Axl rose

Οντως Βασιλη χθες κατεβασα το live απο το Rock In Rio 26/05/06 … και ηταν απογοητευση … ειλικρινα δεν το περιμενα … που και που θυμιζε τον παλιο Axl αλλα οι φορες ηταν μετρημενες στα δαχτυλα .

Giati?? Kako einai ayto??? :frowning:
Ok,Lena_MDM kai h exwterikh rmfanish paizei kapoion rolo, gia rock star milame wstoso thelw me tin epi skhnhs syberifora tou na sevetai to koino tou to kathe sygrothma kai ennohte oti o kathenas thelei na thymatai to kathe sygrothma sta douzenia tou! Wstoso borei otan eida tous Purple live na kati makria apo tin klassikh epoxh tous wstoso eyxaristithika kai me to parapanw tin synaylia giati eida pathos sto sanidi kai epaggelmatismo.
Tespa, kai thx pou den mou tin epeses…! :stuck_out_tongue:

Οντως Βασιλη χθες κατεβασα το live απο το Rock In Rio 26/05/06 … και ηταν απογοητευση … ειλικρινα δεν το περιμενα … που και που θυμιζε τον παλιο Axl αλλα οι φορες ηταν μετρημενες στα δαχτυλα .[/quote]

O Shadow nomizw pws anaferete sto rock in rio tou 2001 opou htan apo tis prwtes emfaniseis tou Axl meta apo tosa xronia kai ta kila htan fanera.

Oso gia to Rock In Rio 2006 emena mou arese para poli, isws na mhn efxaristi8ikes live apo ta provlimata pou eixan me ton hxo oi an8rwpoi sto montaz (h opws alliws legete auto).

O axlgreece 8a mas pei kalitera dioti htan ekei :wink:

Καλα αυτο ειναι σιγουρο …

Στο φετινο Rock In Rio απ’οτι λεγεται ο ηχος ηταν κακος και στα βιντεακια που κυκλοφορησαν ηταν ακομη χειροτερος…Ειδα βιντεο του My Michelle με τον Bach(νομιζω απο το Download) και η αποδοση του ηταν πολυ καλη.Ειδα ομως και βιντεακι του Sweet Child Of Mine απο Rock In Rio και ηταν χαλια…Η φωνη του ακουγοταν βαρια και εκανε κατι φαλτσα…Ανεξαρτητα απο τον ηχο παντως,οταν σταματησε η μουσικη και ειπε το’ Where do we go now’ το ειπε τοσο χαλια που το εκλεισα.Δυστυχως φαινεται πως εχει χασει μεγαλο μερος των ικανοτητων του…

Δεν έχασε τίποτα γιατί δεν είχε τίποτα. Ένας ελεηνός τραγουδιστής ήταν πάντα, που στρίγκλιζε ακόμα και όταν προσπαθούσε να πει μπαλάντα. Καμία ικανότητα. Απλά τα χρόνια απραξίας τον έκαναν προφανώς να ακούγεται ακόμα χειρότερος

Έχει ιδιαίτερη χροιά (είχε τουλάχιστον), αλλά όχι ότι είναι άφωνος… Απλά, δεν είναι αυτός που θυμόμαστε…

=D> =D>

μπα απο αποδοσή μια χαρά είναι, αλλά γενικά ΔΕΝ μου έκανε ΤΖΙΖ !

Αφού είναι τζαζ, πώς να σου κάνει τζιζ;; :lol: :lol: :lol: :lol:

[size=2](Δροσιστήκαμε πάλι… :roll: :roll: )[/size]

Αφου εχει μια χαρα αποδοση γιατι δεν σου κανει τζιζ???

