Μax & Igor Cavalera στο Gagarin την Παρασκευή 18 Νοεμβρίου

Το roots ειναι ο χειροτερος δισκοσ των sepultura με τους cavalera. Πραγματικα απορω πως σε καποιον που του αρεσουν τα schizophrenia, beneath και arise του αρεσει αυτο το πραγμα. Απορω με την επιλογη τους να παιξουν αυτον

Μόνο που αυτό που λες είναι αποκλειστικά η προσωπική σου άποψη για το δίσκο. Η πραγματικότητα λέει αυτό που έχει γράψει ο Vic πιο πάνω. Ότι δηλαδή Το Roots είναι μακράν η πιο μεγάλη τους εμπορική επιτυχία και μακράν επίσης ο πιο επιδραστικός τους δίσκος. Τι να κάνουμε τώρα δηλαδή. Και προσωπικά δεν καταλαβαίνω την απορία σου. Εγώ καυλώνω εξίσου με Slaves of Pain και Lookaway. Είναι και τα 2 εξαιρετικές συνθέσεις.

Δικη μου γνωμη ειναι οχι δικη σου. Αρα εσυ προτιμας την συγκεκριμενη επιλογη, ευχομαι να περασετε καλα.

Όπως και να εχει ρε μαγκες, Sepultura δεν υπρχουν πια,μονο το ονομα εχει μεινει που πραγματικα δεν θα επρεπε να υπαρχει καν. Τωρα αν το Roots ηταν ή όχι ο καλυτερος ή ο χειρότερος τους δισκους, μικρη σημασια εχει. Οποιος γουσταρει Cavalera θα παει όπως και να εχει.
1 μηνας και 2 μερες ακομα και αναμενουμε…

Εγώ πάλι που γουσταρω Cavalera δεν θα πάω γιατί απλά είναι το Roots. Αν περιοδευανε π.χ για το Arise ή το Beneath η συζήτηση αυτή δεν νομίζω ότι θα γινότανε καν. Ήδη τοτε είχα ψιλοχαλαστεί από τον ήχο του Chaos αλλά είχε τουλάχιστον γαμάτες συνθέσεις. Τώρα αν το wiki γράφει ότι το Roots είναι το εμπορικοτερο…pa mal. Σε κάθε περίπτωση καλά να περάσουν όσοι πάνε και περιμένουμε εντυπώσεις.

Γαμώτο, δυστυχώς θα χάσω την συναυλία. Καλοί οι Καβαλέρα, αλλά έχω ήδη τίκετ για ΠΑΟ-ΟΣΦΠ στον ΟΑΚΑ. Εδώ δεν χάνω τους μάπα Ευρωπαϊκούς αγώνες, θα χάσω το ντέρμπι!

εγω αυριο παω για εισητηριο που εχω ρεπο

Για τους Καβαλέρες ή για το ΠΑΟ - ΟΣΦΠ; Το δεύτερο καλύτερο θα είναι!

1 Like

Οι πόρτες ανοίγουν στις 20.00
21.00 Blame Kandinsky
22.15 Max & Iggor Cavalera

Τσιμπησα και εγω εισητηριο για τις 30 εξω. Ακριβο βασικα, ελπιζω σε καλο support.

Τι εννοείς?

κανα auto correction θα ειναι που εκανε τα δικα του και δεν βγαζει νοημα …

Οχι απλα εννοουσα οτι θα τους δω στις 30 στο εξωτερικο.

1 Like

αρχιζει λεει να το ψηνει να παιξει και ολο το Arise σε Live?
http://rockoverdose.gr/archives/171335

Max Cavalera: «Δεν παίζουμε το “Roots” για τα λεφτά, αλλά λόγω ζήτησης».
Eπίσης όσον αφορά την αλλαγή στον ήχο του “Roots” σε σχέση με εκείνον στο “Chaos A.D.” o Max λέει: «Δεν θα έλεγα πως ήταν αλλαγή, μάλλον φυσική εξέλιξη ήταν. Ποτέ άλλωστε δεν ήθελα να κάνουμε τον ίδιο δίσκο ξανά και ξανά. Οπότε, αυτό που ακούς είναι η φυσική μας εξέλιξη».

Max Cavalera: «Δεν παίζουμε το “Roots” για τα λεφτά, αλλά λόγω ζήτησης».

Μάλλον έκανε κοπάνα στο μάθημα Βασικής Οικονομικής Θεωρίας στο Λύκειο, διότι Ζήτηση = Ευκαιρία για χρήματα.

καλύτερα cavalera εν τέλει

έχω μετανιώσει που δεν πήγα , αλλά δεν είχα και παρέα

Α εγώ νόμιζα ότι τελείωσε κιόλας.

1 Like

sold out λέει ε ?

Βασικά σαν σαρδέλες ήμασταν.