Baroness - Mark this forum as red!

Αλλάξτε και τον τίτλο του thread σε “Mark this forum as blue” !

Έχουμε και τον τίτλο “Βlue record” λοιπόν. Εντάξει, αφού έχουν αυτό το εξώφυλλο, δε νομίζω να περίμενε κανείς καμιά τρελή διαφοροποίση. Αναμένουμε το μουσικό ζουμί λοιπόν. Να δούμε αν θα συνεχίσουν στην ίδια ταξιδιάρικη διάθεση ή σε ποιο μέταλ πράματα.

εχουμε νεα τραγουδια!!!

Δεν μ’αρεσαν καθολου τα 2 νεα κομματια που εχουν ανεβασει :?.Ειδικα εκεινο το a horse called …πωπω αηδια.Α και μ’αρεσουν πολυ γενικοτερα οι baroness

mastodon rules!!!

σε αντιθεση με τα 2 πρωτα που ειχαν βγαλει…(EP?) το RED μου αρεσε αρκετα για να το αγορασω.

RELAPSE rules μαλλον!

Το πρώτο κομμάτι το είχα ακούσει πριν 3 βδομάδες και με άρεσε σχετικά, χωρίς να με ξετρελαίνει. Το 2ο θα το ακούσω.

Κι εγω αυτο σκεφτηκα.
Καλη ιδεα αλλα το αποτελεσμα δεν με τρελανε αν και χαρακτηριστικο το κομματι. Περιμενω βεβαια τον δισκο να τον ακουσω να δω τι σου μενει.

Λοιπόν, το άκουσα το κομμάτι. Μου φάνηκε τρομερά φορτωμένο και η επιρροή Μάστοντον κάνει κρα από εδώ μέχρι τη Σαβάνα. Έχει ένα σημείο με αιθέριο ξύσιμο upstroke-downstroke με εφέ στην κιθάρα που είναι ίδιο με το τελευταίο ριφ του Last Baron. Κοινώς, δε μου πολυάρεσε. Είναι γεγονός ότι κάνουν στροφή σε πιο μέταλ πράγματα με βάση τα δείγματα.

η relapse θα γινει κατι σαν motown για το μεταλ!!!
ΗΧΟΣ RELAPSE!!
:stuck_out_tongue:

Γιατι δεν εχει δικο της ηχο ? :-k
Μπαμ κανουν οι μπαντες της.

Πολύ ωραία η συνέντευξη.

http://www.myspace.com/yourbaroness 8O 8O 8O 8)

οσο νοημα βγαζω απο τους στιχους τους, αλλο τοσο βγαζω απο το βιντεο

Αλλα δεν βαριεσαι

Να σαι καλά! :slight_smile:

Baroness will be embarking on a headlining run of Europe and the UK in January. Support acts for the trek will be announced shortly, while dates for it can be found below:

January 18th Tilburg, NET ? 013
January 19th London, UK ? TBA
January 20th Manchester, UK ? Islington Mill
January 21st Glasgow, UK ? Nice N Sleazy
January 22nd Birmingham, UK ? Hare and Hound
January 23rd Paris, FRA ? La Maroquinerie
January 24th Karlsruhe, GER ? Die Stadtmitte
January 25th Munich, GER ? Feierwerk
January 26th Hamburg, GER ? Hafenklang
January 27th Copenhagen, DEN ? The Rock
January 28th Berlin, GER ? Festsaal Kreuzberg
January 29th Leipzig, GER ? Zoro
January 30th Koln, GER ? Gebaeude 9
January 31st Brussels, BEL ? AB Club
February 01st Rotterdam, NET ? Watt

ενας ενας βγαινουν σαν τα σαλιγκαρια το 2010 για περιοδεια

baroness
mastodon
russian circles

και εδω τιποτα :frowning:

Getting to Tilburg :

Travel time from Schiphol Airport(AMSTERDAM) to Tilburg is 1 hour and 46 minutes

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

εισαι αδιορθωτη 8)

Aν το ψήνεις για τιλμπουργκ όντως, εμείς πήγαμε πιο εύκολα (και φτηνότερα) μέσω Βρυξελλών. Και ναι, το 013 είναι απίστευτος συναυλιακός πολυχώρος.

Αλλά αν είναι να πας στο τίλμπουργκ, πας για το roadburn και όχι για one-off εμφανίσεις. Αμαρτία δηλαδή.

συνδυασμο με ταξιδι αμστερνταμ εννοουσα ρε. οχι μονο για baroness.