωγή, γενικά πολύ καλός δίσκος αλλά μου βγάζει το ανάμεικτο συναίσθημα που μου βγάζουν οι ακροάσεις πρόσφατων δίσκων άλλων αγαπημένων έρλι-90ς ηρώων και δε θέλουμε αυτό από τους ότοψυ μας.

Αυτό μαζί με always about to die και sewn into one ξεχωρίζουν. Η παραγωγή σίγουρα έπρεπε να βγάζει περισσότερη σαπίλα, το πιο άσχημο του άλμπουμ βασικά. Αλλά σε εμένα μου φάνηκε λιγο μεγάλη και διάρκεια πολλών κομματιών (εκτός από αυτά που ανέφερα που είναι μια χαρά). Κομάτια σαν το dirty gore whore είναι σχεδόν 6 λεπτά ενώ σε άλλο άλμπουμ τους δεν θα ξεπερνούσε τα… 2 λεπτά. Με την παραγωγή έχασαν σε σαπίλα και με μερικές διάρκειες έχασαν σε πόρωση.

Oλα αυτα που λετε περι παραγωγης και feeling με βρισκουν συμφωνο.
Κατι που δεν εκαναν οι Master με το τελευταιο τους αλμπουμ το οποιο
σε πρωτοτυπια παιρνει 0 ξερω γω,αλλα σε 90’s φηλιν και παραγωγη ειναι
λες και βγηκε τοτε !