Backstage Pass #11: Emoφυλοφιλοι VS Emoφοβικων

Θα σταθω μονο στο παρακατω σημειο… Κατα τη γνωμη μου τα λεει ολα…

Όσο οι κοπέλες στο metro συνεχίζουν να χαμογελούν όταν βγαίνουν από το βαγόνι, εγώ θα είμαι ήσυχος και οι emoφοβικοί ταραγμένοι. Όταν όμως θα αρχίσουν να συνεχίζουν τη νεκρόσημη ακολουθία και μετά από αυτό, τότε είναι που θα αρχίσω να φοβάμαι…

Λουκιανε, ευγε για μια ακομη φορα…

Ωραίο κείμενο,πολύ εμπνευσμένο χιούμορ.

Μπράβο:D

Πολύ ώραιο κείμενο και πολύ σωστές απόψεις(αν όντως υπάρχουν σωστές και λάθος απόψείς:p ). Πολύ καλό και έξυπνο χίουμορ με ένα ώραιο μηνυματάκι…Άλλωστε και αυτό μόδα είναι κάποτε θα περάσει όπως και οι υπόλοιπες οπότε όσοι δεν την αντέχετε υπομονή :stuck_out_tongue: και μην είστε τόσο κακοί και emoslayers:p

Πάντως έλειπαν οι σνεντεύξεις από true emo και true metsalheads-emoslayers από το άρθρο:p

Πολύ καλό κείμενο,chestitke (συχαρητήρια). Ναι,στα 80s έβαζα ραφτά και αρβίλες, αλλά… δεν έμιαζα με κορίτσι. Τα emόπουλα είναι ίδια,αγόρια-κορίτσια και μέχρι πότε θα το παίζω πολιτισμένος(έλα μωρέ,μόδα είναι μην ασχολείσαι)όταν είναι τόσο δήθεν και προκαλούν να γίνω Slain MacRoth?..

Eμένα η γιαγιά μου όσους άφηναν μακριά μαλλιά τους έλεγε κοριτσόπουλα…

Χμμ, σαν αν είναι κάπως υποκειμενικό το πότε μοιάζει κάποιος με κορίτσι ε? :stuck_out_tongue:

Γένια,beards,μουστάκι,brkovi…something!

Κοίτα, brkovi είναι η αλήθεια ότι δεν έχω αφήσει ποτέ :-s

Τρομερό επιχήρημα.#-o :lol:Οπωσδήποτε να ξεχωρίζουν,αν είναι δυνατόν να μοιάζουν,αγόρια και κορίτσια.:roll:

Νομίζω ότι όσο προκαλούσες εσύ τους μεγαλύτερους σου όταν ήσουνα 16,τόσο σε προκαλούν οι emo.Οπότε μην το παίρνεις τόσο σοβαρά:wink:

Προκαλούν τα εμόπουλα? με τί? με τη δήθεν στενοχώρια? με το ανύπαρκτο ύφος? με τα ενδιαφέροντά τους? (κινητό,κινητό και κινητό)? με τις ώρες που σπαταλάνε στον καθρέφτη για το μαλλί? με την άγνοια της ελληνικής γλώσσας? με τί ακριβώς? οι πραγματικές προκλήσεις δεν θα έρθουν ΠΟΤΕ από άτομα που σε λίγα χρόνια δε θα τους θυμάται κανείς

ok…

1.Εσύ δεν είπες ότι σε προκαλούν να τα πλακώσεις?
2.Ενώ οι μεταλλάδες με την δήθεν οργή προκαλούσανε απίστευτα,έτσι?:roll:
3.Φαντάζομαι ξέρεις όλους τους emo γινα να ξέρεις αν ξέρουνε ελληνικά ή όχι,για να λές κάτι τέτοια.
4.Το αν θα τους θυμάται κανείς θα το δούμε,για το τώρα μιλάμε αυτή τη στιγμή.

Γι αυτο μιλησα για πραγματικες προκλησεις.Αν οταν τα βλεπω,θελω να γινω σαν τον τυπο στο Braindead στην κουζινα,ειναι δικο μου θεμα και προς το παρον,αν ξερεις ελληνικα,δεν αναφερθηκα καθολου για μεταλλαδες.Οποτε μη συγκρινεις κατι, με κατι που δεν εχει καν ειπωθει

λοιπον δεν ξερω τι λετε εμεις σαν μεταλλαδες ημασταν καλυτεροι απο τους emo. δηλαδη σαν μεταλλαδες τι καναμε? αντε να πιναμε καμμια μπιρα παραπανω, να σφαζαμε καμμια κοτα (παρθενες δεν υπηρχαν/υπαρχουν) ακουγοντας βαραθρον και μαζευομασταν γυμνοι στα δαση γυρω απο τη φωτια με τα σπαθια μας. Αντρικια πραγματα. Τωρα αυτοι οι εμο μονοι τους κοβονται, αλλαξοκωλλιες κανουν μεταξυ τους, τι πραγματα ειναι αυτα? Οχι να μας βαλουμε και στην ιδια μοιρα.

Ναι,αλλά επειδή αν δεν κάνω λάθος ανέφερες ότι ακούς μέταλ,και βασικάνέφερες το όλο στύλ των μεταλλάδων στα 80’ς,μπορούσα να το χρησιμοποιήσω.

Αυτό που θέλω να πώ,μην είμαστε τόσο καταδικαστικοί.Καιτο μέταλ για ένα διάστημα υπήρξε μόδα,και υπήρχαν αξιόλογα άτομα σε αυτό,και μη αξιόλογα.Δεν είναι και το καλύτερο πράγμα να υποβαθμίζουμε κάτι σσύγχρονο και να λέμε πως δεν αξίζει τίποτα,επειδή δεν ταιριάζει με αυτά τα οποία γουστάραμε εμείς όταν μεγαλώναμε,ή επειδή όπως λές μας φένεται αφελές(και ποιός δεν είναι αφελής στις ηλικίες των 15-16?).

Α. ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που κάθε φορά ξοδεύουν λίγο χρόνο να πούνε μια καλή κουβέντα. το εκτιμώ πάρα πολύ:oops: :oops: :oops: :oops:

Β. αυτά τα πράγματα που συζητάτε είχα στο μυαλό μου όταν έγραφα το κείμενο

+1 στα θετικά σχόλια. Keep it up.

Γητευτης της πενας! Τι αλλο να πω πια…

α, και αθεραπευτα αντι-ολυμπιακος

Πες μου ότι αστειεύεσαι τώρα… ή ότι δεν διάβασα καλά. Γιατί αποκλείεται να σοβαρολογείς!

Αυτό που ενοούσα είναι ότι ο καθένας μπορεί να είναι εμφανισιακά όπως θέλει,και αυτό δεν δείχνει πάντα και το αν είναι αξιόλογο άτομο ή όχι.Τώρα ακούγεται πιο σωστό?

Το σώζεις λίγο αλλά και πάλι δεν συμφωνώ.