Avenged Sevenfold - Nightmare

Το παρόν θρεντ είναι για σένα φίλε οπαδέ των Avenged Sevenfold αλλά και για σένα απλέ ακροατή που ακόμη (!!) δεν εχεις γίνει φαν (ντροπή και αίσχος).Μπορείς κι εσύ να μοιραστείς τη σκέψεις σου μαζί μας για το 5ο αλμπουμ της υπεργαμάτης αυτής μπάντας, με τίτλο Nightmare.

Προς το παρόν έχουμε ακούσει μόνο το πολύ καλό ομότιτλο τραγούδι, και ελπιζουμε σε ανάλογη (ή και καλύτερη) συνέχεια. Απο το επισημο σάητ:

Ιδου το εξώφυλλο.

Και το tracklisting.

  1. Nightmare
  2. Welcome To The Family
  3. Danger Line
  4. Buried Alive
  5. Natural Born Killer
  6. So Far Away
  7. God Hates Us
  8. Victim
  9. Tonight The World Dies
  10. Fiction
  11. Save Me

http://www.avengedsevenfold.com/node/370

εμένα το nightmare δεν μου άρεσε ιδιαίτερα…
αλλα αναμένουμε…:smiley:

εξαιρετικο το Nightmare θαρρω εγω.

Στο ρηπητ μερες τωρα

και ο πορτνοης καρμπον Τζιμι παιξουμε ναουμ.

αντα να δουμε, αντε να δουμε

εδιτ: και ομορφο εξωφυλλο…

στο ναητμερ, ο στιχος DIE, DIE AGAIN με πορωνει, δε ξερω γιατι, μη ρωτατε

Δεν είναι ο στίχος μόνος του, το συγκεκριμένο μέρος του τραγουδιού βγάζει δύναμη.

Ο Portnoy είπε ότι δεν έβαλε ούτε ένα σημείο δικό του προς τιμήν του Jimmy σε όλο το δίσκο, ο οποίος ήταν έτοιμος σε μορφή demo.

Επίσης, βάσει ομολογίας των υπολοίπων ο Portnoy ήταν η βασική επιρροή του Jimmy.
Κατά τα άλλα το κομμάτι είναι εντυπωσιακότατο.
Κάτι μου λέει ότι ο δίσκος θα μπαλανσάρει μεταξύ των δύο προηγούμενων.

Να προσθέσω και την επιβλητική εισαγωγή που ειναι εξίσου πορωτική, όπως και όλο το τραγούδι άλλωστε.


Μέχρι 4/10 τουρ στο Αμερικα.Αντε και στα δικά μας.

tour όνειρο με stone sour + disturbed πακέτο, να τα λέμε όλα :!:

μια χαρα το τραγουδι

αλλα το εξωφυλλο μια αθλιοτητα…οπως παντα!

Mεχρι και Αλάσκα θα εφτανα για αυτο το tour…

παιδια μπορειτε να ποσταρετε link για να το ακουσω και να μου πειτε απο που μπορω να το κατεβασω???ευχαριστω:D

δω (http://www.youtube.com/watch?v=B1Bi1c9LmhU) ακους κεινο το σινγλ

το αλμπουμ αργει ακομα

για να το κατεβάσεις εε χρησιμοποίησε τα γνωστά προγράμματα για κατέβασμα απο youtube…

το ιδιο και για disturbed που ρωτάς…

Δυναμη το κομματι, το refrain μονο δεν μου γεμιζει το ματι (το αυτι πιο συγκεκριμενα…) αλλα riff αρες.
Το σημειο με τα fight, die, down ,lost ολα τα λεφτα!

δω ενα ακομη νεο τραγουδι, το οποιο γαμαει επισης. Μια γευση απο orion κρυβει καπου… γενικα ομορφιες, και αναμενουμε μεγαλη κυκλοφορια

:smiley:

Δεν έχω σταματήσει να το ακούω εδώ και καμιά ώρα και παραπάνω.8O
Πάρα πολύ καλό τραγούδι και μουσικά και από στίχους που είδα λίγο.

εδιτ:Ειδικά μετά το 4.30 λεπτό το κομμάτι απογειώνεται.

Και γαμω τα κομματια!

Το video clip το βλέπουμε εδώ:http://www.youtube.com/watch?v=94bGzWyHbu0

Καλούτσικο και συγκινητικό. Δείχνει αρχικά ένα δωμάτιο με σπασμένα drums και στο τέλος ένα δωμάτιο με ένα καινούργιο drum kit.

RIP Rev για ακόμα μια φορά:)

Και τα 2 τραγούδια έχουν αγγίξει επίπεδα ψύχωσης.

Αν ο δίσκος κινείται σε αυτά τα επίπεδα πάει για δίσκος χρονιάς, αλλά ας μη λέμε μεγάλες κουβέντες.

Συνειρμικά θυμήθηκα ότι ο Taylor ανέφερε πως θα έρθουν οι Stone Sour ξανά μέσα στο 2010 και στην Αγγλία περιοδεύουν μαζί με Α7Χ. Ακόμα το θεωρώ υπερβολικά δύσκολο να δούμε εδώ μπάντες όπως οι Avenged Sevefold, οι Disturbed, οι Alter Bridge και άλλα μεγάλα ονόματα που βγάζουν δίσκο αυτή την εποχή, αλλά το ότι βλέπουμε Stone Sour και Serj Tankian δίνει μια μικρή ελπίδα αν και μάλλον τους φέρνουν λόγω της αναγνωρισιμότητας των άλλων συγκροτημάτων τους.

Αυτό ακριβώς. Κρίνοντας από αυτά τα δύο τραγούδια δεν το βρίσκω καθόλου υπερβολικό.
Το Buried Alive σε δομή θυμίζει πολύ one.
Το μόνο που θα ήθελα είναι λίγα screaming vocals παραπάνω.

Και τα 2 τραγούδια σε σημεία, θυμίζουν Hetfield…Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος…

Hetfield στα δυνατά σημεία και Axl Rose στα απαλά.
Πάντως γνκ γαμάτος συνδυασμός παραδοσιακού και μοντέρνου metal (αυτό από κάποιον που δν γουστάρει το κλασικό metal)