Avenged Sevenfold - Nightmare

Δωωω τα καλα σνιππετς

γαμω, βρεχω το παντελονακι ακομα κιετσι

ενα που λεει , will you stay away forever, εχει τελειως διαφορετικη φωνη ή μου φαινεται;

νιεχ νιεχ, teenie post

Αντε λίγες μέρες έμειναν. Από βδομάδα λογικά θα παραλάβω και το book of nightmares =D Η μεγάλη συγκίνησις όμως έρχεται τον οκτώβρη. ω θεε.
To Buried Alive είναι εκπληκτική τραγουδάρα, από τα ομορφότερα τραγούδια που έχουν γράψει. Το So far away το έχω ακούσει μόνο μια φορά (δε το βρίσκω πλέον στο γιουτιουμπ) οπότε δεν το θυμάμαι καλά.
Πάρτε κι ένα ακόμα, αν δε το έχετε ακούσει ήδη:
Avenged Sevenfold - Welcome to the family (Call of Duty: Black Ops video)

καμιά ιδέα αν κανένα μαγαζί / δισκάδικο / w/e θα το’χει τρίτη που βγαίνει; χλωμό το κόβω βέβαια, ελλαδιστάν γαρ :stuck_out_tongue:

Αγαπάμε Μητέρα Ρωσία8)

hahahaha καλά ναι στανταράκι ;p απλώς θα’θελα να το αγοράσω, πολύ μου άρεσε xD

θα το αγοράσουμε όταν κυκλοφορήσει, προς το παρών το ακούμε και χαιρόμαστε:D

hehe ενθουσιασμός κι εσύ ε; xD

απλώς ρώτησα αν την τρίτη που βγαίνει παγκοσμίως (λογικά xD) θα υπάρχει σε κανένα δισκοπωλείο κι εδώ, μιας και αν μη τι άλλο σαν χώρα η ελλάδα λατρεύει τους a7x :stuck_out_tongue:

η Ελλάδα σα χώρα λατρεύει τους A7X? Χμ, οκ, whatever.

Εν ολίγοις, δίσκαρος.

α και


ειρωνικό ήταν φίλε outshined, προφανώς και δε το εννοούσα xD

μεγάλος δίσκος indeed, ξεχωρίζω τα danger line και so far away…:smiley:

οποιος εχει την ωρα ας διαβασει λιγο την κριτικη μου να μου πει και την γνωμη του;

http://fuzzboxmag.tumblr.com/post/861745605/avenged-sevenfold-nightmare

Καλος δισκος ,οχι τοσο σαν συνολο καθως εχει καλα κομματια,εχει καποια μετρια κ 1-2 αδυναμα.Μου αρεσαν οι μελωδικες κιθαρες και τα σολο,η φωνη του M shadows με χαλασε καπως στις ψιλες ,πολυ γκαρισμα ρε παιδι μου,νομιζεις οτι θα του βγει το λαρυγγι.:stuck_out_tongue:

http://www.rocking.gr/reviews/album/Avenged_Sevenfold_-_Nightmare/3049/

a strong contestant for 2010.
η απώλεια για μια ακόμα φορά στη μουσική ως συναισθηματική έξαρση.

Θα συμφωνήσω στα περισσότερα σημεία. Ακούγοντας τα 2 κομμάτια που είχαν κυκλοφορήσει περίμενα μια μεγάλη κυκλοφορία. Βέβαια σκεφτόμουν και το άλλο, ότι ίσως να ήταν αυτά τα 2 κομμάτια που θα έκαναν τη διαφορά και ο υπόλοιπος θα ήταν ένας μέτριος δίσκος.

ΛΑΘΟΣ, υπάρχουν στη χειρότερη άλλα 5 κομμάτια(το Save Me είναι έπος) μέσα στον δίσκο ισάξια των 2 πρώτων, όχι μόνο μουσικά που οι ριφφάρες, τα solos οι εναλλαγές δίνουν και παίρνουν, αλλά και στιχουργικά. Ο κύριος Σκιά, έχει κάνει πολύ καλή δουλεία στα φωνητικά(που μερικές φορές, ειδικά στο Buried Alive, μου θυμίζουν Hetfield).

Δίσκος σαφώς ανώτερος από το τελευταίο τους και προσωπικά το βάζω ένα κλικ πιο κάτω από το City Of Evil, αν όχι μαζί. Πολύ καλή δουλεία και σίγουρα μια από τις καλύτερες κυκλοφορίες του 2010. Πάντα τέτοια από αυτή τη μεγάλη μπάντα.

δισκαρα.

τα 4 πρωτα κομματια στο ρηπητ συνεχεια, μεγαλη πορωση λεμε.

οπως ειναι το ΔΙΕ, ΔΙΕ ΑΓΚΕΝ στο Ναητρμερ, καθε κομματι εχει το δικο του σημειακι που σε πορωνει. Εκτος απο το Welcome To The Family, που ολο ειναι εξαισιο. Ισως αγαπημενο κομματι τις χρονιας σο φαρ, πολυ μπροστα λεμε

Αναλυτικα πιο μετα. Εξαιρετικη παραγωγη, πορωτικα φωνητικα, μελωδιες στα σολο απιστευτες (βεβαια λιιιγο η κλεψια απο το Why Cry στο Danger Line βγαζει ματι, αλλα δε πειραζει). Γενικα μια ομορφια.

Θελω αποψαρα χαλισεκου. Που ειναι η αποψαρα χαλισεκου;

What a fucking album!!
Νομίζω ο πιο καλός δίσκος της καριέρας του… Τα πρώτα 4 κομμάτια, αλλά και τα God hates us, save me είναι φοβερά!!

Προσωπικά δεν μου λέει τίποτα ο δίσκος. Από το City of Evil και μετά απλά κατρακύλα. Όποιος εκτιμάει πραγματικά το Waking The Fallen ξέρει τι εννοώ.

ολοι δικαιουνται την αποψη τους, ακομα κιαν αυτη ειναι λανθασμενη :expressionless:

συγχωρεισαι λογω αβαταρ

Τι να σου πω απλά δεν με συγκινεί. :frowning: Ίσως επειδή έχω λιώσει το Waking που το ακούω 6 χρόνια ασταμάτητα, να μην μπορώ να εκτιμήσω την αλλαγή κατεύθυνσής τους. Ίσως αλλάξω γνώμη με αρκετά ακούσματα

δεν θελω να πω την αποψαρα μου ακομα, γιατι μια φορα το χω ακουσει…θα το ακουσω καλυτερα απο βδομαδα με παρεα :stuck_out_tongue:

αλλα το victim ειναι κομματαρα απλα

εντιτ
εσυ ο αποπανω, ναι ρε φιλε και μενα μαρεσει το waking the fallen (ισως παραπανω απο ολα τα αλλα μαλιστα) αλλα δεν τα λες και κατρακυλα τα επομενα!

Oι AS νομιζω ειναι μια μπαντα που ειτε θα αρεσει σε καποιον εξ αρχης ειτε δεν θα του αρεσει,δεν ξερω αν οντως ειναι υποτιμημενοι οπως λενε,ισως,παντως ειναι κακο οτι τους εχουν κολλησει τοσες ταμπελες,απο emo metal #-o μεχρι metalcore και παει λεγοντας.

Ο ms shadows ειναι ενας πολυ καλος frontman και πανω απο ολα ξερει να πορωνει.