Οντως Βασιλη χθες κατεβασα το live απο το Rock In Rio 26/05/06 … και ηταν απογοητευση … ειλικρινα δεν το περιμενα … που και που θυμιζε τον παλιο Axl αλλα οι φορες ηταν μετρημενες στα δαχτυλα .[/quote]

O Shadow nomizw pws anaferete sto rock in rio tou 2001 [/quote]
:wink:

__Πάντως για τώρα, φίλος που ήταν εκεί, μου είπε πως “δεν έλεγαν”, ενώ για τους Darkness μου είπε ότι έλεγαν πολύ.

Αλλό αποδίδω καλά, άλλο i rock your F#%#$#$# asses off !!!
Απλά δεν είχαν για μένα τη μαγεία, το attitude, γενικα μου φάνηκε λίγο αγγαρεία απο hired guns. Ενω ο monroe μου έβγαζε τρελή πόρωση, σπαγγάτα, χοροπηδήματα και high kicks, μες τα χαμόγελα, κατεβήκαν οι κιθαρίστες και κόβανε βόλτες κάτω solarωντας, και γενικά ήταν rock n roll ! “Better High” “A day late, a dollar short”, “malibu beach nightmare”, “Boulevard”, “Oriental Beat” , “Cant’ Get it”, “Obscured”, “Bad News”, “Don’t ever leamme” “Back in your face” “tragedy” “up around the bend” κομμάτι προς κομμάτι απλά σκοτώσανε !!!

Αμα έρθουν εδώ βέβαια, 100 ? 150 ??? Αυτά είναι !!! Κι όμως και οι WIG WAM εδώ βγάλανε πολύ περρισότερη ενέργεια και πολύ περρισότερη rockia !!!
AYTA !

E-ε-έρχονται !!! Διάβασε forum-συναυλίες ! 8O

ξεκολλήστε και διασκεδάστε το… έρχεται μετά από 13 χρόνια και είναι καλύτερος από ποτέ… τον είδα στο Μιλάνο στο Gods Of Metal και δεν έχει χάσει τίποτα από τη λάμψη του. Για να πω την πικρή μου αλήθεια αυτή τη συναυλία την ευχαριστήθηκα περισσότερο από τις 2 που είχα δει το 93. Δεν υπάρχει λόγος να μιλάτε για το Rock in Rio του 2001. Κατεβάστε videkia από τις τωρινές συναυλίες… www.newgnr.com και ελάτε στο TerraVibe να δείτε από κοντά γιατί ο AXL παραμένει ο ΘΕΟΣ με αυτή τη μοναδική λάμψη.

__Blue, αν γουστάρω ή όχι τον Axl, νομίζω πως είναι προφανές:

[size=7]<----[/size]

__Ομως κατέβασα τα 4 πρόσφατα videάκι και τι είδα; Είδα ότι όντως είναι η πιο καυτή (ή απ’ τις πιο καυτές) μπάντες στην Ευρώπη. Είδα ότι έχουν ενέργεια (αν και πράγματι λείπει το “ΑΛΗΘΙΝΟ” additude), ότι παίζουν καλά κλπ…

__ΟΜΩΣ, είδα κιθαρίστες να προσπαθούν να παίξουν σαν τον Slash και να μη τα καταφέρνουν (λογικό), όμως δεν υπάρχει λόγος και να “φλυαρούν”. Είδα έναν πολύ καλό drummer, αλλά με βάση αυτά που έχω ακούσει απο τον Brain περιμένω πολλά περισσότερα (μήπως δεν ήταν ο Brain στα videos αυτά?). Τέλος είδα κι έναν Axl, στην όντως καλύτερη φόρμα του μετά την πάυση /διάλυση των Guns, ΑΛΛΑ, σαφώς πιο κάτω φωνητικά… Και η αλήθεια είναι ότι όσοι είναι να πάμε (αν θα πάμε), γι’ αυτόν θα πάμε και για τα παλιά τραγούδια κατά ένα 90%. Ε, κρίμα να μην μπορώ ν’ ακούσω το Don’t Cry, Paradise City κλπ όπως τους πρέπει και όπως πρέπει και στον Axl… Γενικά, χαίρομαι πολύ που ξαναστάθηκε δυναμικά στα πόδια του… αλλά στριγκλίζει ρε γαμώτο περισσότερο απο κάθε άλλη φορά… :frowning:

__Ασε που τα τραγούδια θα είνα εμφανώς ένα “κλικ” πιο κάτω (για να μην πω, δύο και τρία “κλικ”)… Είμαι λίγο διχασμένος… :?

