Avenged Sevenfold - Avenged Sevenfold (new album out on 30/10/2007)

8O 8O #-o

Λες να έλεγα την άποψη μου για ένα album που δεν έχω ακούσει; :-k

Για κομμάτια σαν το “After the War”, θεωρώ ότι μοιάζουν με Gotthard!
Kαλό κομμάτι, όντως!

Το “Pedal τo the Metal”, είναι σχεδόν ίδιο με Sinner, μου αρέσει κάπως, αλλά όχι ιδιαίτερα…

Το αγαπημένο μου είναι μάλλον το “United We Stand”!

Εντάξει βρε παιδί μου μην αρπάζεσαι! :stuck_out_tongue: Νόμιζα ότι μιλούσες με βάση τα προηγούμενα albums τους.

Χμ, με προβληματίζει το γεγονός ότι αρχίσαν τις δηλώσεις, δεν μας ενδιαφέρει μόνο το metal και τα λοιπά, αλλά από την άλλη κάπως πρέπει να υπερασπιστούν τον εαυτό τους από την κλασσική κριτική ξεπουλήματος που δέχονται. Τα t-shirt τους πάντως αλλα υποδεικνύουν…

Επίσης, το κριτήριο πολλών ότι ο δίσκος δεν έχει μια σύνθεση επιπέδου Bat Country, ίσως είναι αληθής, αλλά από την άλλη δε λέει και πολλά αυτό από μόνο του.

χθες που κατεβηκα αθηνα σχεδον ολα τα περιοδικα τους ειχαν εξωφυλλο.
μεχρι και το total guitar πως λεγεται!!!

Βλεποντας το ντορο που δημιουργηθηκε για το ονομα τους…ειπα να ακουσω το συγκεκριμενο δισκακι!Να πω την αληθεια δεν ειχα ακουσει ποτε…αυτο το περιεργο μοντερνο υβριδιο που παιζουν θα ειχε καποιο ενδιαφερον αν ειχαν τουλαχιστον καποιες καλες ιδεες να παιξουν…μονο το πρωτο κομματι μπορω να πω οτι κατι λεει…μετα απο εκει…δεν ξερω,προσωπικα απογοητευτηκα πληρως…!

Το Metal Hammer (ολως τυχαίως ) το βαθμολόγησε με 6 …Δεν πειράζει,ο επόμενος δίσκος τους θα είναι δίσκος του μηνα (ολως τυχαίως πάλι…)