Baroness - Mark this forum as red!

Wednesday, May 06, 2009

                                               [IMG]http://x.myspace.com/images/spacer.gif[/IMG]                                                                                                                                                                           Savannah, GA's [B]BARONESS[/B] will head to Dallas, TX next week to begin work on a brand new full-length and follow-up to 2007's critically-acclaimed [I][B]Red Album[/B][/I].

BARONESS will be working with the Grammy-nominated producer / engineer John Congleton (EXPLOSIONS IN THE SKY, THE POLYPHONIC SPREE, THE ROOTS, BUDDY MILES, BLACK MOUNTAIN) on the band’s second full-length. The still untitled album is expected to see a fall 2009 release date.
:thumbup: Για να δούμε…

πάρτε και μια φωτό από ροντμπερν εσείς που τους ακούτε.

[Κανω χουνερι στον Βικ Βεγκα]Πωπω φοβεροι ητανε. Καλυτεροι σε κλαμπ, παρα σε φεστιβαλ.[/Κανω χουνερι στον Βικ Βεγκα]

το red album χωνει δισκογραφιες:!::!:

(βασικα και το birthing μονο του θα μπορουσε να χωσει δισκογραφιες)

μονο εμενα δε μου φαινεται ομοιοτητα στον ηχο με mastodon?:-k (βεβαια δεν εχω ακουσει νοτα απο crack the skye)

συγγνωμη

θες να μου πεις οτι αυτο το κομματι

δεν θυμιζει mastodon???

Πιθανόν, αν τους είχες ξεχάσει. :lol::stuck_out_tongue:

[Τη λέω στον Ανγκμαρ] Κάντου όσο θες, αλλά μέτριοι ήταν :stuck_out_tongue: [/Τη λέω στον Ανγκμαρ]

Μέτριες να πεις τις φαβορίτες σου, Bob!:stuck_out_tongue:

Από όσο σε ξέρω ? μουχαχα ? εκπλήσσομαι που δεν σου αρέσουν.:-k

[Κανείς δεν αγαπάει τον Ανγκμαρ] Θα σου χαράξω τους δίσκους σου με διαβήτη και θα σου κρύψω όλες σου τις κάλτσες [/Κανείς δεν αγαπάει τον Ανγκμαρ]

κοίτα, ενώ έχουν ΟΛΑ τα συστατικά που γουστάρω, κάτι στο μείγμα με χαλάει και μ’αφήνουν αδιάφορο.

και είναι και ο κολλητός μου που τους γουστάρει τρελά και βάζει συχνά-πυκνά όταν πάω σπίτι του, αλλά και πάλι δεν… :-k

Τι να πω?

μάλλον δε λέω τίποτα. Ας συνεχίσουμε να την λέμε στον Άνγκμαρ! :stuck_out_tongue:

Στρίμινγκ η εμφάνιση στο Roadburn (μόνο ήχος): http://3voor12.vpro.nl/speler/ondemand/41972248

Επίσης ένα βίντεο 35’ λεπτών απο εμφάνισή τους στο Oakland. Καταπληκτικό…

Το Rays on Pinion σπέρνει

καλοι ειναι.

To νέο άλμπουμ ολοκληρώθηκε λοιπόν, σύμφωνα με το myspace τους. Και oι Βaroness ξεκίνησαν την αμερικάνικη τουρνέ με τους ΘΕΟΘΕΟΥΣ Clutch. Να πέφτεις απ’ το μπαλκόνι…Απλά ελπίζω να κάνουν καλή κολλεγιά μαζί και να έρθουν πακέτο στην Ευρώπη το χειμώνα…

Μια χαρά.
Βέβαια, δεν ξέρω αν υπάρχει προτίμηση για ακόμα πιο mastodon στροφή και καλογυαλισμένο ήχο ή για επαναφορά στον ήχο των δύο φοβερών Ep’s. Μάλλον το δεύτερο.

Kαλό το ερώτημα. Αν συνυπολογιστεί ο παραγωγός John Congleton (Explosions in the sky και πολλές άλλες παραγωγές), σίγουρα μπορούμε να μιλάμε για ακόμα πιο σκοτεινό ήχο και για πολύ δυνατό rhythm section, που είναι χαρακτηριστικά της δουλειάς του. Οπότε θα έλεγα κατεύθυνση Μαστοδοντική.

Eπειδή εδώ είναι το τόπικ που συμφωνώ με Βέγκα, υποθέτω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τα πολλά διπλοποσταρίσματα που έχω κάνει :stuck_out_tongue:

BARONESS has unveiled the track listing from their forthcoming album. The complete listing for the 12 song effort is as follows:

  1. Bullhead’s Psalm
  2. The Sweetest Curse
  3. Jake Leg
  4. Steel That Sleeps the Eye
  5. Swollen and Halo
  6. Ogeechee Hymnal
    07 .A Horse Called Golgotha
  7. O’er Hell And Hide
  8. War, Wisdom and Rhyme
  9. Blackpowder Orchard
  10. The Gnashing
  11. Bullhead’s Lament

Μια χαρούλα.

Θελω ν’ ακουσω το 9 οπωσδηποτε…
Και επειδη εχει ενδιαφερον…

Their second full-length and follow-up to 2007’s Red Album was recorded in Dallas, TX with producer / engineer John Congleton (EXPLOSIONS IN THE SKY, THE POLYPHONIC SPREE, BLACK MOUNTAIN) and will see an October 2009 international release date.

Oντως αυτο κι αν ειναι πακετο!!!
Μακαρι να περασει απο Ευρωπη!!!

Προς το παρόν, από ό,τι βλέπω, μόνο στην Αμερική περιοδεύει το «πακέτον». Πάντως ως οπαδός ? και παρά τη εξαιρετική ευκαιρία να δούμε και τους Κλούτς ? θα τους προτιμούσα μόνους τους Baroness στην κορυφή της αφίσας μπας και ακούσουμε όλο το ρεπερτόριο. Για φαντάσου ομορφιές: Baroness με support 1000 Mods ας πούμε!

Κατα κανονα παντως τα πακετα που περιοδευουν στο Αμερικα δεν περνανε κι απο Ευρωπη.

[χουνερι στον βικ βεγκα]Δεν γινεται ομως ρε γμτ, πρεπει να τους δουμε τους Βαρονεςς. Τους ειδαμε το 2008, τους ειδαμε το 2009, ε πρεπει να τους δουμε και το 2010. Βεβαια, ολο και καπου θα παω εξω, ολο και καπου θα τους πετυχω. Ελπιζω μονο να χωσουν αρκετα απ τα καινουργια, επειδη νταξ, τριτη φορα το ιδιο σετλιστ, δε λεει.[/χουνερι στον βικ βεγκα]

Τρελαινομαι να σε πειραζω. Συγχωρεσε με. :oops: Ξερεις πως ειμαι αγαπουλης καπου στο βαθος. :oops: