Axl or Slash

Ποιος από τους 2 πιστεύεται ότι προσέφερε περισσότερα στους G n R ώστε να γίνουν το συγκρότημα μύθος των 90’s .
κατα τη γνωμη μου χωρις τη φωνη του axl οι guns θα ηταν πολυ ποιο “μικροι” γτ αυτος τους εκανε οτι ειναι σημερα .

Δε νοειται για μενα κιθαριστας που δεν γραφει τραγουδια. Ο Αξλ τουλαχιστον ηταν συνθετης. Αν και η φωνη του δε μ’αρεσει. Αξλ λοιπον.

Επειδή ανέφερες “μύθος” και όπως όλοι οι μύθοι, έτσι και εκείνος των Guns περιέχει το στοιχείο του εξωπραγματικού, της υπερβολής και του κάτι παραπάνω, ο Axl κατά κύριο λόγο ήταν αυτός που έδωσε στους Guns τον μύθο τους, την εικόνα τους. Όσο και αν ο Slash ήταν πολύ πιο μπροστά του απο άλλες απόψεις…

Πάντως συμπλήρωναν εν μέρει ο ένας τον άλλο… Που σημαίνει πως ήταν ο συνδυασμός τους τελικά που έκανε τη διαφορά.

Ο Slash ειναι φοβερος κιθαριστας πεζει πολυ ομορφα και ο Axl σε αντιθεση με τον led_zeppelin μου αρεσει , αλλα για τους λογους που ειπε ο led_zeppelin δινω και γω την ψηφω μου στον Axl.

Προτιμω axl αν και αυτος τους διαλυσε πιστευω.

[SIZE=“5”]AXL W. ROSE[/SIZE]

Απλα ο ηγετης της μπαντας που κατεκτησε τα παντα…

Καλος ο Slash, αλλα χωρις τον Axl οι Guns δεν θα ητανε εδω που φτασανε (και με την καλη και με την κακη εννοια:p )…

Αxl, ήταν η ψυχή των Guns.

Κοιταξτε να δειτε , το οτι αυτη τη στιγμη ασχολουμαστε ακομα με το ονομα GNR οφειλεται στον Axl, αν εφευγε αυτος κ εμεναν ολοι οι αλλοι στο συγκροτημα τωρα θα ηταν αλλιως…oποτε AXL και παλι AXL γιατι αυτος ηταν
το πρωτο βιολι στη μπαντα, ενω ο slash ηταν το δευτερο. Τωρα σε εναν death match αγωνα μεταξυ AXL κ Slash
, ο slash θα τις εριχνε για τα καλα στον Axl…

Τον Slash τον πάω με 1000 γτ είναι από τους καλύτερους σολίστες στο rock αλλά ο Axl ήταν πάντα το αγαπημένο μου μέλος από GNR.

So Axl!

Θα μιλήσω “αντικειμενικά” τελείως.Τον Slash τον θεωρώ μέγιστο και τον πάω,τον Axl δεν τον πάω…άρα ψηφίζω Slash :stuck_out_tongue:

Edw eimai, edw eimai!
SLASH!
Panta. Gia panta. Pantou. Se ola(!)
Poios einai apolutos???

(Suggnwmh gia to greeklish, proswrina den mporw na xrhsimopoihsw elhnika.)

Πολύ MTV βλέπεις… :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=v_bjsg9CqKU


Πώς να απαντήσω αντικειμενικά όταν μιλάμε για τα 2 πιο σημαντικά (από άποψη image) μέλη του αγαπημένου μου hard rock συγκρότηματος; :-k

Οι Guns N’ Roses ήταν, είναι και θα είναι “υπόθεση” του Axl πάνω από όλα! 8)

Ο Slash ήταν απίστευτο όπλο στα χέρια του πανούργου Axl και “χρησιμοποιήθηκε” κατάλληλα (όπως και οι υπόλοιποι 4), ώστε να εκτοξεύσει τους Guns στην κορυφή ακόμα πιο γρήγορα!