Δεν γνωρίζω πια video κατέβασες και είδες… και κατά τη γνώμη μου τα τραγούδια στέκουν πολύ καλά… και παίζονται απίστευτα από τους καινούριους μουσικούς… προσωπικά λάτρευα τον Finck πριν πάει στους Guns μιας και τυχαίνει να γουστάρω τρελλά και τους Alice in Chains… κι επίσης τον θεωρώ καταπληκτικό δημιουργό μιας και τo better είναι από τα τραγούδια που πραγματικά λατρεύω… όσον αφορά τώρα τον Brain οι Guns δεν είχαν ποτέ στο παρελθόν drummer σαν αυτόν… o Adler καμμένο χαρτί … ο Matt πολύ καλός… αλλά ο Brain παίζει παπάδες…

Πραγματικά λατρεύω όσο τίποτα την παλιά μπάντα… με αυτά μεγάλωσα άλλωστε και είμαι φανατική οπαδός τους εδώ και 20 χρόνια… αλλά η ζωή συνεχίζεται… και το νέο group δεν έχει πραγματικά να ζηλέψει τίποτα από το παλιό…

Και ο Bumblefoot… παίζει να είναι ο πιο γλυκός και προσιτός άνθρωπος πάνω στη γη… η επαφή που έχει με τον κόσμο δεν παίζεται και κατάφερε μέσα σε 3 εβδομάδες να γίνει το πιο αγαπητό μέλος του group…

Επιπλέον να τονίσω ότι αδιαφορώ για την ονομασία του Group… αν λέγεται GNR ή όπως αλλιώς γουστάρουν ορισμένοι να το αποκαλούν… μου φτάνει που σε αυτό παίζει ο AXL και άλλοι 6 απίστευτοι μουσικοί.

Anyway… κάντε ότι θέλετε… εγώ θα είμαι εκεί… και πολλοί άλλοι… και θα περάσουμε σίγουρα απίστευτα!!!

Οι (και καλά) Guns N Roses σήμερα χρειάζονται 3 κιθαρίστες μπας και όλοι μαζί παίξουν ότι παίζει ο Slash. Και όχι σε τεχνική.

Ο Axl έχει πει μερικές από τις μεγαλύτερες βλακείες που έχει ξεστομίσει rock star.

Σήμερα φαίνεται σε studio να μπορεί να αποδώσει μια χαρά αλλά σε live χωλαίνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Και έχω δει σε video αρκετές φετινές συναυλίες ε…

Από την άλλη έχει γράψει τραγούδια και έχει δώσει ερμηνείες που έχουν μιλήσει στην ψυχή μου.

Αν κάποιος είναι βλάκας και το βλέπω οφείλω να το λέω και με ενοχλεί πάρα πολύ όταν κάποιοι εθελοτυφλούν λες και έχουν να κερδίσουν κάτι από τον οποιοδήποτε μουσικό.

Βέβαια προσωπικά έχω αποσυνδέσει τη συμπεριφορά ενός ατόμου στη ζωή του και στα λεγόμενα του από το πόσο ευχαριστιέμαι και γουστάρω τη μουσική που παίζει εκτός ακραίων περιπτώσεων. Στην τελική οι περισσότεροι μουσικοί είναι τελείως γτπκ όταν εκφράζουν τις απόψεις τους.

Τώρα για τους μουσικούς που απαρτίζουν τη σημερινή σύνθεση μπορεί να είναι καλοί μουσικοί, μπορεί να είναι καλά παλικάρια αλλά πιθανότατα θα έφτιαχναν μια καλή tribute band ή cover band. Κάτι τέτοιο είναι και αυτό που θα δούμε.

Sweet Child 'O Mine χωρίς Slash, It’s so easy χωρίς Duff είναι λειψά κ.ο.κ.

Πραγματι…
Αλλα δεν πειραζει!
Τους ειδαμε (και θα τους δουμε) σε 2 δοσεις.
Μια περσι και μια φετος :wink:

DEAR, isws exeis dikio… :frowning: an omws egw mporusa na paw tha phgaina 1000%…
oso na nai o axl tha nai panta o axl…