Axl rose

Ζήτα να κλειδωθεί τότε!!! Ούτως ή άλλως δεν αξίζει να ασχολούμαστε άλλο με τον τύπο… :evil:

Nomiza oti ekane peripou miamish wra na vgei sto Hammersmith kai oloi travousan ta vyzia tous gia tha ekleine o ypogeios kai tha termatizan arketa dromologia lewforeiwn. Kai to Londino den einai kanena kwloxwri,an kleisei to metro sou denontai ta xeria. Yphrxan arketoi pou ton egrapsan sta p@p@ria tous kai efygan pro pollou. Thelw kai egw na tous petyxw tous Hanoi. Tha lene ta megista…

…και οι φήμες για το Chinese… είναι 10+ χρονών!!! 8)
…και πάλι καθυστερημένοι είμαστε!!! :lol:

Δεν κατάλαβες; Θυμίσου πως άρχισες…(!)[/quote]

To thread einai dio xronon gamoto :lol:[/quote]

Σωστά! 2006 έχουμε! Περίοδος εξετάσεων βλέπεις… Sorry! :slight_smile:

Ego leo pos gia 44 kala kratietai…

loipon …liga ta logia sas gia ton axl…!mia xara einai h braxnada sth fwnh tu ok?

lpn …o axl einai teleios typos genika!to psycho proairetiko ok?

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: pes ta xrysostome pes ta :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Ta sygrothmata pou goustarw poly ta krithkarw pio aysthra kai etsi den prokeite na exoume exairesh edw kai min mou tin paisoun oles oi 17 xrones plz.
Sto Donighton fetos pali ta katafere. Vgeike me 2mish(?,correct me if I’m wrong) wres kathysterhsh,ta boukalakia me katouro stin skhnh epaiftan vroxh, exafanisthke apo thn skhnh gia kana 10 lepto logw “technical difficulties”(kana kopsimo ton epiase pali??) kai afise ton Bumblefoot na solarei en to metaxy kai genika h emfanish tous den htan enas alhtikos rock xeimaros alla kati san “to kambare ths nostalhias”.
To oti diathrhtai kala exwterika einai alhtheia alla ayto einai to teleytaio pou me niazei kathw s den tha ta staxw gia na dw tin mapa tou h’ to kwlaraki tou.(to piasame?)
To krima einai oti me tetoio rythmo tha xasoun grhgora tous perissoterous pistous tous akolouthous kathoti aytoi einai oi aysthroi tou krites kai oxi oi filathloi tou kanape pou akoun to “Appetite…” kai nomizoun oti ola einai ta idia.
Rixe kammai endiaferousa gnwmh re axlgreece giati nomizw oti esy (me osh antikeimenikothta toulaxiston boreis na exeis gia aytous) boreis na dwseis mia pio xekatharh gnwmh.

Η αλήθεια είναι ότι κάναμε πολύ υπομονή με τους Guns n’ Roses και ειδικά με τον Axl. Δεν έχει καμά σημασία αν διατηρείται ακόμη, πέρασαν οι εποχές που είχα αφίσες με τη φάτσα του στους τοίχους μου… Αυτό που μετράει είναι η φωνή του και η όλη του παρουσία επί σκηνής. Από κάτι δείγματα που άκουσα, δεν έμεινα ευχαριστημένη. Μου φάνηκε τραχιά και κοφτή η φωνή του, σα να μην τον έφτανε η ανάσα του… Οψόμεθα… Άραγε, άλλαξε καθόλου στάση ή είναι ακόμη πάνω στο καλάμι του;; Γιατί πάνω απ’ όλα είναι καλλιτέχνης, πρέπει να έχει κάποιο ήθος… :roll: :roll: :roll:

Το ήθος μου είναι ζήθος και το όνομα μου μύθος.
Οκ, ήταν στο Donington, αλλά έχωντας δει τους Hanoi Rocks μέρες πιο πρίν,
έχω πολύ απλά να πώ οτι ο monroe τον σβήνει τον axl απο το χάρτη, για την πλάκα του. Τι σαξοφωνιές, τι σπαγγκάτα, και μάλλον είναι 5-6 χρόνια μεγαλύτερος του AXL, τι πηδήματα απο ενισχυτή σε ενισχυτή και τέλος ΤΙ ΦΩΝΑΡΑ !!! Ασε που οι guns αντιγράπσανε στεγνά το look !

Το ήθος μου είναι ζήθος και το όνομα μου μύθος.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Οκ, ήταν στο Donington, αλλά έχωντας δει τους Hanoi Rocks μέρες πιο πρίν, έχω πολύ απλά να πώ οτι ο monroe τον σβήνει τον axl απο το χάρτη, για την πλάκα του. Τι σαξοφωνιές, τι σπαγγκάτα, και μάλλον είναι 5-6 χρόνια μεγαλύτερος του AXL, τι πηδήματα απο ενισχυτή σε ενισχυτή και τέλος ΤΙ ΦΩΝΑΡΑ !!! Ασε που οι guns αντιγράπσανε στεγνά το look !

Ποιος ξέρει τί είχε πιει… :stuck_out_tongue:

lpn …o axl einai teleios typos genika!to psycho proairetiko ok?[/quote]

OK!!!

