Avantasia - The Scarecrow

Nεο αλμπουμ απο το project του Tobias Sammet,Avantasia!
Tα ονοματα που συμμετεχουν πολλα για μια ακομη φορα,με Jorn Lande και ξανα Bob Catley στα φωνητικα μαζι με αλλους!

Τα προηγουμενα 2 με ειχαν αφησει αφωνο οταν κυκλοφορησαν και πιστευω βρισκοντε και τα 2 στις τοπ 10 αγαπημενες μου melodic.power κυκλοφοριες αυτης της δεκαετιας!

Για να δουμε τωρα αν το τριτο μερος θα σπερνει οπως τα αλλα 2!

Μακάρι!! :papas:

Αντί να στρωθεί ο Tobias να γράψει κανα καλό τραγούδι για τους Edguy, ύστερα από την μεγάλη απογοήτευση που μας πρόσφερε απλόχερα το “Rocket Ride”, ασχολείται με τους Avantasia#-o :?

Μην παρεξηγηθώ, μου αρέσουν πολύ τα 2 Avantasia, αλλά σίγουρα λιγότερο από τους θεούς Edguy! :wink:

:papas: :papas: :papas:
[-o< :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Δυστηχως δεν το βλεπω για τους Edguy…πηραν μια εμπορικη στροφη και προβλεπω ακομα 1-2 τετοια αλμπουμ…

Δυστηχως δεν το βλεπω για τους Edguy…πηραν μια εμπορικη στροφη και προβλεπω ακομα 1-2 τετοια αλμπουμ…

Vain Glory Opera δεν ξαναβγαίνει! 8)

Και το hellfire club μια χαρά γαμάτο ήταν8)

Δεν ήταν power όμως. 8)

Εμενα παλι το αγαπημενο μου ειναι το Savage Poetry…Eye Of The Tyrrant και ξερο ψωμι!!
Μετα το Vain Glory Opera…και μετα ολα τα αλλα!Και το Mandrake παντως δεν με χαλασε καθολου…

Την επανεκτέλεση του άλμπουμ εννοείς, η το πρώτο;

To διπλο…που εχει και την επανεκτελεση και το αυθεντικο :slight_smile:
Αλλα ενταξει ακουω την επανεκτελεση γιατι εχει καλυτερη παραγωγη!Αλλα γενικα ειναι φοβερο αλμπουμ!

Όπως και να έχει μέχρι σε αυτό το σημείο μου άρεσαν αρκετά μετα δεν μου λένε και πολλά.

:thumbup:

Φοβερή δισκάρα!!! :metal:

Ετοιμαστε βαλιτσες του χρονου για Wacken…
Oi Αvantasia για μια και μονο φορα θα παιξουν ζωντανα!!
Περισσοτερα νεα δεν εχουν ανακοινωθει…παντως θα ειναι Ηeadliners της μιας μερα!!

Στο μεταξυ ρε μαγκες, ειδε κανεις προσφατα το επισημο site του Sammet? Κατι Avantasia Lost In Space 1,2 πηρε το ματι μου… Εγω για Scarecrow ηξερα μεχρι τωρα… :-k Τουλαχιστον ανακοινωθηκε και o Kiske… Μετα απο ολη αυτη τη παρελαση απο ανακοινωσεις hardrock-aδων… ειχα αρχισει να ψαρωνω λιγο. Οχι οτι εχω κατι με το rock, απλως μου εκανε εντυπωση.

Λογικά το Lost In Space pt I και ΙΙ θα είναι το single του δίσκου.

To Theater of Salvation αρεσε σε κανεναν:-s ?

μπα…οπως ειχε πει κ ο tobias,εχει πολυ αδερφιστικο ηχο…:lol:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ…γενικα η χρεια του δεν ειναι και οτι πιο αντρικο αλλα οκ:D …