Από συνθετικής πλευράς ο Slash δεν υπάρχει μπροστά στον πελώριο Axl! :yes:

Από image ξεσήκωναν με μια κίνηση τα πλήθη και εξακολουθούν και οι 2 να το κάνουν, μαγεύοντας ακόμα θηλυκά και αρσενικά…

Από επιχειρηματικής πλευράς και γενικά για το πόσο νοιάζονταν για το group, ο Axl δεν είχε αντίπαλο…

Ψάξτε να βρείτε παλιές videoκασσέτες από lives και συνεντεύξεις του 1986 - 1987!

O Axl εντελώς σοβαρός και προσεκτικός στις δηλώσεις του, ο Slash εντελώς λιώμα σχεδόν δυσφημίζει και παρενοχλεί την προσπάθεια τoυ group να ξεφύγει από τα όρια του L.A. και να μεγαλώσει η φήμη του… [-X

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το signing session στο CGBG 's της Νέας Υόρκης…
…και υπάρχουν και πολλά άλλα… κυρίως στην περίοδο 1992 - 1993…

Σαν χαρακτήρες, Ο.Κ. ο Axl είναι σίγουρα ιδιόρρυθμος και συνήθως όχι τόσο προσιτός, όσο ο Slash, αλλά εντάξει, είναι ο Axl Rose, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να είναι και ιδιαίτερα προσιτός!
ΟΛΟΙ θέλουν να τον προσεγγίσουν… :dunno:

Εν τέλει, όσο και να γουστάρω τρελά τον Slash, ο Axl είναι ο κύριος υπαίτιος που με έβαλε στην μουσική 16 καλοκαίρια πριν και αυτό δεν ξεχνιέται… :respect:

P.S. Η τελευταία photo που βγάλανε μαζί ήταν στις 17 Ιουλίου 1993, ύστερα από το τελευταίο show στο Buenos Aires… :frowning:

Εύχομαι κάποια στιγμή να τους δούμε ξανά μαζί… :papas:

Εγω λέω Slash άσχετα αν είναι μονοτονος κιθαρίστας και κάνει σχεδόν τα ιδία πραγματα. Ο Λόγος που δινω την ψύφο μου ειναι οτι έγραπσε τα ριφ για Sweet Child Welcome to the Jungle και επίσεις έκλεψε …εμ…Εγραψε το ριφφ του Paradise City. Συν οτι ο Axel ειναι χάλια στη φωνή

Αυτο ακριβως εννοουσα…(τελικα ποιος νικησε?) :lol:
[-o<

Τόσα χρόνια δεν έχουν συναντηθεί ποτέ ούτε τυχαία και να μιλήσουν; :-k

Aπο που το εκλεψε?:-s

Γιατι το οτι ο Axel :stuck_out_tongue: ειναι χαλια στη φωνη που το πας?

Το εβλεπα σε αλλο forum στο γνωστο site here today…
Δεν το εκλεψε ακριβως, το “δανειστικε” ειναι η καλυτερη λεξη…
Ειναι απο Black Sabbath εποχής Οzzy εαν δεν κανω λαθος απο τα τελευταια τους album και οχι απο γνωστο τους κομματι… Δεν το θυμαμαι τωρα, εαν το βρω θα το κανω edit

Μιλάμε για το “Zerο The Hero” από το “Born Again” (1983) με τον Gillan στα φωνητικά! :wink:

Ναι, είναι σχεδόν ίδιο το ρυθμικό μέρος, αλλά στους Sabbath είναι παιγμένο έτσι ώστε δεν του δίνεις και ιδιαίτερη σημασία, ενώ στους Guns κοπανιέσαι από το πρώτο δευτερόλεπτο! 8)
Άρα, πολύ μάγκικη κλεψιά! :wink:

Επίσης, εντελώς ενημερωτικά, το “Paradise City” είναι κυρίως σύνθεση του Duff και ακολουθεί στα credits o Slash, o Izzy και ο Axl! :wink:

[SIZE=“1”]Θα επανέλθω για να απαντήσω και στον Gigatron! :yes: [/SIZE]

Παω να αυτομαστιγωθω και να ακουσω το επος#-o #-o #-o των Velvet για τιμωρια…
Maiden79 εγραψες πάλι