Avatar

Χαίρεσαι να το βλέπεις, συμφωνώ…εμένα μου άρεσε συνολικά αν και θα μπορούσε να είναι λίγο μικρότερη σε διάρκεια (ίσως φταίνε και τα γυαλιά). Έμενα με χάλασε το ότι η απόδοση των στρατιωτικών χαρακτήρων ήταν λίγο καρικατουρέ, τους έκανε αρκετά υπερβολικούς ώστε να ταυτίσει τον θεατή με τους πανδόριους…αλλά χόλυγουντ…
Πάντως έμεινα μαλάκας με το 3d, τα σπάει!!! 8O 8)

“επιθεση κατα της ταινιας avatar εξπελυσαν τοσο η εφημεριδα του βατικανου, οσο και ο ραδιοφωνικος σταθμος του, κατηγορωντας την για <<λατρεια της φυσης>> και για μετατροπη <<της οικολογιας στη θρησκεια της χιλιετιας>>”

ακουμε και heavy(+…+…+…) metal …
νιωθω ασχημα καπως…:?

[SIZE=“5”]ΜΟΥΧΑΧΑΧΑ [/SIZE]:lol::lol::lol:

Καλά κάνει και προμοτάρει την οικολογία…paganism ftw!!!
Θέλω και εγώ να κάνω bond με αυτά τα ιπτάμενα πλάσματα με την αλογοουρά μου…ξενέρωτοι παπάδες…[-X

Θύμιζε λίγο Ποκαχόντας το στόρυ αλλά εικαστικά ήταν τέλεια…τι τοπία, τι τεχνολογία…γενικά πολύ καλό:respect:

θα στειλαν κανα e-mail απ το hollywood να βοηθησουν κι αυτοι στο promotion. ειναι και δυσκολες εποχες τωρα με το downloading.

χαχα… μπορει και αυτο…:wink:

Μπα είναι τόσο βλαμμένοι αυτοι εκει πέρα που δεν νομίζω να χρειαστηκε καν να στειλουν μεηλ. Στο βατικανό τα καταφέρνου να προμοτάρουν τις ταινίες χωρις υποδειξεις.

Πλάκα πλακα πάντως αυτοί στην Ιταλια να δεις που θα καταφέρουν να την απαγορευσουν την ταινια σε πολλες περιοχες (αν δεν κάνω λάθος μάλιστα κάτι αναλογο είχαν καταφέρει με τον κωδικα ντα βιντσι). Στην Ιταλία υπαρχουν πολλοί που όλες αυτές τις “καταγγελιες” του Βατικανου τις δεχονται σαν δευτερο ευαγγέλιο. Άλλο αν εδω τους δικους μας τους έχουμε γραμμενους κάθε φορά που βγαζουν κάποια αναλογη (και ξεκαρδιστική) ανακοινωση όπως έκαναν τότε με τους slipknot και γελασε ο κάθε πικραμένος. Εχει πολλά “προβατα” η Ιταλία.

Tσεκάρετε: http://troktiko.blogspot.com/2010/01/james-cameron-avatar-2.html

Έχει και συνέχεια μαλακία δηλαδή.

εσύ μόνο μια φορά τον παίζεις δλδ? :stuck_out_tongue:

το μάμησαν και ψόφησε τώρα…[-X[-X

Nτάξει σαν στόρι για να λέμε την αλήθεια τράβαγε συνέχεια…Επίσης στέκει και αυτό που λέει, ότι είναι αμαρτία να πάει στράφι όλος αυτός ο ψηφιακός κόσμος που φτιάχτηκε για την ταινία…

Απ’ την άλλη όμως προβλέπω την κλασσική κατάρα των σίκουελ

Αν και η συνεχεια ειναι το ιδιο καλη, γιατι οχι. Μακαρι…

Από το πρώτο δευτερόλεπτο της ταινίας γύρισα στον κολλητό μου κ του είπα να περιμένει Άβαταρ 2 μέσα στα επόμενα 2 χρόνια.

Ωστοσο μην ξεχνατε πως ο Καμερον ειναι αυτος που εχει κάνει τα 2 απο τα καλύτερα σικουελ στην ιστορια του κινηματογραφου. Terminator 2 και Aliens :wink:

μπηκε ευκολα στο top-5 μου για ταινιες επιστημονικης φαντασιας (κ δεν εχω δει κ λιγες)…το 3D ηταν το κατι αλλο κ πολυ πιο εντονο απο τη συναυλια των U2 κ το ice age που ειχα δει ετσι…η συνεχεια του ελπιζω να ειναι μια εντελως καινουργια ιστορια…

Το είδα κ εγώ χτες. Εξαιρετικά ειδικά εφέ κ βέβαια από πλευράς animation τα πράγματα έχουν γίνει με τη νέα τεχνολογία πιό τέλεια από ποτέ. Σενάριο δεν είχε παίδες, κακά τα ψέματα, ήταν μια καρακλισαρισμένη κόπια της Ποκαχόντας κ μπορούσαν να το προσέξουν λίγο παραπάνω. Συνολικά αποκόμισα θετικές εντυπώσεις αλλά βέβαια δε με βλέπω κ για σίκουελ… [-X

Σωστό αυτό, το’ χα ξεχάσει


:lol::lol:\m/

Μήπως γραφεις και σε κινηματογραφικο σαιτ με άλλο νικ? :-k Η παρωδια με Ποκαχοντας (όχι πως δεν εχει βαση) δίνει και παιρνει σε ένα κινηματογραφικο φορουμ που επισκεπτομαι (και γραφω που και που).