Avenged Sevenfold - Nightmare

πες και τιποτα για το αλμπουμ ομως ε!

καλα το ντεμπουτο καμια σχεση με τα υπολοιπα

οπωτε λογικο σε καποιον να του αρεσει μονο το ντεμπουτο ή το αντιστροφο

ον τοπικ
και γενικα μιλωντας για τους avenged sevenfold
δυστυχως δεν με κερδιζουν τα φωνητικα τους (του mr shadow δηλαδη)
γιατι μουσικα τα πανε πολυ καλα
αν και υπαρχουν κατι στιγμες που οι αλλαγες απο το ενα ειδος στο αλλος δεν μου κολλανε
anyway
ελπιζω με τον καιρο να τα συνηθισω

Noμιζω στο παρελθον ειχε κανει καποια εγχειρηση γιατι ειχε προβληματα με την φωνη του,ισως αυτο να τον εχει επηρεασει κ να μην ειναι τοσος καλος οσο παλαιοτερα.

Βσκ ο Shadows επρεπε να περιορισει τα brutal φωνητικα λογω του προβληματος αυτου.
Αν κ προτιμω metalcore, δν με χαλαει η καινουρια κατευθυνση αρκει να ακουω ωραια τραγουδια.
Τεσπα, ο δισκος ειναι κορυφαιος, τα πρωτα 7 κομματια πορωση, ριφαρες, τρελα σολο κ πολυ ωραια φωνητικα. Μετα με χαλασε λιγο π ειναι 3 μπαλαντοειδη στην σειρα, αλλα δν ειναι ασχημα, οποτε χαλαλι. Τελος το Save me επικο, απιστευτες μελωδιες, οτι πρεπει για κλεισιμο. Παντα τετοια απτους A7X κ αντε να τους δουμε συντομα απτα μερη μας (αν κ χλωμο).

Πάντως ο M. Shadows έχει πει (στο All Excess αν ενθυμούμαι καλά, έχω καιρό να το δω) ότι ήταν επιλογή του συγκροτήματος να μειώσουν τα μπρουταλοφωνητικά, δεν αναγκαστήκανε να το κάνουνε :-s
Τεσπα, το αλμπουμ είναι ε-π-ο-ς. Σήμερα έφτασε επιτέλους και το book of nightmares :smiley:

Κι από πωλήσεις δε…τα πάει κι άσχημα στην Αμερική

Avenged Sevenfold Will Debut At #1 On The Billboard Chart.
Though the official chart does not come out until Thursday, M Shadows announced and confirmed on The Jason Ellis Show that ?Nightmare? will debut at #1 on the Billboard chart this week in the US.

Amazing ?Nightmare? Chart And Sales Numbers

Avenged Sevenfold?s ?Nightmare? has outsold Eminem?s ?Recovery? 162,505 to 158,658 giving the band the #1 album in the country! Check out some amazing stats below for ?Nightmare:?

#1 Billboard Top 200: 162,505
#1 Top Hard Rock Albums Chart
#1 Top Alternative Albums Chart
#1 Top Rock Albums Chart
#1 Digital Albums Chart: 54,444
#1 Internet Albums Chart: 11,25

?Nightmare? is currently the 10th best selling Hard Rock album so far this year.              

πω 2η σελιδα επεσε

λοιπον το ακουσα με παρεα σε σημειο αηδιας και η παρεα κωλογουσταρει σε σημειο αηδιας

η δικια μου αποψαρα ειναι πως προκειται για πολυ solid album ρε παιδι μου δεν μπορεις να τους πεις τιποτα…αριστα φωνητικα, κιθαρες, μελωδιες, drumming, ναι ιδανικη παραγωγη
και νταξει φιλλερς δεν εχει περα απο αυτη τη μαλακια και μιση το god hates us (να βαλουμε και κανα δυνατο να ψαρωσει κανα μικρο, αλλα γελαει ο κοσμος)

αλλα προσωπικα δεν ξερω, μου αφηνει ενα παραξενο συναισθημα σαν να λειπει κατι, δεν ξερω τι μη ρωτατε

Ο Portnoy παιζει αψογα τα μερη του μακαρίτη και ακουγεται πολυ διαφορετικος σε σχεση με τον ρολο του στους Dream Theater Η ομαδα παίζει παιχνιδι σε πιο σκληρα μονοπάτια σε σχεση με το προηγουμενο ομοτιτλο τους album αλλά εχει κρατησει και ολα τα στοιχεια που τους εκαναν να ξεχωρισουν …ειναι δισκος που σε κατακτα σιγα σιγα και θελει τον χρονο του για να το αφομοιωσεις…μακαρι να συνεχισουν παντως…

δεν ειχα ακουσει τιποτα απο avenge sevenfold εχω παθει πλακα παιδες με το ightmare… η τελεια μιξη metallica maiden …εφυγα για δισκαδικο…τα προηγουμενα σε τετοια φαση ειναι?

το προπροηγουμενο (City Of Evil) ναι, το προηγουμενο (Ομωνυμο) οχι και τοσο, αλλα κοντα, ναι

Τα πρωτα, οχι, σχεδον καμια επαφη

πιο προτεινεις φιλε μου?

City Of Evil, κι αν σαρεσει, προχωρα και στο αλλο, που ειναι λιγο πιο λαητ θαλεγα, αλλα εξαιρετικα μελωδικο

οκ.σε ευχαριστω.τι παιζουν τα τυπακια στο nightmare?ποσο φρεσκοι ακουγονται?εξαιρετικοι

μαλακιες λεει το waking the fallen ακου

φακ γιου ρε

ανακοινώθηκε η ευρωπαιϊκή περιοδεία.
κοίτα να δεις που μας ξεχάσανε…

το αλμπουμ τα σπαει ειναι κορυφη…

(προσπαθώ να καλύψω τον χαμένο χρόνο και δίνω σημασία σε οτι δεν έχω ρίξει ούτε αυτιά…)

το [B]Danger Line[/B] μοιάζει σαν κομμάτι απο [B]the cold white light[/B] των [B]sentenced [/B]:!:
(περισσότερο στιχουργικά)

[B]My 16 locked and loaded
All fear has been avoided
You say the words and my weapon is drawn
This one could be my last time
Some people call it war crime
I may be staring down a lethal site… to die

Nothing shocks you like a bullet hole
Leaving my fear on the danger line
Suffering a man should never know
Leaving my faith on the danger line

I do this for my family
My daughter loves her daddy
Too many talk down on things they don’t know
With colors never faded
Reckless and unabated
They may take me but never take us all, I’ll crawl

Nothing shocks you like a bullet hole
Leaving my fear on the danger line
Suffering a man should never know
Leaving my faith on the danger line

I know what you’re thinking
I’ve been there before
So think of the times
The time we spent laughing away
So think of the times, at home.

Now I find myself in my own blood
The damage done is far beyond repair
I never put my faith in up above
But now I’m hoping someone’s there

I never meant to leave this world alone
I never meant to hurt the ones who care
And all this time I thought we’d just grow old
You know, no one said it’s fair
Tell my baby girl that it’s alright
I’ve sung my last song today
Remind the Lord to leave his light on, for me
I’m free

[/B]

επικο ξεθαμα γιαυτο;

Eλα κριμσον, you can do better!

το “ξέθαμα” πάει στο δίσκο των Sevenfold ή των sentenced ??

http://www.avengedsevenfold.com/news/a7x-itunes-deluxe-single
Δε θα με πολυέκαιγε, αλλά το “4 A.M. [I](unreleased track)[/I]” με έψησε άσχημα!