Backstage Pass #11: Emoφυλοφιλοι VS Emoφοβικων

Oι γοτθογυναικες ειναι οι πλεον ωραιες :smiley:

Aπό αυτό το πράμα, προτιμώ τα emo.

Αυτή που είδα κάπως έτσι ήταν.

Dexter ο Χριστος κι ο Διαολος δηλαδη:!: Η Lilith!

Η γατα μου εχει καλυτερο τριχωμα…

Καλά,είμαστε τόσο καμμένοι που είμαι βέβαιως ότι θα πέσουν βροχή οι φώτος με έμο κορίτσια:lol:

Ρε Dexter πήγα να πνιγώ…(Τρώω βλέπεις…:lol: ) Ποια ειναι αυτή?Η αδερφή του Hellraiser?:lol:

Ένα όμορφο γκοθογκομενάκι.

Μου τη σπάνε τα προθέματα "γκοθο"γκομενάκι, "θρασο"γκόμενος. Πρέπει το ντύσιμο, η συμπεριφορά μας και όλη η ζωή μας να προσδιορίζεται από τη μουσική που ακούμε; :stuck_out_tongue: Έλεος.

Χοχο. Σας τάραξα όλους με τη φωτογραφία :lol:

Ρε μην αρχίστε να ποστάρετε χοτ ιμο γκερλς, ήμαρτον. Αλλιώς θα βάλω εγώ emo “boys” και θα σας σταθεί η μπουκιά στο λαιμό. Χουχου.

Γουορνιγκ! Γκεη φωτο. Μπας και σταματησετε να ποσταρετε emo girls.:stuck_out_tongue:

Jack: “Trust me?”
Rose: “I trust you.”
Jack: “Alright. Open your eyes.”
Rose: “I’m flying…Jack”

:lol: :lol: :lol: :lol: #-o

Καταρχάς, τα συγχαρητήρια μου για το πολύ καλό κείμενο.

Κατά τα άλλα συμφωνώ με αυτό:

Πιστεύω ότι ο καθένας πρέπει να ντύνεται όπως ΜΟΝΟ αυτός γουστάρει χωρίς να ακολουθεί ούτε trends ούτε να σκέφτεται τι θα πούν γι`αυτόν κλπ.

Μπράβο Λουκιανέ! Ένα ακόμη φοβερό Backstage Pass!:smiley:

Από την άλλοι είναι κάποιοι που φοβούνται τα emo-kids. Είναι οι γνωστοί emoφοβικοί: δε μπορούν αυτά τα παιδιά, δεν τα καταλαβαίνουν. Kαι εγώ σκέφτομαι: τι μπορεί να σου κάνει ένας emoφυλόφιλος; Το πολύ πολύ να σε πληγώσει πέφτοντας πάνω στο πόδι σου, αφού έχει αυτοκτονήσει. Τίποτα άλλο.

Black χουμοράκι… αλλά και πάλι…:lol:

Προσωπικά δεν αγχώνομαι: κάθε γενιά έχει τους emo της και κάθε γενιά άφησε το προσωπικό της στίγμα, μέχρι τουλάχιστον να έλθει η επόμενη. Όσο οι κοπέλες στο metro συνεχίζουν να χαμογελούν όταν βγαίνουν από το βαγόνι, εγώ θα είμαι ήσυχος και οι emoφοβικοί ταραγμένοι. Όταν όμως θα αρχίσουν να συνεχίζουν τη νεκρόσημη ακολουθία και μετά από αυτό, τότε είναι που θα αρχίσω να φοβάμαι…

Έτσι ακριβώς όπως τα λες…:wink:

Και τώρα λίγο ράβε ξήλωνε… γιατί πριν λίγο διάβασα το άρθρο…και λίγο πολύ συμφωνώ με τα παρακάτω…γιατί να γράφω τα ίδια όταν έχουν ήδη διατυπωθεί πολύ όμορφα…

Και εγώ σε αυτά τα 15χρονα εναποθέτω τις ελπίδες μου…:-s

Πραγματικά όμως…ποιος βάζει το όριο…?
Τι ξεχωρίζει το “κριτικάρουμε” (επικοδομητικα? μπααα…) από το “κατακρίνουμε”?
Πόσο “ροκ” είναι εκ μέρους μας να κατακρίνουμε,να κρεμάμε ταμπελίτσες και να ανοίγουμε μέτωπα με όσους θέλουν να διαφέρουν? (άσχετα που θέλουν να διαφέρουν όντας όλοι ίδιοι…#-o )

δεχτερ μην εισαι ρατσιστρια, απλα αυτη στην φοτο ειναι για πιο ψαγμενα γουστα, σε φερετρο το χεις κανει ποτε? το γκοθ ειναι αλλη φαση λεμε

Για βιασμό πόσα χρόνια πασ μέσα ??? :-k :-k :-k

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8) :lol:

Σου αρεσει αυτο το χαλι?8O 8O

Και μονο για την επινοηση της λεξης emoφυλοφιλος αξιζει τεραστιο ρισπεκτ!!:smiley:

Μα υπάρχειι πιο φυσιολογικό πράγμα απ’το να δεις αυτές τις φάτσες ενώ περπατάς π.χ. στο Σύνταγμα; :lol:

^^

ειναι αργα φαγαμε 3wipe grull και με ποναι το καφάλι βοήθεια γιατρέ :papas: :papas:

εδιτ ξεχασα γιατί πόσταρα (δεν την παλευο σημερα:P)

Το πανω καλυτερο απο το κατω παντως…8)

Βασικα το να κατακρινεις ειναι μια μορφη κριτικης. Υπαρχει η καλη κριτικη και η κακη κριτικη. Φυσικα οταν λεμε κριτικη εννοουμε να αναλυσουμε κατι με επιχειρηματα. Παρατηρω ομως πολλες φορες να γραφονται αποψεις του στυλ “ποιοι ειμαστε εμεις που κριτικαρουμε τι κανουν οι αλλοι?”. Σορυ κιολας, αλλαειχα την εντυπωση οτι ολοι εμεις ειμαστε νοημονα οντα που δεχομαστε ερεθισματα, τα επεξεργαζομαστε στο κεφαλι μας και καταληγουμε σε συμπερασματα. Δεν ξερω ποσο “ροκ” ειναι το να κριτικαρουε (κατ εμε το ιδιο το rock ειναι κριτικη στην κοινωνια) αλλα ειναι σιγουρο οτι ειναι ανθρωπινο…

Συνεπως εχω καθε δικαιωμα να κριτικαρω τον οποιονδηποτε και με οποιονδηποτε τροπο (αρκει να μην προσβαλλω). Επισης καταθετω τη γνωμη μου ελευθερα να την κριτικαρουν αλλοι. Ξαναλεω οτι δεν εχω προβλημα με το καθε emo-πιτσιρικι προσωπικα αλλα απο την αλλη θεωρω ολη αυτη τη γελοια μοδα αλλο ενα εμπορικο κολπο με λιγο ψευτοφιλοσοφικο περιτιλυγμα…