__Ρε 'σεις, φυσικα και έχει σημασία για το πως αποδίδει ένας τραγουδιστής το αν κρατιέται καλά… Ο Παβαρόττι, παραλίγο να χάσει τη φωνή του (έστω, να χειροτερέψει) λόγο πάχους. Θυμάστε πως ήταν ο Axl πριν απο ένα - δύο χρόνια; Μπούλης και δε το έφτανε η αναπνοή, είχε γίνει τραχιά η φωνή του, ήταν αγύμναστες και κακοδιατηριμένες οι χορδές όπως τα είπε η Robert Grill, εεε, η Rock Sugar… :smiley:

__Οταν λοιπόν είδα χθες τις νέες φωτογραφίες, αμέσως έκανα τον συνειρμό πως “λες να έχει αρχίσει να βρίσκει τον παλιό καλό του εαυτό;”. Ελπίζω! Πάντως τον βλέπω σε πολύ καλύτερη κατάσταση (σωματικά, ψυχολογικά κλπ) απο παλιά που τον είχα ΣΧΕΔΟΝ ξεγραμμένο.

Τους είδα. Απο αποδωση, ok είναι. Σχεδόν καλός, αν και πάει και πέρνει οξυγόνο κάθε 1-2 κομμάτια. Απο κινησή οκ, αλλά όχι πάρα πολλά. Αντέ η φιγούρα “σκούπα” αντε κάτι δεξιά αριστερά. Και η μπάντα οι HIRED GUNS παίζουν πολύ καλά, χωρίς να έχουν να ζηλέψουν τίποτες απο Slash και co. Αλλά όπως θα σας πουν ίσως και άλλοι, δεν σου δίνει τ άντερα στο χέρι η συναυλία…

Αργεί και τώρα να βγεί στη σκηνή και τα “κατουρομπούκαλα” έπεφταν βροχή, κι έλεγε μήν μου πετάτε θα φύγω… αναρωτιέμαι, πόσο ακόμα πριν “ΣΠΑΣΕΙ” ???.

Φήμες θέλουν τους JOVI να περνάνε κρίση. Όλοι οι Bottoxed frontmen, θέλουν ψυχολογική υποστήριξη. Πήγε στον Ross, o jovi, και τον είχε κάνει ρόμπα, ήταν ελαφρώς τσαντίσμένος… πώ αν πήγενε ο AXL θα έκαναν πόλεμο μέσα στο studio…

17χρονη αλλά δεν θα “σου την πέσω”! Καλά κάνεις και κρίνεις με αυστηρά κριτήρια. Και έχεις δίκο, οι Guns είναι σε παρακμή. Για αυτό ακριβώς το λόγο έγραψα παλιότερα ότι θέλω να τους θυμάμαι όπως ήταν χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν με ενδιαφέρει οτιδήποτε κάνουν τώρα ( θα έρθουν ποτέ;;;;; ). Είναι ένα από τα καλύτερα μου συγκροτήματα αλλά τους έχω στο μυαλό μου με την αρχική σύνθεση. Δε πονάει λίγο να βλέπεις τα αγαπημένα σου συγκροτήματα να χάνουν τον παλιό τους εαυτό; Π.χ. δεν λείπει κάτι από τους Deep Purple όταν δεν παίζει ο Blackmore ή δεν βγαίνει πάντα η φωνή του Gillan; Για αυτό νομίζω είναι καλύτερα καμιά φορά να κρατάς τις καλές μέρες ενός συγκροτήματος, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν παρακολουθείς την πορεία τους -απλώς να μην τους απορρίπτεις εξαιτίας αυτής.
(…εκτός από τους Rolling Stones!!! Άφθαρτοι…)

Υ.Γ. Μην παίρνεις τόσο στα σοβαρά τα σχόλια για την εμφάνισή του! Ας πούμε και τίποτα πιο ανούσιο ντε!

Πού είδες ότι είναι καλύτερα;;; Παλιά ήταν για απεξάρτηση από κάθε είδους ‘‘ποτό’’. Τώρα θέλει να εισπνέει οξυγόνο κάθε τόσο, αλλιώς τον χάνουμε! Τί νόμιζες;; Κόβονται… οι κακές συνήθειες;
Όσο για τις φωτογραφίες, μην ξεγελιέσαι… Ήξερε ότι θα τον τραβούσαν και ήταν έτοιμος να αποκαταστήσει την εικόνα του. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

__Χαχα, βρε, για άλλο λόγο εισπνεύει αυτό που εισπνέει (κάπου το είχα διαβάσει, αλλά δε το θυμάμαι -θυμάται κανείς?). Οσο για το καλύτερα, για τα κιλά το είπα… Τον είχες δει στο MTV σε ένα medley που είχαν παίξει… Μπόγος! :lol:

__Για φωνή δεν ξέρω, δε έχω ακούσει πρόσφατα (μόνο του MTV και το Rock In Rio που ήταν μέτριος ως μετριότατος :frowning: )…

o AXL δεν “έπινε”… μόνο φάρμακα έπαιρνε - για νεύρα, λέγεται…

Όλοι πίνουν κάτι, karja… Πάντως, μια χαρά παλικάρι είναι - αν και ξανθούλης- και μακάρι να πάει καλύτερα. Η φωνή του όμως σπάει και πλέον ακούγεται σα να πιέζεται να πιάσει ψηλές. Είναι κρίμα, όπως και να 'χει…