Bad Religion

Μια χαρά δισκάρα είναι το No Substance!! Μπορεί να 'εχει μικρή σχέση με το punk που αγαπήσαμε από τους Bad Religion, αλλά έχει εκεί μέσα μερικές κομματάρες.
Shades of Truth, Hippie Killers, The Voracious March of Godliness, Strange Denial, The Same Person, φοβερά τραγούδια!!

To [I]how could hell…[/I] θεωρω by far το κορυφαιο τους…

Ακατεργαστο,βρωμικο και καργα hardcore…
Ειναι αληθεια πως οι τελειες παραγωγες στα επομενα με χαλανε καπως αλλα ειναι γαματα και αυτα.
Οχι σαν το πρωτο ομως γιατι με τον καιρο μαλακωσαν καπως…ψαχτηκαν και λιγο με alternative αλλα ενταξει τι να λεμε τωρα μπανταρα ειναι

PITYYYYYYYYYYY!!!

σε αυτο το vote τεριαζει κατι σε σκυλαδικο… καπου λει “μου βαζεις δυσκολα…”

θειλα:!:

Τι να σου πω… βιασμός μιας κομματάρας…

Μια χαρά το καναν τα αλάνια! Κομματάρα από κάθε αποψη το αυθεντικο. Γενικώς οι shai hulud ειναι μια μπάντα με μεγάλη αγάπη στο πανκ ροκ. Εχουν κι άλλες πολυ ωραιες διασκευες!

Το οριτζιναλ προφανως ειναι καλυτερο και ειναι μεσα στα 3 πιο αγαπημενα BR κομματια αλλα απ το μπιτνταουν του καπου εκει προς το τελος καταλαβαινεις οτι σηκωνει ανετα χαρκορoμονταρισμα.Και ο,τι ιδεα υπαρχει στο κοβερ ειναι ευστοχη.Break στο ‘‘Anna’’,αντικατασταση των ακορντων(η μαλλον προσθεσαν σε αυτα) του ρεφρεν του οριτζιναλ με τη μελωδια των vocal lines του Greg(για να αντισταθμισουν την οποια μελωδικοτητα χανεται εξαιτιας του καφριλιασματος),φουλ ενεργεια κρατωντας το συναισθημα του οριτζιναλ,κιθαρες/ντραμς σουπερ.Και ενταξει να μη σ’αρεσει αλλα ‘‘βιασμος’’ απο ποια αποψη;

επειδή ένας τέτοιος ύμνος του punk rock δεν πρέπει να διασύρεται με γκαρίλες φωνητικά και πλαστικές κιθάρες.

Τι πλαστικες κιθαρες,δε διασκευαζουν Θιατερ τα παληκαρια,πανκ(ροκ)διασκευαζουν.Χυμα το πηραν,χυμα το αφησαν.Κι οι Anathema πηραν εναν αλλον υμνο και το καναν μπαλαντα(που θεωρητικα ειναι πιο ‘‘προσβλητικο’’ να βαλεις γκομενα με πιανακι να τραγουδαει πανκ κομματι)και βγηκε γαμω,τι να λεει.

Κι εμένα δεν μου αρέσει και πολύ η διασκευή, το πρωτότυπο έχει μια μελαγχολία που εδώ φαίνεται σαν αστείο έτσι γρήγορα που παίζουν την μελωδία. Και σίγουρα oι μελωδίες που τραγουδάει ο Greg με χαλάνε με αυτά τα φωνητικά. Αλλά οκ γούστα είναι αυτά.

Αυτή είναι μια καλή διασκευή για τα γούστα μου…

Νέο single για την μπαντάρα στις 6/11 με τίτλο…Fuck You!

Και νάτο! http://www.youtube.com/watch?v=xF0Mia7oYvA

Νέος δίσκος στις 22 Γενάρη!! Ελπίζω σε καλύτερα αποτελέσματα από το τελευταίο τους… :-k

Tracklist και το single Fuck You, εδώ:

http://www.rockhard.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3101%3Abad-religion---------single&catid=52%3A2011-07-29-07-00-52&Itemid=225

ωραιο εξωφυλλο

ωραια γαμημενη μπαντα με γαμημενες τραγουδαρες γαμω την δεξια

νέος κόμματος!

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ! Αυτους τους ΒR αγαπησαμε…

μπομπα!

Εεεε όπως είπαν ο τελευταίος θα είναι (ελπίζω όχι). Οφείλουν να είναι στη χειρότερη εξαιρετικός :slight_smile:

Τοσο το σινγκλ όσο και το True North προμηνύουν αλμπουμάρα :smiley: