Avenged Sevenfold - Nightmare

Ε digital single είναι, οπότε θα το βρούμε απο τα γνωστά μέρη…

Παιδια ας πω κι εγω την αποψη μου γι αυτην την δισκαρα.Εγω γενικα το ειδος αυτο δεν το εχω σε καμμια ιδιαιτερη υποληψη,αλλα το εν λογω album ειναι μεγαλη δισκαρα.Απο που να ξεκινησω,απο το oτι επιτελους δεν εχουν αυτα τα κωλοπαιδαριστικα brutal φωνητικα?Απο τις επιτελους σοβαροτατες συνθεσεις?Απο το συναισθημα?Απο κομματρες επιπεδου ‘‘Fiction’’,’‘Welcome To The Family’’,’‘Nightmare’’,’‘Tonight The World Dies’’.’‘Save Me’’???
Απιστευτο δισκακι,το παρηγγειλα σημερα απο play .com!!!

οτι λεει ο απο πάνω(σε όλα όμως)
τον ακούω συνέχεια αυτόν τον δίσκο…

τρομερό και φοβερό είναι και στα υπερκαλύτερα της χρονιάς, αλλά ακόμα το magnum opus τους είναι το City Of Evil.

τώρα αν στο μέλλον συνεργαστούν και συνθετικά και με τον Mike που ξέρεις που μπορούν να φτάσουν.

εσχάτως ξανακόλλησα με το “Save Me”. Άλλη κομματάρα…

Δηλαδη το παρηγγειλες κι εσυ χθες απο το play.com???:stuck_out_tongue:

για τον από πάνω δεν ξέρω, εσύ είσαι σίγουρος ότι το παρείγγειλες?:lol::lol::lol:
Όντως πολύ καλός ο δίσκος, Άντε και Protest The Hero τώρα

:lol::lol::lol:

πήγαινε στα κομμάτια που λες και στο ότι είναι δισκαρα…
και στο “[I]Εγω γενικά το ειδος αυτο δεν το εχω σε καμμια ιδιαίτερη υπόληψη…[/I].”

ε εντάξει…έκανα και ένα λαθάκι…:stuck_out_tongue:

Πριν λιγο γυρισα απ’εξω και ειπα να μπω λιγο στο Ιντερνετ να χαζεψω κ βλεπω ενα ματσο αποχωρησεις.
Απο τη μια φευγει ο Μπρεσκα απο τη Βολαρα,απο την αλλη ο Portnoy απο του AX7.Τι σκατα γινεται???

λες να πάρει ο ένας την θέση του άλλου?? φάση θα είχε…!!
προγκρεσιβ κεφάλια ψαράκι του πορτνοι και γκολ…
επίσης ο μπρεσκα θα μπορούσε να παίζει τύμπανα όπως όταν παίρνει την μπάλα…με το κεφάλι κάτω.,! :stuck_out_tongue:

Μήπως να πάρουν τον Μπρέσκα οι DT ή οι Avenged;

^ Τι να τον κάνει τον Portnoy ο Βόλος; Γκολτζη θέλει, όχι αρχηγό :stuck_out_tongue:

Ον τόπικ:

Αδικα το άφησαν εκτός δίσκου το κομμάτι. Η μελωδική εισαγωγή βρωμάει A7X από χιλιόμτερα, η συνέχεια χώνει πάρα πολύ ωραία και τα σόλα που πέφτουν μετά τη μέση είναι άψογα.

αυτό το κομμάτι ειναι μπόνους σε καμιά έκδοση?

(GOOD AUDIO) A7X’s new song from Welcome to The Family - EP, it will be realeased on iTunes Tuesday December 21, 2010

διαβάζουμε κάτω την περίληψη:p

καλά μην βαρας…:stuck_out_tongue:

γενικα καλο δισκακι… αλλα με χαλανε τα φωνητικα καπως…

Εχω καιρο να το ακουσω. Μου αρεσε γενικα, χωρις να τρελαθω κιολας. Θα το ξανακουσω να δω πως μου εχει μεινει.